Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A régi nagy Magyarország...

A régi nagy Magyarország elcsatolt területein hány %-ban éltek magyarok és hány %-ban más népek? Hol lehet ennem utána nézni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 11:24
 1/10 Antimod ***** válasza:

Itt van pl. egy nemzetiségi térkép:

[link]


(Nem ismerem az oldalt, nem tudom mennyire hiteles, a térkép valószínűleg az.)

2013. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15-20% körül
2013. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom neked mondani hogy pár hónapja Aradon 20 percig nem találtam egy embert sem, aki beszélt volna magyarul. A belvárosban a legnagyobb forgatagban. Kolozsváron egyáltalán nem. Ezek a tipikusan magyar városok is mára már kiürültek. Ha találsz is egy két éves térképet, a fele se lesz igaz mára.
2013. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A neten rengeteg van, de előbb nézd meg a szerzőt. Egyébként az 1910-es népszámlálás idején a 214 ezer négyzetkilométeres területen kb. 54% volt a magyarság létszáma. De (hosszabb munkával) megyénként is össze lehet gyűjteni. Vannak megyék, ahol nem éri el az 1%-ot.

A történelem során nagyon változott a terület is, a népesség összetétele is, de az úgynevezett történelmi részeken nagyjából 50-55% körül ingadozott, nagy háborúk, járványok után kicsit jobban változott.

2013. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Szóval kevesen voltunk, azért vették el őket, gyááá....
2013. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. ápr. 16. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy még aki beszél is magyarul, sokszor nem vállalja fel. ismerjük a magyar veréseket, szóval nem kell csodálkozni, hogy alig akarnak megszólalni. Viszont oszt.társam volt Erdélyben, azt mondja minden tábla magyarul van.
2013. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Magyarpatriota ***** válasza:

Az elcsatolt területeken, legalábbis Erdély, Felvidék és Kárpátalja esetén 30-35% között volt a magyarok aránya.

A szlovákok illetve románok aránya 50-55% körül volt, jelentős egyéb, főleg ruszin és német nemzetiségű kissebségek is éltek a területen.

A jugoszláviához került területen, ha Horvátországot is hozzávesszük akkor nem tudom mekkorra volt, A ma szerbiához tartozó vajdaságon kb 30% volt a magyarok aránya, körülbelül ugyan anyi a szerbek aránya, emellet jelentős német és horvát kisebbség is élt a területen, egyik sem érte el az 50%ot.


Napjainkban (2011es népszámlálás szerint):

Erdélyben:19% (1.220.000 magyar )

Felvéken:8% (460.000 magyar)

Kárpátalján:12% (152.000 magyar 2002es adat, itt nem volt ujabb népszámlálás)

Vajdaságban:15-18% (253.000 magyar)



Viszont ezek eléggé "becsapós" számok, ugyanis ez a teljes terület népességét mutatja, beleszámítva olyan területeket, ahol egyáltalán nem élnek magyarok.Számos olyan terület van ami napjainkban is magyar többségű, pl a több mint 300.000 lakosú Hargita megye, ahol a legutóbbi népszámlálás szerint is 84% a magyarok aránya.

2013. jún. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Magyarpatriota ***** válasza:
Ha nagyon érdekel a téma a 2011es romániai népszámlálási adatokat meg tudom mutatni megyénként, de sajnos román nyelvű a táblázat.
2013. jún. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!