Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a megoldás ha nem fizeti...

Mi a megoldás ha nem fizeti ki a kárt?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmnek kölcsön adtam az egyik telefonom és a férje összetörte darabokra, mert mindenkire féltékeny (férfira, nőre) és idegbeteg volt. A teló előfizetéses volt 2 év hűsségnyilatkozattal, és mivel összetört a teló így felbontottuk a szerződést és így 50.000 ft-ot kell fizetnem a telefontársaságnak. A pali egyszer azt mondja kifizeti, utána azt hogy nem és ez húzódik már 2 hónapja.Mi a megoldás erre szerintetek, rendőrség?
2009. aug. 31. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

A rendőrség ilyen ügyekkel nem foglalkozik. Legjobb lenne, ha személyesen elmennél, és elkérnéd a pasastól a pénzt, mondván, ha nem, akkor jönnek hozzád a behajtók.


De a barátnődben is lehetne annyi becsület, hogyha az idegbeteg pasija nem is, de ő (mármint a barátnőd) fizesse ki neked. (aztán majd ő elszámol a pasijával).

2009. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szinte gondoltam. A pali veri a feleségét, a csaj el akar tőle válni, de fenyegeti a gyerekeikkel, hogy agyonveri őket, meg ilyenek. Mondom idióta. És ha ráfogom, hogy ellopta a barátnőmtől? Végülis így volt, mert elvette a táskájából, nem önszántából adta oda. engem is megfenyegetett, hogy agyonver, meg mindenkit. Elmebeteg.
2009. aug. 31. 10:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Veri a barátnőmet és engem is megfenyegetett, meg mindenkit agyonver azt mondta. Egyébként elvette a táskájából a telót, tehát ez már jogtalan eltulajdonítás.
2009. aug. 31. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Atyaég. Nem irigylem a barátnődet :(


Hát.. nem tudom. De ha Te nem félsz tőle, akkor csak rákérdeznék, hogy mikor adja oda a pénzt.


Gondolom a barátnőd akkor nem tudja neked kifizetni (bár nekem nem lenne képem hozzá, inkább kölcsönkérnék, és kifizetném neked), akkor marad az, hogy Te nyeled le a békát, és fizetsz a szolgálatónak. :(


Szegény gyerekeik.. :( Jaj, ilyenkor a kicsiket úgy bírom sajnálni. :(

2009. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A barátnőm már volt ügyvédnél. Meg azt mondta, hogy ha legközelebb megveri, akkor látleletet vetet és feljelenti. Fenyegetés miatt is lehet feljelentést tenni ilyen esetben és itt belevonható a telefon is, nem?
2009. aug. 31. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:

"És ha ráfogom, hogy ellopta a barátnőmtől?"


Ha nem tudod ezt bizonyítani,akkor semmire nem mész vele.

Akkor lett volna jó egy kötelezvényt aláíratni, amikor még hajlandónak mutatkozott fizetni, mert azt polgári peres úton behajtathattad volna. Most már semmit nem tudsz bizonyítani, anélkül pedig semmilyen hatóság nem tud segíteni.

2009. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én maradnék az alantas, bebizonyíthatatlan kis bosszantásoknál, pl mindennap megdobálnám szarral a házát, amíg nem fizet (ha lakásban lakik, akkor a levélbedobón belehet adni a kis küldeményt). Jöhetnek a leértékelések, de mindenki el tudja képzelni milyen bosszantó mindennap munka után szart pucolni. :)
2009. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már ezen is, de nem tudok tróger lenni, nem akarok a szintjére süllyedni. Mellesleg a gyerekei meg az egész családja kedvel, régóta barátok vagyunk a csajjal, közös baráti társaságunk van. Mostanában bolondult meg a fickó. A barátnőm azt mondta mindenben segít, igazolja amit állítok a rendőrségen is, vagy a bíróságon is akár. Ha ketten mondjuk az nem elég? A mai napig az van, hogy ha jó kedve van jópofizik a csávó nekem is meg mindenkinek, meg azt mondja ki is fizeti. Aztán egyik pillanatról a másikra megbolondul, fenyeget mindenkit. A kötelezvényt épp jó pillanatában lehet alá tudnám vele íratni, mondjuk elég kiszámíthatatlan egy fazon. Kb. 2 éve ilyen idióta, azelőtt teljes normális és jó fej volt. Valami agybajt kaphatott. Iszik is, újabban gondol egyet és nem megy dolgozni, követi a feleségét, akinek mellesleg pont a férj miatt szinte nincs is csak egy-két barátja már rajtam kívül.Szörnyű eset.
2009. aug. 31. 12:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis a lényeg az, hogy ha feljelentem, hogy el lopta akkor a barátnőm azt mondta igazolja ezt, mert így történt.A saját telóját is összetörte, meg az enyémet, meg a csajét. Biztos így vezette le a feszültséget, de akkor is nekem tartozik így a teló árával. És itt már el kell, hogy mondjam engem is megvert egyszer, mert nem voltam hajlandó tétlenül nézni, ahogy az utcán ököllel püföli a csajt. Erre én is kaptam. Tudom akkor kellett volna feljelenteni. De én most szeretném megoldani az ügyet, mert most telt be a pohár.
2009. aug. 31. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!