Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A köztisztviselők és a közalka...

A köztisztviselők és a közalkalmazottak hány százaléka puncsos (protekcióval kapta a státusát)?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb. 80 százalékuk, de lehet, hogy még több! Én is közalkalmazott vagyok, s elég sok munkájára alkalmatlan, de puncsos dolgozik körülöttem! Engem anno kb. 40 jelentkező közül választottak ki úgy, hogy tényleg a felvételin letesztelték a tudásomat. Ellenben sok olyan kolléganőm van, aki a rokonsága, ismeretség által került be és bizony nem tud sokat. Ilyen a közvetlen főnököm is, elég szégyen és gyalázat ez rám nézve, hogy egy buta, lusta lett a közvetlen főnököm - egy rokona által....
2009. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen "családfa-kutatást" lehetne végezni!!!!
2009. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Sok, de ez nem csak a köztisztviselőknél van, hanem mindenhol. Már portás is csak úgy lehetsz, ha ismersz valakit a cégnél. Szar helyzet, de ez van. Nem is a baj, ha valaki protekciós, hanem ha protekciós és hülye is. Ha valaki jól végzi a munkáját, ügyes, ki tesz magáért, akkor mit bánom én, hogy került oda. Inkább az idegesít, amikor valaki mondjuk elvégzi ötösre az egyetemet, és nem őt veszik fel az adott állásba, hanem a hülyét, aki végbukdácsolta, 10 év alatt végezte el, és igazából nem is akarja csinálni, csak kell neki egy állás.
2009. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudod azért valamit kellne tenni a törvényhozóknak, nem csak annyi a dolog lényege, hogy "Ez van, ezt kell elfogadni!". Sajnos az a baj, hogy a közszférában dolgozó puncsosok a levegőt szívják el előlünk, közönséges halandónak esélye sincs, hogy közszférában dolgozzon, ezért mondom, hogy elszívják előlünk a levegőt. A társadalmi egyenlőség betartatásának nincs semmilyen végrahajtható eszköze? Ne haragudj, de ha lenne olyan testület, ahol fel tudnám jelenteni azt aki nyilvánvalóan protekcióval került közpénzből finanszírozott állásba, azonnal feljelenteném!! Az a baj, hogy senki nem tudja az ilyen visszaélést, hol kell feljelenteni. Lehet, hogy erre nincs is büntető jogszabály. Akkor mi ez a közszféra, feudális rendszer, ahol egyeseknek előjogaik vannak a társadalom többi tagjaival szemben. Felháborító!!
2009. nov. 12. 11:31
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
A közvetlen főnökömnek kinevezett "tök", holtbuta nőszemély például az angolul írt levelekkel nem tud mit kezdeni, mert nem beszél idegen nyelvet. Kérdeztem már, vajon hogy lehet, hogy egy vezető beosztásba kinevezett személy (tkp. puncsos, protekciós!!!) nem beszél idegen nyelvet, a beosztott meg igen???
2009. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Plusz a használati eszközökhöz sem ért (előző hozzászóló vagyok). Lusta dög, buta, sötét mint az éjszaka, csak mert a rokona által bekerülhetett a munkahelyre, azért alkalmazzák sőt, még kinvezték vezető beosztásba is. Most köpjek egyet??!!!
2009. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Rohadt egy világ ez!

Szerintem 100%, már nagyon sok munkát vittek el előlem ezek.

2009. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazatok van! Legalább 95 % úgy lett " benyomva " Valaki által. De a " főnökömtől elvárnám hogy naprakészebb legyen nálam!!! Azért főnök! Azért tartunk itt, mert ilyen emberek vannak a legtöbb helyen..
2009. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Teljesen igazatok van, szörnyű a helyzet nálunk a honvédségnél is. Persze nem a csapatoknál ilyen a helyzet, hanem a HM-ben és környékén.

Amúgy általában az is érdekes, hogy középszintig mindenféle követelmények vannak (nyelvvizsga, diploma, fizikai, egészségi), aztán legfelül semmi. Ja és a kivétel erősíti a szabályt.

2009. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

110%

már a rokonaik is várják az üresedést! :D

2010. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!