Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem ismerik fel az...

Miért nem ismerik fel az emberek hogy a világon egy globális pénzügyi elit készül átvenni az uralmat?

Figyelt kérdés

A magyar és más népből való emberek,majdnem mind a napi politikával vannak elfoglalva, olyanokon vitatkoznak mint pl. Bajnai milyen ember, az SZDSZ szétesik-e, Orbán mit fog csinálni stb. És azt nem veszik észre hogy a problémák sokkal mélyebb gyökerűek.


Sokan azt gondolják hogy majd elmegy Bajnai és jön Orbán (fehér lovon), és akkor egyszerre csodálatos országban élünk majd. Mások azt hiszik hogy jön a Jobbik (már itt is bukta van)és akkor majd egyből visszaszerezzük Nagy-Magyarországot.


Közben az senkit nem aggaszt, hogy az egész világon óriási problémát vannak: erkölcsi válság, gazdasági válság (a világ lakosságának 1%-a birtokolja a földi javak 90%-át), környezeti válság (globális felmelegedés), energiaválság, túlnépesedés stb.


De mintha ezek nem is lennének, az emberekk azzal vannak elfoglalva, hogy éppen melyik párt nyeri az aktuális választást, vagy hogy melyik politikusnak hogyan változik a népszerűsége.


Komolyan gondoljátok hogy ezek befolyásolják életünket? Komolyan gondoljátok hogy nem mindegy, hogy Orbán vagy Bajnai van az ország élén? Vegyétek már észre: egy nemzetközi háttérhatalom irányít minket. Annyira mindegy melyik pártról beszélünk, mindegyik ugyanazon a pórázon van tartva. Komolyan gondoljátok hogy van döntési lehetőségünk? Ez csak egy látszat. Nincsen!


Egy nap talán majd dönthetünk róla hogy hagyjuk-e magunkat mikrochippel megjelölni, vagy éhenhalunk. Mert ezt tervezik. Utána lehet nézni. Egy ilyen rendszerben amelyet terveznek, pillanatok alatt lehet majd likvidálni embereket, és átformálni gondolkodásmódokat. Lehet laborítóriumban vírusokat előállítani, majd a média segítségével pánikot gerjeszteni. Lehet ezekre oltásokat adni, amelyekben olyan anyogok vannak elkeverve, amik gyöngítik az immunrendszert. Ennek is utána lehet nézni. A technológia megvan.


A világhatalomnak nem lesz szüksége sokmilliárd emberre.

Tájékozódni lehet a Georgia államban kőtáblákon is megörökített elképzeléseikről! 500 millióra csökkentenék a Föld lakosságának számát.


Ez az Új Világrend. És amíg a belpolitikai csatározásokkal vagyunk elfoglalva, nem vesszük észre milyen levest főznek nekünk...


2009. szept. 5. 15:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
39%
ennek a kérdésnek semmi értelme, csak meg akartad mutatni, hogy te milyen okos is vagy
2009. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek azzal vannak elfoglalva, ami a közvetlen környezetükben történik, s amikről úgy hiszik, hogy hatással lehetnek rá. Akinek az a legfőbb gondja, hogy elfoglalták a kedvenc kapualját, amiben aludni szokott, nem bosszankodik azon, hogy a lakáshiteleseknek milyen nehéz... mert neki más a gondja. Aki elvesztette a munkáját és nem tudja fizetni a hitelét, azzal van elfoglalva, hogyan tarthatná meg a lakását, hogyan etesse a gyerekeit. Ez közvetlenül az ország politikáján is múlik, aki már elolvassa az ide vonatkozó rendeleteket, törvényeket már nyitott embernek számít. Ők nem foglalkoznak azzal, hogy mondjuk egy külföldi országba megszigorítják a belépés feltételeit, mert még a tervéig sem jut el soha egy külföldi útnak, és még sorolhatnám.

Amikről írsz, azok valós problémák és hatással vannak ránk, sőt... de vajon mi hatással lehetünk-e ilyen méretű dolgokra? Meg tudtam volna akadályozni a Philadelphia kísérletet vajon? Vagy azt, hogy a HIV vírust útjára bocsássák? Még ha előre tudtam volna akkor sem. Ma meg már pláne semmit sem tudok tenni ellene. A gondolkodásunk felépítése hasonlít Maslow piramisára, legalábbis az emberek 99%-ánál. A szükségleteink kielégülése ad alapot a továbblépésre. El tudnám képzelni, hogy van egy házikóm a Tahoe tónál és az év nagy részében ott ücsörgök a teraszon és az élet nagy dolgairól meditálok, de, ha arra is képtelen vagyok, hogy munkával betevő falatot és fedelet teremtsek magam és a családom számára, elég ködössé válhat ez az ábránd. Az is lehet, hogy szeretnék okos lenni, de sajnos nem jutottam el odáig, hogy olvasni tudjak... nem tudok magasabb szintre lépni. (stb)

2009. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
75%

Ilyenek az emberek. Én arról hallottam, hogy az angol világnyelv lesz, teljesen "eltörlik" a más nyelveket és az eu is csak egy lépés, hogy világon egyenuralom legyen, vagy valami ilyesmi volt.

De azért törődik mindenki csak a közeljövővel, mert ezekkel a világdolgokkal senki sem tud mit kezdeni...

2009. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem értek egyet az előző hozzászólóval.


Miért nem fogjátok fel úgy ezt a kérdést,amin el lehet gondolkodni és miért tekintitek felesleges okoskodásnak?Igaz, az emberek nagy részének már gondolkodni is fáj. Őszintén szólva annyira szembeötlik a dolog, hogy az szinte ordít. Magyarország valóban nem a világ közepe csak egy kis ország a sok közül,ahol ha körülnézel a média már remekül dolgozik a fiatalok értékrendjének átformálásán is. Vagy ott a közoktatás - nem a fiatalok tanítása az elsődleges cél, hanem a nép elbutítása gondolok itt óraszámok csökkentésére és arra hogy ma már a diákok nem tisztelik a tanárjukat, leköphetik őket akár, a tanárnak nincs joga pofán vágni akárkit is mert kirúgják. Interneten nevelkedő beszűkült látókörű fiatalságot nevelnek, ezt látom ha a 15-14 évesek korosztályán nézek keresztül.Egyre jobban mérvadó a szexualitás, amivel érvényesülni lehet a médiában,a sok idétlen üres bohóckodás, a külsőségek és ahogy itthon is észrevehető nem feltétlen a tudást díjazzák, az boldogul aki csal. Az energiaforrásokról és a felmelegedésről már nem is beszélek, az ismerőseim szerint megint minden a paranoiás, cyberpunk filmeken nevelkedett agyam szüleménye és a világ szép :)

2009. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok - míg a válaszom megírtam, az első válaszoló kérdését eltávolították ;)
2009. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden válasz itt van, pipáld be, hogy a nem hasznos válaszokat is látni akarod... valószínűleg lepontoztad, (meg még valaki más is) és mire frissült az oldal, el is tűnt. (2. vagyok)
2009. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a felvetés, teljesen osztom a meglátását a kérdezőnek és a 16:01-esnek is...és??? Mit kellene tenni? Gondolom válaszod is van! Érdekelne!!!
2009. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Először is mindenkinek tisztában kellene lenni ezekkel a dolgokkal. Amíg a társadalom nagyrésze összeesküvés-elméletnek bélyegzi a tényeket, változás nem lesz. De hozzá kell tennem, hogy az időnk nagyon kevés, és a hatalmuk nagyon nagy. Én csak azt remélem hogy az emberek időben fognak rádöbbenni ezekre a dolgokra, és lesz még mit tenni.
2009. szept. 6. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Megpróbálsz ellene tenni valamit, akkor relytéjes balesetben meghalsz, szemtanúk nincsenek. El hallgatattnak. Egy torrentes oldalról leszedtem 3 db filmet, ami bemutatja, hogy hogyanis működik az egész világ. 120 ember dönt 6.7 milliárd ember életéről! Mind a 120 ember a világ leggazdagabb emberei. Most hajtják végre a második lépést: szuper államokat létre hozni: Európai Unió, Afrikai Unió, Ázsiai Unió , Észak-Amerikai Unió, Dél-Amerikai unió. Utána ha ez megvan, akkor egy totál gazdasági válságot szítanak, hogy elsősorban ne legyen elegendő élelem, hogy az emberek egymást gilkolják le. Ezt hagyják egy kicsit, és utána hirtelen megmondják, hogy az egész bolygót egyesíteni kell, azért hogy a háborúk véget érjenek! DE! Ennek az ára: totális nép írtás, max népesség 1.5 milliárd ( az 500 milliót lehet keveslték egy kicsit, hiszen 500 millió ember nem termel annyit mint 1.5 milliárd) , teljes szabadmozgás korlátozása, ha 3nál többet fingasz, akkor génhibás vagy és ki nyírnak, mindenkibe egy mikrochip, és bárhol vagy, bármit csinálsz mindenről tudni fognak. Ezért fognak létrehozni szuperszámítógépeket MI-vel. Nem lesz magán életed, nem gondolkozhozhatsz! Ha gondolkozol akkor képes vagy megkérdőjelezni a rendszert és nekik ez már tetszik. Ezért húzzák le a tanítást a béka segge alá. 2030-2040 környékére tervezik az egész világ fölötti irányítás megszerzését.

Youtubon keresőbe írjátok be: Gazdasági válság valódi oka

Ez egy 6 részes film arról hogy mi is a pénz valójában? Érdekes.

Ez ellen csak akkor lehet tenni valamit, hogy ha a gondolkodó nép össze fog és megbuktatja az egész hatalmat. Történelemben volt már rá példa: Egyiptomi birodalom, Római birodalom, Görög birodalom, Francia birodalom mind-mind össze omlott. Csak ezek katonai erővel lettek létrehozva. Más taktikát választottak.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a földönkívüliek is olvassák-e ezeket, és látják-e hogy mi történik. Ha netalántán ezt is elolvassák annyi üzenetem van nekik: több ezer fény évre kerüljék el ezt a bolygót!


Ez már salyá vélemény: felőlem lehet eggyesíteni a föld országait meg minden, de a szabadságot, szabadgondolkodást ne korlátozzák, népírtások meg nem kellenek, a halál nevű betegség meg gyógyíthatatlan, mindenki elkapja és senki se éli túl.

2009. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elit attól elit, hogy pozíciója révén meghatározó befolyása van az eseményekre.


Pénzügyi elitnek azokat a csoportokat nevezzük, melyek a pénzügyeket érdemben képesek befolyásolni a pénzügyi hatalmuk, erejük, befolyásuk révén.


"a világon egy globális pénzügyi elit készül átvenni az uralmat" ---> nem "készül átvenni", hanem birtokolja a hatalom egy tekintélyes részét, más elitekkel - politikai, katonai, tudományos, kulturális - együtt.


A világnak egyébként nincs homogén, együttműködő elitje, mert léteznek versengő elitcsoportok. Pl. a kínai és az amerikai elitcsoportok között létezhet versengés.


Ezek persze közhelyek, nincs ebben semmi újdonság.


"Tájékozódni lehet a Georgia államban kőtáblákon is megörökített elképzeléseikről! 500 millióra csökkentenék a Föld lakosságának számát."


Kinek az elképzelései vannak a georgiai kőtáblákon? Senki sem tudja, valami különc vésette fel. Konkrétan olyan elképzelések olvashatók ott, amik jellegzetes 70-es évekbeli zöld, hippi, New Age-es színezetűek. Nehéz elhinni, hogy a világ pénzügyi elitje zöld, hippi, New Age-es elképzelésekkel rokonszenvezik.

2009. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!