Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nehéz hozzájutni a viselési...

Nehéz hozzájutni a viselési engedélyhez?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni ,hogy miket néznek fegyverviselési engedélynél és hogy mennyire nehéz megszerezni ? Már utána néztem és amit találtam az alapján megfelelek . Elég csak bemenni és kitölteni egy papírt majd be kell fizetni 2000ft-ot és ennyi ? Vagy ettől bonyolultabb ?

Ha valakinek van már akkor azt nagyon megköszönném ha leírná hogy nála hogyan ment le a folyamat . Egyébként gázpisztolyról van szó amihez szeretnék viselési engedélyt .



2012. júl. 16. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekem összesen (adattovábbítás iránti kérelem, levélfeladások, stb.) kb. 5ezer ft-omban volt.
2012. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ . Valóban csak ki kell tölteni a rendőrségen egy papírt vagy ettől azért jóval komolyabb ?

Vagy ha leírnád részletesen hogy hogyan csináltad akkor annak nagyon örülnék .

2012. júl. 16. 16:36
 3/24 anonim ***** válasza:

Így van, 5-6 ezer forint, először a postán kell fizetned az adattovábbítási kérelemért, aztán a rendőrségen az eljárási díjat. Az átfutási idő nagyon változó, egyszer 2 hónap, másszor 3 hét.

Itt mindent megtalálsz:

[link]


Az igénylésben semmi nehézség nincs, a viselésben annál inkább. Ha igazoltatnak és szemét a rendőr, akár el is veheti kénye-kedve szerint, hiába viseled teljesen szabályosan, ha pedig használod, biztosan elveszik "bevizsgálásra" és soha nem kapod vissza. Tehát ha mégis szükség lenne rá, használd, aztán jobban menekülj, mintha te támadtál volna meg valakit. Ilyen ma a jogos önvédelem. :)

2012. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a segítséget . Ezt már átolvastam de arra voltam kíváncsi hogy akkor aki benyújtotta a kérelmet és elmúlt 18 éves és nem volt semmi dolga se a rendőrséggel az biztosan fog kapni viselési engedélyt ? Egyébként nem mindig szeretném hordani . Igazából esténként ki szoktam nézni az egyik barátom telepére aminek a környékén nem sok minden van és volt már hogy levágták ott a lakatot és elvittek pár dolgot . Úgyhogy elsősorban ha használni kéne magánterületen használnám de körülbelül 1 km-re van és mire gyalog oda megyek a pisztollyal addig ha megállít a rendőr ne tudjon belém kötni hogy fegyver van nálam .
2012. júl. 16. 17:04
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha csak szállítod, akkor nem fognak belekötni a rendőrök. (kitárazva, külön helyen a fegyver, külön a tár)
2012. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha tiszta az előéleted és elmúltál 18, 100%, hogy megkapod.
2012. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igazából jobb ha egyben van mert elég sok kutya van arra . Egyébként büntetve nem voltam de 1x behívtak mert előttem ütöttek el egy gyereket de szerintem az nem számít bele semmibe sem .
2012. júl. 16. 18:05
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt le van írva minden : [link]


Én idén váltottam ki ( először )és tényleg nem bonyolult . Az eltérés annyi hogy nem 2000ft-ot kell fizetni . Nekem 6420ft-om ba került . De az igazolvány majdnem 2 hónapba telt hogy megérkezzen . Annyit kell még tudnod hogy kell egy fémkazetta amiben tárolod és lehetőleg abban is vidd be töltetlenül és nem szolnak semmit se .

Viselésnél arra kell figyelned hogy tokban legyen póló alatt és ne legyen kibiztosítva és nem lesz semmi gond . Úgyhogy lehetőleg ne csináld azt hogy berakod a gatyádba a pisztolyt ( ahogy a filmekben van ) .

2012. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A fémkazetta mihez kell? Lakásvédelemre még engedély nélkül is használhatod, miért ne lehetne kint az asztalon csőre töltve?
2012. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Állítólag bármikor kijöhetnek ellenőrizni (legalább is ki kéne jönniük időnként ellenőrizni hogy tényleg helyesen van -e tárolva ) és minden fegyvert elzárva kéne tartani . Nekem ezt egy rendőr ismerősöm mondta . Egyébként mikor bevittem a kazettában akkor a rendőr aki ott volt azt mondta hogy látom helyesen van tárolva . Amúgy ha öntöltős akkor nem jó neki ha mindig megtöltve van a tár mert egy idő után rugót kell benne cserélni mert nem tolja fel a golyót .
2012. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!