Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon, ha az iszlám magyart...

Vajon, ha az iszlám magyart túszt ejtene, és lefejezéssel fenyegetne, Magyarország, Orbán megmentené?

Figyelt kérdés
A magyar állam kiállna egy magyar túszért? Mert Anglia nem ezt tette. Szerintetek Magyarország hogy fogadná, hogyha ez megtörténne?

2014. okt. 9. 18:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Hol? hát San Marinoval nem bírnánk.
2014. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Meg ezek fanatikusak. A magyarok legkevésbé sem. Sírva szaladnának haza. Láthattuk a II. világháború alatt is, hogy a magyar képtelen harcolni. Csak mulatni tudnak cigány zenére.
2014. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Voltak már olyan magyarok, akiket túszul ejtettek., és kiszabadították őket.
2014. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Mégis, mit vársz? Küldjük rá a honvédséget a legnagyobb iszlám katonai csoportra? Szétszednek minket, majd jönnek az öngyilkos merénylők az országba.
2014. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Hogyan állna ki?


Még a nagy, erős, gazdag USA-nak gondot okoz az Iszlám Állam.A saját állampolgárait sem tudja kiszabadítani...


Magyarország pedig igen gyenge, a hadserege is csak néhány tízezer fő, az eszközök sem túl modernak azt a néhány Gripent leszámítva.

2014. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Simán megmentenék, rájuk küldenék a TEK-et :DDD
2014. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem megy oda, akkor nem is kell megmenteni. Nem is értem ezeket, háborús övezetbe mennek, aztán meg sírnak, ha megölik őket.
2014. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, csak a gondolattal játszottam el, hogy Magyarország vajon mit tenne egy ilyen helyzetben? Egyébként nem teljesen van igazad utolsó, mert akiket lefejeztek, azok segélyt osztottak, és nem harcolni mentek oda. Tehát annyira nem számítottak rá, hogy megölik őket.
2014. okt. 9. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Jó dolog ez a mentsük meg téma, csak általában azt sem tudják ki hol van miután elrabolták, saját felelősségre is ment oda. Meg akárhogy nézzük, az emberek többsége nem fontos, nem fognak miatta hadsereget indítani, se mentőakciót.
2014. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Kiszabadító akcióra Magyarországnak nincsenek meg a katonai képességei.

Valószínűleg megkezdődnének a tárgyalások. A terroristák feltehetően azt kérnék, hogy Magyarország lépjen ki az IS elleni koalícióból. A jobboldali magyar kormány szerintem ezt megtenné, mivel egyébként sem jó a viszony az USA-val és a jobboldali szavazók is szerintem ezt támogatnák.

A másik valószínű alternatíva, hogy váltságdíjat követelnének. Ebben az esetben is megkezdődnének a tárgyalások. Ha a követelt összeg nem túl nagy, szerintem a magyar kormány kifizetné. Azonban valószínűleg több millió dollárt követelnének, a kormány ezt nem fizetné ki és kivégeznék a túszt.

Még a megmenekülés esetleg úgy lehetséges, ha valamelyik NATO szövetséges kimenti, de erre csak akkor van esély, ha több túsz van az épületben, nyugati állampolgárok is, egy magyarért nem kezdenének akciózni.

2014. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!