Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azok, akik elítélik a marihuán...

Azok, akik elítélik a marihuánát mit szólnak az olyan országokhoz, ahol legális? Szerintetek be kéne ott tiltani a cuccot, mert nem helyes?

Figyelt kérdés
És a statisztikák? Elvileg Amerikában azokban az államokban ahol legalizálták, némiképp nőtt a marihuána fogyasztás, viszont az alkoholé csökkent. Tehát kb ugyanott tartunk (sőt talán még jobb is), csak nem kell basztatni a populáció 50%-át. Ez csak józan paraszti ész kérdése!

2015. febr. 2. 17:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem hogy amiatt nőtt a fogyasztás mert legalizálták. A fű bolti ára többszöröse az utcai árnak, aki eddig az utcán szerezte az nem fogja drágán megvenni a boltban csak mert ott legális. Azok veszik boltban, akik eddig féltek dílerhez fordulni, de az ára miatt sosem fogja kiváltani az alkoholt. Az egész inkább arra ment ki hogy a rendőri költségeket levigyék, mert a fű elleni harc teljesen hatástalan volt, a legalizálással viszont még adóbevételük is van és nem kell a füveseket eltartani a börtönben.
2015. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Azért csökkent az alkoholfogyasztás, mert legalizálták a marihuánát? Vagy más miatt?
2015. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vad legalizációellenes, így megpróbálok korrekt választ adni (meg amúgy is szeretek érvelni amikor unatkozom :D)


Az érved kapcsán elmondanám hogy nem ilyen egyszerű dolog a statisztika... Szociológia szemüvegével nézve nem biztos hogy mikor még illegális volt, mindenki igazat állított. Illetve aközött se biztos hogy van korreláció, hogy a marihuána miatt csökkent az alkoholfogyasztás száma.


Abban viszont egyetérthetünk hogy a marihuána nincs pozitív hatással az emberre (tudom, ilyenkor mindig jönnek az áltudományos kommentek hogy ő valahol hallotta hogy valaki olvasta hogy nem is káros a fű). Lehet hogy "könnyű" drog, de akkor is drog. Szerintem legjobb lenne a prevencióval foglalkozni, márpedig ha nekem a prevenció a fontos, akkor nem az az első lépés hogy legálissá teszem. Ugyanis aki nagyon akar az úgyis füvezni fog, így van... De aki "nem akar nagyon", az elgondolkodik hogy érdemes-e, és hogy lehet nem véletlenül illegális...


Sőt azt is elmondanám, hogy voltam már fekete lakosságú országban, ahol a fű olyan kvázi mint nálunk az alkohol (bár elvileg ott is illegális). Az ottaniak tudják is kezelni a füvet, nem úgy mint nálunk némelyik tizen-huszonéves aki konkrétan szétszívja az agyát... Úgy mint nálunk is az alkoholt a lakosság többsége tudja kezelni, és csak kisebb része kóros alkoholista (ami egyébként szintén nagy gond manapság!)...

2015. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
" nem kell basztatni a populáció 50%-át. " Ezt az 50%-ot melyik statisztikábol vetted?
2015. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azért egy igényes j fajta alkoholos ital is pénzbe kerül ám. Sokan vannak, akik csak alkalmanként vesznek ilyesmit, évente félévente. A marihuánával is lehet ugyanígy (és van is így, például jómagam is így csinálom). Arról nem is beszélve, hogy kint lényegesen jobban keresnek az emberek. Mondjuk régebben olvasgattam statisztikákat és most lusta vagyok keresni egyet, de szerintem reális a fű fogyasztás növekedése. Ahogy az alkohol csökkenése is. Ugyanis a két dolog nem tornyosul egymásra, az aki néha kikapcsolódásból ivott, most, hogy már szívni is elkezdett nyilván nem fog a hétvégi bulin ugyanannyit inni ÉS MÉG szívni is rá. Na de ezek részletkérdések, tényleg az érdekelne, hogy miért tartják az emberek rossz ötletnek a legalizálást, amikor az összes eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy SEMMI probléma nem származik belőle.
2015. febr. 2. 18:01
 6/21 A kérdező kommentje:

4!

Bocs igazad van, inkább 70%

2015. febr. 2. 18:02
 7/21 A kérdező kommentje:

3!

Tapasztalatból mondom, hogy az én korosztályomban kb az emberek 70% legalább kipróbálta a füvet. Aztán van aki másra is rámegy, van aki rákattan, de olyan is van, aki soha többet, vagy mértékkel és azért ez a többség. Pont mint az alkoholnál. Szóval szerintem ilyen körülmények között már egyszerűen nem reális az állítás, miszerint a társadalmunk nem tudja kezelni, könyörgöm, majdnem mindenki kipróbálta már... és megint csak a legalizáló országokra hivatkoznék, eddig SEHOL nem lett semmiféle probléma belőle. Ez a realitás. Tény.

2015. febr. 2. 18:11
 8/21 anonim ***** válasza:

Ebből nem következik hogy tudja kezelni is...


Én továbbra is azt mondom hogy inkább prevencióra lenne szükség, ami kapcsán elég furcsa lenne legalizálni...

2015. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"és megint csak a legalizáló országokra hivatkoznék, eddig SEHOL nem lett semmiféle probléma belőle."


Hadd ne kelljen összehasonlítanom Hollandiát Magyarországgal. Az, hogy valami ott nem probléma még nem jelenti azt, hogy nálunk sem lesz az.

Csak egy dolgot hasonlíts össze (a sok közül): mennyi az alkesz nálunk és mennyi a hollandoknál.

2015. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Engem speciel nem érdekel máshol mi van ezzel kapcsolatban.
2015. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!