Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólsz Róna Péter távozásá...

Mit szólsz Róna Péter távozásához?

Figyelt kérdés

Lemondott az LMP pártalapítvány társelnöki posztjáról, búcsúlevelet írt Schiffer Andráshoz, és az országot is újra elhagyja. Reménytelennek, eredménytelennek ítéli az itteni tevékenységét, és a feljövőben levő Bajnai-csapatról lesújtó véleménye van.


Ennyi a lényeg, aki a részleteket is akarja, elolvashatja Róna hosszú levelét.


[link]



2012. nov. 27. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom nagyon.

Bár nem ismerem a politikai nézeteit és kötődéseit (csak ebből a cikkből) ráadásul számomra az LMP nem túl szimpatikus politikai formáció, az a véleményem, hogy egy rendkívül felkészült és értelmes ember hagyja itt az országot.

2012. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Róna Péter a legszimpatikusabb közéleti személyiség számomra. Ha csak tehetem, mindig végighallgatom a vele való beszélgetést és figyelek az ő véleményére.


Én nem tudtam, hogy ő szoros kapcsolatot ápol az LMP-vel, csak az utóbbi időben derült ez ki számomra. Őszintén szólva ez meg is lepett. A meglepetésem forrása az, hogy az LMP nem olyan szimpatikus, mint Róna Péter.


Meglepett az is, ahogyan Róna Péter az Együtt 2014 formációhoz viszonyult. Mert azt tudomásul veszem, hogy neki az az álláspontja, hogy nem jó stratégia az LMP-nek csatlakozni, de azt túlzásnak találom, hogy Róna Péter kijelentette, Bajnaiék az LMP-nek két utat vázoltak fel: vagy velük haladnak tovább, vagy eltűnnek, és hogy az egy a zászló fasiszta eszméjét jelenítették meg. Ilyesmit még csak hírből sem hallottam Bajnaiéktól. Ahogyan Kónya Péter nyilatkozta, az "egy a zászló, egy a tábor" jelszó a "másik oldalon hallható".


Olvastam Róna Péter levelét Schiffer Andráshoz. Ez is elég döbbenetes. Most így utólag világos, hogy Róna Péter figyelmeztetése helyes volt a valuta alapú hitelekkel kapcsolatban. Helytelen volt őt "kókler"-nak nevezni. De még mindig ezen gondolkodunk? Ez már nem szakmai kérdés, hanem lelki attitűd! Bajnai válasza, miszerint "akkor ez volt a legjobb" miért nem értelmezhető Róna Péter részéről egy beismerésnek? Miért nem hallja ki belőle, hogy "most ez a megoldás nem látszik a legjobbnak"? Talán elvárt volna egy bocsánatkérést, és ez az elmaradás a Bajnai-csapat pökhendiségét jelentette számára.


Bitó László törekvésével értek egyet, aki biztatta Róna Pétert, hogy egyáltalán leüljön Bajnai Gordonnal és Kónya Péterrel. Fontosabb most a devizahiteles ügy, mint a jogállamiság helyre állítása! Jogállamiság, helyes gazdasági intézkedések, erősödő forint, munkahelyek létrejötte: könnyebb törlesztés.


Úgy vélem, hogy Róna Péter a jogállamiság visszaállításának közös célját nem érzi át kellő mértékben. Ő még mindig a maga szakterületének szemüvegén keresztül vizsgálja az ország helyzetét. Talán a múltban elszenvedett szakmai megsértések utáni bocsánatkérések elmaradása nem teszi számára lehetővé, hogy átlássa, mi forog kockán jelenleg. 2014 választásának tétje az, hogy az ország évtizedekre lemond a demokráciáról, és egy totális hatalom fasisztoid rendszerének kiszolgálója lesz, idézve a Horthy-korszakot, vagy képes a Világnak és Európának megmutatni, hogy a magyar nép nem kiskorú, akivel azt csinálnak a nagy urak, amit akarnak, hanem kiáll a jogaiért, és visszaállítja a demokráciát, amitől meg akarják fosztani!


Róna Péter leveléből kitűnik, hogy jelenleg nem érti miért is kellene csatlakoznia az LMP-nek az Együtt 2014-hez: "... egyáltalán nem világos számomra és az LMP-n belül sokak számára, hogy mi szükség van csatlakozásra".

Számomra pedig az nem világos, hogy az LMP és Róna Péter hogyan képzeli el az együttműködést csatlakozás nélkül? Nem értem, hogy egy közös cél érdekében miért nem lehet egységbe tömörülni úgy, hogy a saját identitásukat ne adják fel a csatlakozók?


Nem értem azt sem, hogy levelében, amelynek nyilvánossá tételéhez hozzájárult, hogyan ragadtathatta el magát úgy, hogy akikkel végül is leült tárgyalni azokról így nyilatkozik: "Mára már megbántam, hogy egy pillanatra is elképzelhetőnek tartottam az együttműködést ezzel az álnok, cinikus és erőszakos bandával..." Teljesen érthetetlen számomra, hogy Róna Péter miért jellemzi így például Kónya Pétert, vagy Juhász Pétert, akik egy-egy formáció vezetői, és létrehozták az Együtt 2014-et? Miért nevezi az egyes részformációkat, vagy a vezetők csoportját bandának, erőszakosnak, cinikusnak és álnoknak?


Nekem az a véleményem, hogy ilyen kijelentések helyett az LMP-nek és Róna Péternek is a valós helyzetet kellene világosan látniuk.


Ahogy én látom a valóságot:

Az LMP számára nem nyerő stratégia, ha azt játssza el, hogy "veled vagyok, de nélküled". Az embereket nem volt képes maga mellé állítani a párt az elmúlt két év alatt oly mértékben, hogy az LMP döntő csapást tudjon mérni az Orbán kormányra a választások idején. Az emberek változást akarnak, elegük van az Orbán-Matolcsy idiotizmusból, és azt várják az ellenzéktől, hogy reményt adjon nekik, 2014-re, hogy ettől a rémálomtól megszabadulhassanak. Az az ellenzéki párt, amely ezt az igényt nem veszi figyelembe, kioltja a reményt az emberek szívéből, és az ilyenektől el fognak fordulni az emberek. Az embereknek szükségük van reményre! Ebből az következik, hogy az LMP most megkezdett útjának következménye a radikális népszerűség csökkenés lesz. Nem képzelhető el az Orbán-kormány és rezsim leváltása az MSZP nélkül. Az LMP-nek túl kell lépnie a Gyurcsány-Bajnai-MSZP-fóbiáján, és meg kell értenie, hogy túl fiatal párt ahhoz, hogy egyedül képes legyen valódi alternatíva lenni Orbánnal szemben a választáskor. Ha nem hajlandó az LMP csatlakozni az Együtt 2014-hez, könnyen előfordulhat, hogy a parlamenti tagsága is veszélybe kerül. Ez pedig a párt eltűnését eredményezheti! Az LMP-nek jobban kellene figyelnie az emberek igényeit!


Én megértem Róna Pétert, aki "talpig becsületes LMP"-nek nevezi a hozzá közel álló pártot, és levele végén ezt írja: "Végtelenül nagyra becsülöm azt a szorgalmat, odaadást és becsületet, amivel ez a kis párt küzdött a sötétség ellen..." Megértem, hogyan érhette őt, amikor azzal szembesítették más politikusok, hogy az LMP-nek milyen kilátásai vannak 2014-ben. De én ezt nem látom erőszakosságnak, ez nem álnokság és nem cinizmus. Ez olyan vélemény, amely figyelembe veszi az emberek akaratát. Úgy látom, hogy Róna Péter azt gondolja, ha egy párt becsületes, akkor azt fogják választani az emberek. Tiszta, nagyszerű eszmék, amelyek fejlődést ígérnek, az embereket megfogják nyerni! De ez nem így van! Az emberek azt a pártot vagy formációt fogják leginkább támogatni, amely reményt ad nekik a változásra, mert elegük van a jelenlegi kormányból!


Bár a meglátásom szerint Róna Péter nem lát tisztán és helyesen az Együtt 2014-gyel való együttműködéssel kapcsolatban, mégis nagyon sajnálom, hogy úgy döntött külföldre távozik. Ezt ismét egy rossz döntésnek látom a részéről. Nem tudom, hogy mikor fogja belátni, hogy ez a lépése mennyire az Orbán-rendszer erősödését szolgálja? Az országnak szüksége volna Róna Péter szakértelmére, meglátásaira és véleményére! Az itt élő embereknek szüksége lenne Róna Péterre! Az ő távozása egy nagyon rossz üzenet az itt maradtaknak! Ettől rosszabbat nem is tehetett volna!

2012. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes.

Érdekes, hogy Róna Péter annak ellenére, hogy nagyon régóta kapcsolatban van az LMP-vel, korábban ezt nyilvánosan soha nem hangoztatta.

Érdekes, hogy a közelmúltban mindenhol megjelent Schiffer oldalán a sajtóban, és egyéb helyeken is hangoztatta az LMP-s kötődését.

Érdekes, hogy utána rögtön kilép, világgá megy.

Érdekes...

Vajon mi lehet mögötte?

2012. nov. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legújabb hír szerint nem megy világgá, marad itt (is), csak a közéletből vonul vissza.
2012. nov. 30. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Mégis érdekes, hogy előtte egy héttel még mindenhol hangoztatja, hogy ő LMP-s és mindezt pozitívan teszi, nem mint csalódott LMP-s, aztán meg hirtelen hangosan kivonul. Miért nem szépen csendben, kivonulás előtti egy hét alatt miért ásta bele magát még jobban?
2012. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt én se értem. Nekem csalódást keltett ez a befejezés. Egy kicsit komolyabb embernek gondoltam Róna Péter. Ez most egy infantilis lépés volt így tőle. Valahogy úgy tűnik, terhes is akar lenni, meg szűz is akar maradni. Mert már azóta is adott nagy közéleti interjút, hogy "kivonult".
2012. dec. 1. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg megzsarolták. Nem ő lenne az első politikus, és nem is az utolsó. Mindenki tudja, hogy az LMP-nek ez nem éppen a legjobkor jött, és sokan szeretnék a teljes felbomlásukat.
2012. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, de elég logikus ez is, és magyarázza ezt a furcsa viselkedést.
2012. dec. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!