Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sok felvidéki magyar (ul...

Sok felvidéki magyar (ul beszélő) miért nem hajlandó megszólalni magyarul?

Figyelt kérdés
Ha átlépjük a határt, jó pár km-ig csak magyar szót hallani, aztán -mielőtt teljesen szlovák lakta territóriumra érünk-, jön egy sáv, ahol vegyesen laknak a magukat szlováknak vagy magyarnak valló emberek. Nos, ebben a sávban sok olyan emberrel találkoztam, akik váltig állítják, hogy nem tudnak magyarul, és nem is hajlandóak magyarul beszélni. De ha mondom nekik, hogy mit tudom én... "ott egy háromfejű sárkány a hátad mögött", akkor hátranéznek.
2014. jún. 15. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Én ilyen "problémával" nem találkoztam. Szlovákiában minden ember olyan nyelven szólalt meg, amilyenen tud és amilyenen kedve is tartja. Nekem ez a tapasztalatom.


Bár, ha pl. gúnyosan akarna engem valaki kényszeríteni, hogy pl. angolul beszéljek, akkor lehet, hogy én is szarnék a fejére.

2014. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Mert elnyomták őket.


Tudod,a szlovák fasiszta nyelvtörvények, Benes dekrétumok...

2014. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Félnek... ennyi. Megvannak félemlítve csak állami szinten. Simán megverik őket. Csak ez demokratikus, a cigányok jogait azt kell védeni. Mert felhorzsolta a kezét mikor megerőszakolta a nőt szegényke.
2014. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Próbálj meg magyarul beszélni Szlovákiában és meg tudod.

Már 20 évvel ezelőtt is veszélyes volt a magyar beszéd a Tátrában üdülve.

2014. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Félnek mi? :) Inkább szégyellik és inkább nem beszélnek magyarokkal magyarul, mert szégyellik, hogy az anyaországban milyen undorító mocskolódás megy mindig, gerjesztik a feszültséget.

Külföldön bármerre mentek, sok magyar nem szólal meg magyarul, meg úgy csinál ha magyar szót hall, mint aki nem érti.

Külföldön még inkább széthúznak a magyarok, fúrják egymást.


Milyen jó is az amikor állsz sorba a pénztárnál és a másik kasszánál hallod, hogy magyarul, hogy mocskolódnak, viselkednek állat módjára mások. Ilyenkor legyen kedved megszólalni magyarul...

2014. jún. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cigány szeret külföldön magyarul mocskolódni.


Ne aggódj a román is mindent megért amit magyarul mondasz neki, de a tetűje azt fogja mondani, hogy nincs autópálya matricája a benzinkútnál, hogy biztosan megbüntessenek... ha megszólalsz románul hirtelen lesz neki...


Olvass utána mit művelt felvidéken ez a senkiházu Benes és mit jelentenek a benes dekrétumok.


Mai napig ha magyar vevővel bolti eladóként elkezd az ember magyarul beszélni akkor ki fogják rúgni.


A németeknél meg lassan arabul is kötelező tanulni....

2020. júl. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!