Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire lehetetlen?...

Tényleg ennyire lehetetlen? Magyar gazdaság

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit elgondolkoztam Mo.helyzetén..

Annyira lehetetlen lenne egy erős magyar gazdaságot kialakítani?

Szerintem azt simán meg lehetne oldani, hogy a kormány felemelné a behozandó késztermékek adóját, a nyersanyagokét meg lejjebb vinné..[nem egy ország sikeresen megtette régebben] esetleg támogatni egy kis tőkével a magyar vállalkozókat..[nem feltétlen nehéziparra gondolok]..így magyar ember magyar terméket vehetne nagy többségbe, a munkanélküliség is csökkenhetne, és a pénzünk se más országot gazdagítana..később esetleg a output termékeket is fejleszteni pl a bort, szőlőgazdaság..a mézünk is elég felkapott lett...

Svájc is eléggé eléldegél ezzel a mentalitással[itt sem a bankrendszerre terelem a hangsúlyt]

Szép, apró lépésekkel meg lehetne oldani úgy gondolom, és nem is függnénk annyira az egyre korruptabb EU-tól..

Mi a véleményetek? Lehet nekem vannak ilyen elképesztően irracionális elképzeléseim..A válaszokat előre köszönöm!



2012. márc. 6. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy mindezt meg lehet valósítani, de itt az ország helyzetéhez képest olyan kiterjedt szociális háló van, hogy annak fenntartására megy el nem minden, de az akár a te ötletedre is fordítható pénz nagyon nagy része.


Csak ugye a segélyeket, nyugdíjat és egyéb juttatásokat senki sem merte eddig megnyirbálni, mert az elég masszív népszerűségcsökkenéshez vezetne.

2012. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

A világpolitika nagyon kemény terep és kevesen tehetik meg hogy sok mindent meghatározzanak!


Ha felemeljük a késztermékek VÁM-ját akkor azok az országok azonnal viszont szankciókat alkalmaznának!

Tehát ha mi nem engednénk be pl a német, amcsi termékeket ők azonnal blokkolnának rengeteg félterméket vagy nyersanyagot amit tőlük szerzünk be!

És az összefonódások miatt akkor más országokkal is problmáink lennének.

Az USA-nak és az EU-nak jelenleg is több ilyen vitája van aminél kölcsönös szankciókat vezettek be de ezeket nemzetközi szinten és bíróságon lerendezik!


Dolgoztam gyárnál ahol az összeszerelést végezték. Vagy 20 országból jöttek be az alkatrészek folyamatosan!


Olvastam pár könyvet hogy milyen politikai mahinációk mennek a diplomaták és politikusok között a háttérben! A nemzetközi politika olyan mint a tojáshéjakon lépegetés! A nagy országok meg mind(nincs kivétel) szeretik fitogtatni az erejüket és mi kis ország vagyunk!!

Aki pattog(és kikap egy idióta diktátort) az úgy jár mint a fehéroroszok!

Svájc nagyon sok mindent nem tehet meg de ők ésszel csinálnak mindent! Hisz hol hallottuk hogy ők "kokit osztogatnak" bármelyik országnak? Sehol! És rengeteg terméket beengednek! Cserébe hogy az ő termékeik is szabadon eljuthassanak bárhova!

Ezért félek a jobbiktól mert lehet mondani hogy na majd mi megmutatjuk de a kínaiak gondoltak egyet és elfoglalták Tibetet... A ruszkik semmi gond nélkül írtják a csecseneket és az amcsik is elmennek Irakba háborúzni ha kell az olaj!


Magyarán a kis ország vagy okos egyességeket köt amiben sokat veszít de cserébe sokat is nyer vagy eltapossák!


Sok mindent elérhetünk és sok mindent megtehetünk de nem dicsekedhetünk nyilvánosan hogy na majd mi kokit adunk a németeknek, franciáknak és még nem tudom kinek!


Vagyis nekünk sokkal több szabályt kell betartanunk mint a nagyoknak de hidd el nekik egymással is meg van a bajuk!


Egyébként egyetértek veled hogy a kis és közép vállalatainkat kéne erősíteni de jelenleg csak egyre nagyobb terhet rakunk rájuk. Europa szinten a legnagyobb adóterhet!!

Bűn rossz kormányaink voltak eddig is de eddig nem osztogattunk kokikat és nem haragítottunk magunkra nagy országokat!

Na most látjuk ez hova vezet...

2012. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Maga az ötlet jó, de el kell szomorítsalak, nem te találtad fel a spanyolviaszt :-)

Komolyra fordítva, ahogy ezt már előző válaszoló leírta, a nemzetközi politika eszméletlenül bonyolult, minden kis akciót reakciók tömkelege követ, így nem ennyire egyszerű a dolgunk.

Az pedig, hogy lehetetlen lenne megoldani, valószínűtlen. Csupán a jelen helyzetben még nem álltunk elő olyan zseniális ötlettel, ami működhetne. Szerintem idő kérdése, bár a választásokon sok múlhat majd.

2012. márc. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!