Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a videóról?

Mi a véleményetek a videóról?

2012. nov. 15. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hazug, manipulatív propaganda!!!!


Nem véletlenül vannak letiltva a kommentek.

2012. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kettős érzések keringenek bennem. Egyrészt egyetértek, vagyis inkább azonosulni tudok a videó mondanivalójával, másrészt megértem azt is, hogy végül mégis miért hagyja el az ember Magyarországról. A videóban a következőt látjuk: Egy srác elutazása előtt visszaemlékszik a gyönyörű emlékeire a barátaival. Feltételezhető, hogy nem jókedvéből megy külföldre. Az a megállapítás, hogy szép és jó az országunk, csak félig-meddig helytálló. Az itthon maradás ésszerű érveivel szembe ütközik a magyar valóság. Hiszem azt, hogy sokan (mint például ez a srác is a videóban,)nem azért mennek külföldre, mert megunta az ittlétet, hanem mert elfogytak, drasztikusan lecsökkentek a fiatalok lehetőségei arra, hogy tényleg emberi körülmények közt éljék életüket. Egy élhető országot sokkal kevesebben hagynak el. Sok ismerősöm ment ki külföldre dolgozni, és legtöbbjük mondta, ha normális körülmények között dolgozhatnának itthon, eszük ágában nem lenne kimenni külföldre. Sajnos a kényszer nagy úr. Én csak a leges legvégső esetben mennék el, (amúgy is honvágyós vagyok :) ha már végképp csak külföldi lehetőségek adódnának. Reméljük a legjobbakat, és remélem hogy mindenki boldogan tudja majd felidézni a régi szép emlékeket itthon, Magyarországon.
2012. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2. vagyok. Egyébként az első válaszolónak is igaza van, tényleg manipulatív. Engem igaz ez a videó nem befolyásolna semmiben, de legalább arra jó volt, hogy én is felidézzem az emlékeimet, és elgondolkoztasson egy-két dolgon. Többre nem érdemes, mert tény, hogy egyoldalúan mutatja be a dolgokat, a szépeket kihangsúlyozza, az élet árnyoldalait elrejti. A rossz emlékeket, körülményeket, negatív tapasztalatokat is bele kellett volna tenni, hogy mégis milyen okok miatt hagyja el az országot. Akkor az reális lett volna, így sajnos csak egy egyoldalú manipuláció lett ez a videó.
2012. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a videó közel sem tükrözi egy átlag magyar életét, ez a lakosság kb 10% a lehet aki így él, azoknak tényleg jó lehet itt is, de a többségben még mindig jobb lenne külföldön, ahogy nekem is. mellesleg a legnagyobb köcsögség mikor tiltják a kommenteket, ergo még csak nem is kíváncsiak a krititákra, márpedig itt csak az lenne :D
2012. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Populáris rock, három akkorddal fel lehet írni az egész számot (meg még +2, ha az átkötéseket vesszük, ami nem sok). Ugyanolyan, mint a többi, amiben szubjektív érzelmeket közöl szubjektív élményekről. Nem mond sokat.
2012. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ezt amerikában adták volna ki akkor sláger listák elején lenne ...

Ezzel a videóval egy baj van a kormány szignója. Nekem spec azt sugalja, hogy elmész ugyan, de tudnod kell, hogy bármikor visszajöhetsz, várnak rád!

Összességében jó ötletnek tartom, van tartalma és a legtöbb ember azonosulni tud egyes karakterekkel. pl van aki külföldön próbál szerencsét, vagy az aki csak szeretne világot látni, vagy van aki itthon is boldogul ...

Nyáron a zenei fesztiválok csordulásig tele vannak, fiatal korban van pénzed élni és sok új dolgot kipróbálsz, szal nincs eltúlozva ... Elismerem akinek van már családja, annak ez távol áll a valóságtól.

2012. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, én elsősorban a képi világa miatt tettem fel a kérdést.

iPhone, Nikon fényképezőgép, alaphangon 200 ezres ruhák, olyan kikapcsolódási lehetőségek, amiket az emberek 90%-a sosem engedhet meg magának (vitorlázórepülőzés, vízisí, fesztiválok)


47 ezerből ezt hogyan?


És az a durva, hogy sok ember, akinek ezt levetítik, és nyugdíjból élnek pl. azt fogják hinni, hogy ezeknek a mai fiataloknak semmi sem elég, én pedig itt kuporgok a kisnyugdíjamból...

2012. nov. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!