Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minden neonáci skinhead...

Minden neonáci skinhead keresztény? Léteznek ateisták is?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 15:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogyha visszatekintek a kereszténység történelmére, valahogy a nem kifejezetten Krisztus-t követő szelid és szerető keresztények tettei jellemezték azt.

Elég nevetséges, egy ilyen bűnőkkel terhelt múlttal elhatárolodni a horogkeresztényektől.

Az is letagadhatatlan tény, hogy a fasiszta eszmék, a rasszizmus, a tömegmészárlás, az intolerancia,a kollektív felelősségrevonás, gyakorlatilag mindaz ami a szélsőjobbosokra jellemző mind benne van a keresztény ideológia alapját jelentő Bibliában.

Tessék kérem fellapozni, és kritikusan értelmezni !

2009. jún. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
én vtam az előző válaszokban aki azt bizonygatta, h a nácik nem voltak ateisták! a véleményem tartom, abban igazat adok, h a mai kopaszok többségének általában fingja nincs az eszméről, nem olvasta a Mein Kampfot, stb...én, ahogy már emlitettem, olvastam. ez nemis fontos most, csak kérem, ne ateistázzuk le a nácikat! azt lehet esetleg rájuk mondani h újpogányok voltak, ezt elfogadom (az átlag Wehrmacht katonára még ezt se lehet mondani! egy SS-re talán), de hogy ateista?:S ez nagy képzavarra vall...az ateista azt jelenti h alapból isten- és vallásellenes. nem azt h keresztényellenes. lehet vki keresztényellenes, de attól még nem ateista alapból! (gondoljunk az iszlámra, az újpogányságra, stb.)...na, ez már tényleg nem a témába vág...a kérdező kérdésére a pontos válasz: a mai ns mozgalmakban sajnos helyet kapnak ateisták is, az alapműveltségük ezeknek a fiataloknak nem vmi magas, de ismerek jó pár olyan mai ns formációt, ami igenis megkvöveteli vmien vallás követését. egyébként az ateista skineket mi is csak "kopasz hippinek" hivjuk, nem valódi ns-nek!:)
2009. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Az ateista nem föltétlenül Isten és vallásellenes !

Istenellenességről nem lehet beszélni, hisz pont az a helyzet, hogy nem hiszünk benne, tehát ellenesek se lehetünk.

A vallásellenesség se pontos, hisz mi ateisták rend szerint liberálisok vagyunk, és azt valljuk, hogy mindenkinek legyen meg a hite, joga van hozzá. Más kérdés, hogy mi nem osszuk a véleményét, nekünk meg ehhez van jogunk.

Inkább egyházelleneségről lehet beszélni, én például kifejezetten az vagyok.


Hanem a skin mozgalomról. Már ne is haragudj, de a skinhead mozgalom, egy főleg bevándorlokból alakult munkás-baloldali szervezet volt akik között igenis sok volt az ateista. A felete bobberdzseki és acélbakkancs eredetileg munkás-öltözék volt.

Csak később nyúlta le a mozgalmat a szélső jobb, mert a jelmez őket valamiféle katonai viseletre emlékeztette.

Én úgy tudom, hogy baloldali skinnek ma is vannak.

2009. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
igen, vannak, sőt antifa skinek is vannak...én az ns skinekről beszéltem, csak őket ismerem életközelből, a többiekről nincs tapasztalatom
2009. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük én erősen Hungarista vagyok, csak nem keresztény, hanem ateista... De ettől szerintem még lehet valaki Náci, Hungarista, vagy ami akar... Én nem istenben hiszek, hanem Magyarország feltámadásában... Illetve van egy valami, amihez rimánykodok néha, hogy sikerüljön, de azt most inkább hagyjuk. Szóval, szerintem lehet :D
2009. júl. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Tévedsz! nem lehet! Akkor nem vagy hungarista! A hungarizmus nem csak annyit jelent, hogy "éljen nagyMagyarország" meg "nem,nem,soha". A hungarizmushoz tartozik a Szálasi féle ideológia, aminek szerves része a kereszténység.

Hogyan vallhatod magadat egy ideológia követőjének, ha nem vallod az ideológia tételeit? Önmagában ellentmondás. Hívhatod magad ateistaként nemzeti érzelműnek, hazafinak, de se NS-nek, sem hungaristának nem.

2009. júl. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

-.-"


Nem tévedek. Mindennel egyetértek, kivétel a kereszténységgel a hungarizmusból. Tudom jól, hogy miből áll, azt is tudom,h nem csak a nem nem soha kiabálásából áll. Annál azért okosabb vagyok. -.-"

2009. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Vadmeggy ***** válasza:
Ti nevezitek magatokat hazafinak?:) Na ne vicceljetek. Mondjátok, hogy Hungaristák vagytok meg nácik, de kérlek a hazafi jelzőt ne aggasátok magatokra, csakmert utáljátok a cigányokat meg a zsidókat. Igazából a fajgyűlöleten kívül semmit nem tesztek azért, hogy ez az ország jobb legyen! Nem fekete bakancsban kell rohangálni az utcán, nem attól leszel hazafi, hanem ha olyan dolgot tesztek, amivel Magyarország kiemelkedhet a szarból! Nézzetek már magatokba, hogy komolyan csak a szátok nagy vagy csak tesztek valamit azért hogy ez a Magyarország, szebb és jobb legyen?
2010. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Te a kérdésre válaszoltál egyáltalán?

A vergődésedre itt senki nem kíváncsi. Nevetséges vagy, de a messiás-komplexusoddal és a megmondóember mivoltoddal inkább menj máshová. Ostoba tróger vagy, csürhe.

2010. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Vadmeggy ***** válasza:
Elhiheted, hogy én sokkal többet teszek hozzá ehhez az országhoz, mint te! Aki egész nap demagóg szövegeket ismétel, de biztos neked van igazad... Lehet lepontozni
2010. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!