Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igazságos e az hogy a 65 éven...

Igazságos e az hogy a 65 éven felüliek ingyen utazhatnak? Itt most nem néhány tízezer forintból élő nyugdíjasokra gondolok hanem azokra akik százezer forint fölötti nyugdíjból élnek. Ilyen azért tölünk se nyugatra, se keletre nem jellemző.

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 08:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem igazságos, mert szerintem nem (csak) az életkor kellene, hogy számítson.

Vannak 50 évesek, akik betegek, segítségre szorulnak (meg fiatalabbak is), és vannak 70 évesek is, akik köszönik szépen, de remekül megvannak mind egészségileg, mind anyagilag...

Nem a kor dönti el ezt - szerintem.


Ugyanígy, ha már kedvezményt akarunk adni, akkor valami olyasmi alapján kellene, ami igazságosabb.

2013. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de a nyuggereknél lehet a legkönyebben szavazatokat vásárolni.
2013. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Miért érzi azt sok ember, hogy aki jobban keres nála, attól többet kell elvenni? Én ezt a gondolkodást soha nem értettem. Vannak emberek, akik szorgalmasan tanulnak, hogy utána könnyebben boldoguljanak, felelősségteljes munkájuk van (például orvos) és amikor megkapja érte a fizetését, azonnal meg akarják nyirbálni, neki már nem jár semmi, mert úgyis jól keres alapon. Csak azt mindenki elfelejti, hogy ezeknek az embereknek az adójából éldegél az ország, nem a be sem jelentett, meg minimálbéres dolgozókéból, akik mindent kedvezményesen, vagy ingyen akarnak.
2013. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem, de ahogy írták előttem, kell a sok nyugger szavazata, így nem merik megvonni tőlük ezt a kedvezményt. Engem kifejezetten idegesítenek az unalomból utazó banyatankos múmiák.
2013. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem arról van szó, hogy többet vegyünk el attól, aki jobban keres, nem adóról beszélgetünk, hanem KEDVEZMÉNYRŐL!

Az teljesen más, gondolkodj már kicsit...

2013. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%

Negatív diszkrimináció nélkül hogyan különbözteted meg a magas és alacsony nyugdíjjal rendelkezőket? Hol húzod meg a határt, hogy valakinek alacsony vagy magas a nyugdíja? Akinek éppen alatta/fölötte van, attól mi jogon vennéd el/adnád meg a kedvezményt? Erre tudsz-e válaszolni?

(Kérdés még: mennyi pénzt visz el a költségvetésből a nyugdíjasok ingyenes utazása? Ha tőled, remélhetőleg dolgozó-kereső embertől elvesznek ennyit, akkor elégedetlen vagy, ugye?)

2013. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

"Csak azt mindenki elfelejti, hogy ezeknek az embereknek az adójából éldegél az ország"

Tudtommal az orvosok közfoglalkoztatottak. Ebből kiindulva pedig az ők a bérüket az államtól kapják. (Közvetve azoktól a magánszférában foglalkoztatott emberektől akik harmad, negyed annyi bérért dolgoznak mint nyugati sorstársaik. Ő belőlük él ez az ország. Ők termelnek itt.)

2013. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%

"Engem kifejezetten idegesítenek az unalomból utazó banyatankos múmiák."


Te honnan a fenéből tudod, hogy ki miért utazgat? Teljesen az tűnik ki az írásodból, hogy feleslegesnek tartod a nyugdíjasokat, nagyon nagy rendet kéne tenni a fejedben.

Rengeteg nyugdíjas segíti a gyerekeit, unokáit, azért utazgat, hogy amíg a szülők dolgoznak, legyen aki vigyázzon a kicsikre, azért utazgat, hogy bevásároljon a fiatalok helyett és elvégezze helyettük a házimunkát.

Ezzel az erővel ők is megkérdezhetnék, hogy a sok kis nyikhaj fiatal nyári szünetben miért nem bringázik inkább, vagy gyalogol, miért utazgat és foglalja mások elől a helyet?

2013. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tartom jó ötletnek az ország jelenlegi gazdasági helyzetébe a 65 év felettiek ingyen utazását. 70 év felett már inkább. Hozzáteszem hogy minden tisztelem a 40 évet becsületesen ledolgozó embereké. Amúgy a dolgozóktól különböző jogcímen a kormány egy bkv nyugdíjas bérlet árának többszörösét vette el az elmúlt néhány évben.
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%
Az igazságos szerinted, hogy a határon túliak 90 %-os kedvezménnyel utazhatnak? Ők nem tettek és tesznek semmit az országért, a nyugdíjasok pedig már tettek.
2013. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!