Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberalizmus valóban az...

A liberalizmus valóban az elfogadásról szól?

Figyelt kérdés

Én jártam két, magát liberálisnak nevező sráccal is.

Amikor megismerkedtünk, akkor nem ismertük egymás politikai beállítottságát, világnézetét.


Engem szélsőjobboldalinak szoktak nevezni, bár nem minden tekintetben vagyok az, nem támogatom csoportok kiirtását.Csak hát na, szeretem ha minden és mindenki a helyén van és rend van.


Mind a két liberális srác megakart változtatni, gyakran mondták, hogy hűvös, meg gonosz hasonlókat.

A lényeg, egyik sem tudott elfogadni úgy, ahogy vagyok.

Nekik is és nekem is annyira meghatározza a világnézetét meg úgy az egész szemléletét az ideológia, meg nekem is.

Egyik sem volt hosszú életű kapcsolat.


Bár egyik esetben, csak másfél hónap után ütköztek ki a gondok.



2014. jan. 9. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Elvileg igen.


Valóság?


Tiltsuk be azt, tiltsuk be ezt.

Mindent betiltanak.


Kettősmérce és köpönyegforgatás.

2014. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Csakis a gyűlöletről az önpusztító önfeladás hirdetéséről és mások véleményének erőszakos, sőt néha brutális formálásáról. Megfelel a válasz?
2014. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Igen! Elfogadod vagy kussolsz! Ilyen "jóindulatú" és "toleráns" eszme ez. Fújj. Förtelem. Nem állom a jelenlétüket. Kerülöm is őket a társaságukat mint a rosszpénzt. Én elvagyok a saját világomban, ők meg legyenek el az övékben békességben.
2014. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát! lehet hogy én egy őskövület vagyok de én a nőket illatosan kedvesen barátságosan szeretem.


Szerintem jobb is így hogy abbamaradtak ezek a kapcsolatok mert később sokkal több probléma merült volna fel.


A liberalizmusba sokminden belefér, de minden azért nem.


keress tovább.

2014. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4%

"Igen! Elfogadod vagy kussolsz! Ilyen "jóindulatú" és "toleráns" eszme ez. Fújj. Förtelem. Nem állom a jelenlétüket. Kerülöm is őket a társaságukat mint a rosszpénzt. Én elvagyok a saját világomban, ők meg legyenek el az övékben békességben."


Akarom mondani: Nem állom a jelenlétüket túl sokáig az aurámban.

2014. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Építésznek tanulok és ott ismerkedtem meg velük.

Én iskolába tanulni járok és nem politizálni, meg az ideológiákat megvitatni.


Eleinte nem is volt semmi baj, de aztán ő elkezdte az ideológiáját "gyakorolni", ha lehet így fogalmazni.Eleinte csak bólogattam, de volt egy pont, amikor elkezdtem bekeményíteni.Ő meg csak tágra nyílt szemekkel nézetett, hogy "Te ilyen vagy?".

2014. jan. 9. 21:13
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit van egy olyan érzésem, hogy szélmalomharc az ilyen kérdésekre válaszolás, mert olyan durván az agyatokba égett az általatok vélt helyes válasz, hogy kevés esély van évtizedes távlatokon kívül megpróbálni változtatni. Na de hátha.


A liberalizmus az egyéni szabadságról szól. Nyugodtan lehet azt hinni, hogy a finn-ugor elmélet baromság, hogy nálunk a szívcsakra és társaik. Egy dolgot nem szabad: más egyéni szabadságát korlátozni a saját szabadságod címszava alatt. Ma is volt egy felháborodott kérdező, aki szerint szabadságjogok megtiprása az, ha az origon le van tiltva a potenciálisan cigányozáshoz vezető cikkek alatti kommentelés.


Ahhoz, hogy meg lehessen érteni ez miért nem oké világnézetet kell váltani: a liberalizmus nem úgy tekint a világra, hogy van a "mi" meg a "nem mi", míg a konzervatívan gondolkodók tekintélyes része igen. Ez kétszínű gondolkodáshoz vezet, ami az egyenlőséget rontja. Azaz mi zsidózhatunk, de ha Izraelben tiltanak meg valamit a nem zsidóknak az elnyomás. Nálunk teljesen normális a bevándorlók karanténba zárása, de ha Erdélyben egyetlen magyar feliratú papírcetlit letépnek az elnyomás. Az adócsalás rossz és el kell kapni az oligarchákat, de én azért számla nélkül kérem az autószerelést, mert nem vagyok én hülye.


Külön szép az Üzletek és pénzügyek témakörben kétnaponta felbukkanó kérdés a rosszul/sehogy sem keresők által, miszerint hogyan lehet kibújni a TB-fizetés alól, mert minek az neki, sosem beteg és nem akar havi 6e-t fizetni.


A liberalizmust vádolják folyamatosan önzéssel, de ha valami, akkor a jobboldal az, ami kénye-kedve szerint alakítaná a világ szabályrendszerét, hogy mindig az történjen ami neki, nekünk kedvező, a hátrányokat szenvedők pedig tűrjenek.


Amíg ezek a gondolatok természetesnek tűnnek, addig nem fogjuk sosem utolérni a Nyugatot, mert a fejekben kell magunktól változni, amin a média csak segíthet, de a torkunkon nem nyomhatja le.


Az ilyen problémák ellen küzd az igazi liberalizmus, ami sajnos a mai Magyarországon egy elég elkorcsosult fajtájában, túlzottan célirányosan jelenik meg, tehát ne feltétlenül gondolt a te két korábbi tapasztalatodat az eszmére nézve reprezentatívnak.

2014. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ConnectCare ***** válasza:
84%

Szerintem a liberalizmus nem az elfogadásról szól, az csak a felfogás szükségszerű következménye.


A liberális felfogás arra épít, hogy mindenki azt csinál, amit akar, amíg a másik jogát nem sérti. Ennek következménye az, hogy egy liberális szerint, amíg más jogát nem sérti, valaki szabadon lehet mókusidomár, perui zenész, valóságshowceleb, ufóhívő, ami csak akar lenni. Tehát innen az elfogadás.


És szerintem nincs a liberálisoknál kettős mérce. Egyszerűen az van, hogy aki nem akarja azt, hogy másnak is legyenek jogai ill. hogy a sajátja csak addig terjedjen, ameddig mások jogait nem sérti, az nem számíthat a liberálisok támogatására. Az nekik egy olyan ember, akivel meg kellene értetni, hogy mi az a jogállam, mik azok az emberi jogok stb..

2014. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

"Eleinte nem is volt semmi baj, de aztán ő elkezdte az ideológiáját "gyakorolni", ha lehet így fogalmazni.Eleinte csak bólogattam, de volt egy pont, amikor elkezdtem bekeményíteni.Ő meg csak tágra nyílt szemekkel nézetett, hogy "Te ilyen vagy?""


Ilyenek. Ha úgy látod, hogy már feszélyez a sok marhaságával akkor olyankor békességgel, udvariasan odébb kell állni, és hanyagolni a társaságát. Idővel észreveszi magát és lekopik rólad és békén hagy.

2014. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a szívcsakrákban, meg a hasonlókban.


Úgy gondolom, hogy a liberalizmus egy darabig szükséges volt, például:az állam és a vallás szétválasztása, férfi-női egyenjogúság, hűbér rendszer felszámolást stb.


De, a mai liberalizmust nagyon kártékonynak tartom.

Emiatt fogja Európa elveszíteni európai jellegét, többek között.

Én pedig nem szeretnék majd olyan Európában élni.Mondanom sem kell, hogy ez mit hoz magával.

Ezek nem csak riogatások, nincs szükség egyetemi szintű matematika tudásra, hogy megtudjuk, bizony komoly gondok vannak/lesznek a mi öreg kontinensünkön.

2014. jan. 9. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!