Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha lehetőséged lenne rá...

Ha lehetőséged lenne rá elvállalnál egy diktátori pozíciót?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel hogy maholnap bekopognak reggel az ajtódon és közlik veled hogy a parlamentáris demokratikus rendszer jelenleg képtelen a gazdasági válság kezelésére a társadalmi hanyatlás megállítására valamint az államcsőd elkerülésére.Ezért ideiglenesen egy teljhatalmú állami vezető(diktátor)kell aki rendeleti úton kormányozva megoldja az ország problémáit.És épp rád gondoltak....


Elvállalnád a diktátori tisztséget vagy sem?


2009. szept. 30. 00:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
hogy a p*csába ne. sokaknak csúnya világ jönne, mert itt vér folyna.
2009. szept. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha már külön megkerestek, hogy legyek már diktátor, akkor persze.

(Na jó, amúgy is elvállalnám)

2009. szept. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Én simán elvállalnám. Persze minden intézkedés meghozatala után valamelyik társadalmi réteg elégedetlenkedik. Ebből származik, hogy mindig van konfliktus, hiába jók a döntések, de azt garantálnám, hogy a pénzembereknek nem lenne beleszólási joga.
2009. szept. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Tuti Frankó!


Olyan rend lenne itt....

Az MSZP meg eltűnne a süllyesztőben!

2009. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Naná, első intézkedésemmel sortűz elé állítanám a parlamentet és átvenném valami fejlettebb nyugati ország törvénykönyvét, betartatnám és háttérbe vonulnék :)
2009. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám. Igaz, hogy most is nagy csődben vagyunk, de lehetünk még nagyobban is. Minden diktatúra tönkreteszi az országot. Vagy láttatok már sikeres diktatúrát? Esetleg Kína említhető, de Kína is csak azért lehetett sikeres, mert pont a diktatórikus vonásait szorította vissza. Ha a Mao-vonal érvényesülne, akkor már egymást zabálnák, mint Észak-Koreában.
2009. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Putyin-féle Oroszország sikeres

Chavez-féle Venezuela sikeres

2009. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen szépen megkérnének, szerintem igen, de nem örökre.
2009. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát hogy Oroszország meg Venezuela diktatúra-e? Az én fogalmaim szerint nem. Vagy a Horthy-rendszer diktatúra volt? Nálam a diktatúra ennél zártabb, a véleménynyilvánítást, kritikát, a visszacsatolást teljesen kizáró rezsim. És ezek tényleg hibát hibára halmoznak és borzalmasan végzik kivétel nélkül. Az előbb említett formációkat én inkább tekintélyuralmi rendszereknek nevezem, ahol korlátozott ugyan a társadalmi és egyéb visszacsatolás, de nem teljesen kizárt, ezért ezekben van vagy lehet elegendő korrekciós és innovációs képesség. A teljesen zárt kemény diktatúrákban ilyesmi egyáltalán nincs, és ebbe csak belebukni lehet. Én csak ezeket hívom diktatúrának. Az egyéb tekintélyelvű rendszerek tényleg lehetnek hellyel-közzel sikeresek, sőt bizonyos korokban/helyzetekben akár a teljes demokráciával szemben hatékonyabbaknak is mutatkozhatnak. De én azért azt is kétlem, hogy Oroszország és Venezuela tényleg sikeres lenne.
2009. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem gondolom magamról, hogy jobban kormányoznék, mint azok, akik ma kormányon vannak. Sokan azt gondolják, hogyha minden úgy lenne, ahogy ők szeretnék, akkor minden jó lenne. A valóság az, hogy csak nekik lenne jobb, másoknak nem. Ellenzem a diktatúrát bármilyen formában.
2009. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!