Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért a demokráciát tartják...

Miért a demokráciát tartják ma egyesek a "lehető legjobb kormányzási formának"?

Figyelt kérdés

A demokráciában egyszerűen a néma számok döntenek. Ráadásul a nép. A nép nem filozófusokból, tudósokból és gazdasági-politikai elemzőkből áll, hanem nagyon kis intelligenciával rendelkező tömegekből. Ezeket a tömegeket kényszeríti bele a demokrácia egy olyan rendszerbe, ahol olyan dolgokról kell döntenie, amiről fogalma sincs. Mivel nem ismeri a témát, amiben döntenie kéne, ezért iszonyatosan befolyásolható, és 99%, hogy nem fog pozitív döntést hozni.

Azon kívül szerintem a demokrácia szinte egyenlő az anarchizmussal, és egy teljesen impotens rendszer. Tegyük fel egyik héten megszavaznak valamit 50,5%-al, majd a következő héten az ellenkezőjét - szintén 50,5%-al, majd a következőn ennek az ellenkezőjét szintén hasonló eredménnyel. Semerre nem haladunk, csak össze-vissza kapdossuk a fejünket és egy helyben toporgunk.


Szerintem a tökéletes irányítási/uralkodási forma egy olyan egyed- vagy párt (=szűk csoport) uralom, ahol a vezető(k) csak és kizárólag a saját népének az érdekeit tartja szem előtt (ezáltal a nép támogatása biztosított), és rendelkezik a megfelelő szakértelemmel.



2015. márc. 28. 15:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%

Jól éreznéd magad egy olyan országban ahol életed végéig a jobbik kormányozna? Nem lenne se választás, se semmi.


Nem dönthetnél arról, hogy mit akarsz nézni tévében, hova akarsz utazni, mit olvashatnál, mert csak egyfajta médium lenne, ha nem tetszene a korlátlan hatalommal bíró kormányzó testület, nem tüntethetnél, nem kérhetnél új választást, mert ha kérnéd, agyon vernének, ugye nem ezt akarod?

2015. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Maga a hatalom nem engedi ezt. Annak az érdeke legyen szem előtt tartva akiknek nincs a kezében hatalom? WTF? Ez oximoron.
2015. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Miért pont a Jobbikot hoztad fel? Haha. :D


A szólás és sajtószabadság illúziója nagyon szép eszme. Személyes szabadság, meg ilyenek... viszont egy államnak egység kell. A tömegnek pedig marhára nem az igazság meg egyenlőség és hasonló ábrándok kellenek, hanem erő, határozottság és áldozatkészség, önfeláldozás, hazaszeretet.


Minden, ami ezeket a tulajdonságokat gyengíti, az káros a népre nézve, és szerintem igenis cenzúrázni kell, mert bomlasztó.


Miért ne tetszene mindenkinek olyan állam/kormány, ami a népért van? Nem a nép épül a kormány köré, hanem a kormány a nép köré. Nem a törvényért van a polgár, hanem a polgárért van a törvény, stb.

2015. márc. 28. 15:45
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
Mert meg vannak vezetve.A demokrácia a legrosszabb államforma.
2015. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Kínában próbálgatják, amit írsz.


Betiltották a személyi kultuszt, meg decentralizálták a rendszert, a hatalom nem egy ember kezében összpontosul.

Mao idején olyan volt, mint most Észak-Korea vagy a Szovjetunió Sztálin alatt, vagyis, egy ember volt élet-halál ura.


De, manapság?Nem hallani rettegett kínai diktátorról.Azt sem tudja a legtöbb ember, hogy hogy hívják Kína első emberét.Én sem, az előbb néztem meg a Wikipediában.


Ellenben, Észak-Korea vezetőjének nevét mindenki ismeri.


Kínát, mondhatni szakértők irányítják.

2015. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#2:


Jó meglátás, igazad van. :)


Manapság minden kormány csak a gazdaságról szól, holott a gazdaság messze nem államalkotó erő önmagában, csak annak egy részlete. A mai kormányok úgy működnek, mint a nagy cégek, és igazából nem is "Magyarország", "Németország", "Franciaország" létezik, hanem ezen országok területén létező gazdasági erő. Semmi más. Nincs kultúra, nincs összetartozás tudat, nincs népiség, mindent a pénznek, a számoknak rendelnek alá.


Minden kormány fél kiállni valamilyen eszme mellett, minden kormány és minden párt megmarad a kellemes langyos vízben, a demokráciában, aminek szerintem az egyetlen célja és következménye a kispolgár számára, hogy dolgozzon, ha éppen tud, de az se baj ha nem, viszont a számlákat és az adót maradéktalanul fizesse be, aztán pedig haljon meg, jöjjön a következő. Persze ma még ennyi se, hiszen hamarosan nem lesz következő...

2015. márc. 28. 15:51
 7/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, valójában egyetlen probléma van. A demokrácia nem az, aminek leírtad. A "tökéletes irányítási forma" még kevésbé. Így persze, hogy ezer probléma támad.

A demokráciának még formálisan sem a felsoroltak a legfőbb jellemzői, ráadásul tartalmában egészen mást jelent. Olyan szűk csoport pedig nem létezik, amely magától a nép érdekeit tartja szem előtt. Magától nem, csak ha erre kényszeríti, akinek érdeke: a nép. Ilyen az emberi természet. Ez nem hiba, hanem állapot.

2015. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A demokrácia hibái nagyon jól ismertek, nem a kérdező találta fel őket. A fő kérdés: hogyan lehetne egy olyan rendszert felépíteni, ami jobban garantálja, hogy a hatalom a népet szolgálja? Egy diktatúra egy jótékony és kompetens diktátorral nagyon hasznos tud lenni. De mivel garantálod, hogy az a diktátor jótékony és kompetens legyen? És ha nem az, hogyan váltod le, ha a hatalmát tetszőleges és korlátlan intézkedésekkel tudja védeni?

Kérdezőnél még megjelenik a technokrácia elmélete is, azaz hogy az államot a tudósok irányítsák. Ez is nagyon szép lenne, de megint csak a garanciával lesznek problémák. Továbbá ezzel a politikai csaták átkerülnének a tudomány színterére és valószínűleg jelentősen visszavetnék annak működését.

Ha már alternatív rendszerekről beszélünk, akkor talán a részvételi demokrácia, vagy a libertariánizmus működhetne.

2015. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"minden párt megmarad a kellemes langyos vízben, a demokráciában, aminek szerintem az egyetlen célja és következménye a kispolgár számára, hogy dolgozzon, ha éppen tud, de az se baj ha nem, viszont a számlákat és az adót maradéktalanul fizesse be, aztán pedig haljon meg, jöjjön a következő."


Igazából ez a kelet-európai demokráciákra jellemző, ahol a hatalomban levők az országot a teljes gazdaságával saját tulajdonuknak tekintenek, a benne levő embereket pedig a szükséges rossznak. Céljuk pedig minél több pénzt kitaposni uralkodásuk ideje alatt. A demokrácia csak fékek és ellensúlyok mellett létezik, pl felelősségvállalás és átláthatóság. Ha megnézed ezeket semmisítik meg először a hatalomra kerülők. Ez nem demokrácia, ez egy új uralkodási forma.

2015. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#7:


Miért ne létezne ilyen csoport? Hiszen létezett is. Más kérdés, hogy sem a demokrácia, sem a parlamentarizmus nem működik.

Szerintem jó vezető csak "lángelme" és "zseni" lehet, nem pedig olyan "fél-hülyék" mint akiket ma "parlamenti képviselőknek" mondanak (párttól függetlenül). Olyan ember kell az állam élére, aki szereti a népét, a hazáját - ez csak egyszerű hazaszeretet, és máris nem fog milliárdokat sikkasztani. "Nem megtenni valamit" igazán nem nehéz, főleg úgy, hogy mondjuk egy parlamenti képviselő, de akármilyen más vezetőt is vehetünk, nem a létminimum alatt tengődik.


Szerintem rengetegen képesek lennének arra, hogy az állam élén egyáltalán ne a saját, egyéni, egoista érdekeiket nézzék. Ez egyáltalán nem nagy dolog, még csak nem is becsülendő, hanem elvárható, sőt, megkövetelendő, egyértelmű.

Más kérdés, hogy nem mindenki alkalmas az irányításra, és itt jön képbe a "zseni" dolog.


Egyébként a demokrácia nem önmagában rossz, viszont olyan dolgokat feltételez, amik soha az életben nem valósulhatnak meg, tehát értelmetlen az alkalmazása.

2015. márc. 28. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!