Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ellentét a magyarok...

Miért van ellentét a magyarok és a szlovákok között?

Figyelt kérdés
Most komolyan, miért utálja a két nemzet ennyire egymást? Nem tudom megérteni...
2012. szept. 26. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Már találtam hasonló kérdést.
2012. szept. 26. 21:44
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Mert irtó csuful kiverték őket a magyar vasutasok Balassagyarmatnál. Az ugye már nem kis szégyen ha egy ország hadseregét nem is egy másik ország hadserege, hanem vasutasai vernek ki.

Hát szóval égtek mint a rongy.

2012. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
90%

Nincs ellentét a magyarok és szlovákok közt.


Magyar és szlovák politikusok közt esetleg.

Magyar és szlovák szélsőségesek közt esetleg.

De általánosságban magyar és szlovák közt nincs. Engem még sose köveztek meg szlovákok Pozsonyban azért, mert magyar lennék, de felvidéki ismerőseim se meséltek ilyet sose, pedig kérdeztem őket a viszonyról.

2012. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:

"Magyar és szlovák szélsőségesek közt esetleg."


Köztük tuti nincs, mivel jól megélnek egymás hülyeségeiből, néha tényleg olyan mint ha összedumáltak volna. :D

Azért kis ellenségesség van történelmi okokból, de nem olyan jelentős, mint ahogy a média felénk próbálja beállítani. Mondjuk pl. Jó szívvel emlékeznek 68-ból a baráti magyar tankokra. Meg arra a magyar köztársasági elnökre aki pont eme nevezetes dátumon próbált meg valami ünnepségre átugrani hozzájuk és nem értette mi ezzel a gond.

2012. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszolónak sok igazsága van. De azért persze, hogy van ellentét. Nem annyi, hogy baj érjen ott egy magyart vagy itt egy szlovákot, de néha érezhető ellenszenv. Én szívesen megyek Szlovákiába és még sohasem volt igazi problémám velük. Na de mit szeressenek bennünk, ha kimegy egy rakás részeg kretén egy focimeccsre és hangosan ordítja, hogy "Szlovákok, nincsen hazátok!" Ennek én sem örülnék, ha szlovák lennék. Így meg szégyenkezem, hogy magyar vagyok.
2012. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor Csehszlovákia megalakult, történelmi jogalapot kellett teremteni rá. Így megkezdődött a történelemhamisítás, ami a szlovákokba alapból azt neveli bele, hogy a jelenlegi problémáik gyökerei (még ha nem is közvetlenül) a magyarok és a volt magyar uralom. A Benes-dekrétumokat, kitelepítéseket, vagyonelkobzásokat, deportálásokat, stb. is magyarázni kellett valamivel.


Azt pedig ne írja senki, hogy nincsenek ellentétek. Ha megkérdezed egy szlováktól, beszél-e magyarul, 90%, hogy kiröhög vagy beszól, saját tapasztalat. Rosszabb esetben még angolul vagy németül sem szól hozzád.


Ha nekem nem hiszel, akkor vannak számok is:

[link]

2012. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!