Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A "Ha volna két életem" című...

A "Ha volna két életem" című híres szám munkásőrdal volt?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a Piramis? legyen eszed!
2015. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2015. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen címmel nem volt munkásőrdal. Rémlik, hogy valamelyiknek a szövegében volt hasonló.
2015. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1:

Nagyon szeretem a Piramist, de az imént olvastam Schuster Lóránttól egy interjút, amiben így utal erre a számra. Csodálkoztam rajta, de hát a P.Mobilnál senki sem tudjatja jobban, azt hiszem.

[link]

2015. márc. 31. 21:09
 5/12 A kérdező kommentje:
"A P. Mobilnak a magyar szórakoztatóiparhoz és ezekhez a zenekarokhoz semmi köze, sem koncepcióban, sem zenében. Nem szeretem, ha egy szemétkosárba raknak minket, inkább alkalmazni kellene a szelektív hulladékgyűjtést. Ezt halál komolyan mondom. Egyszer Póka Egonnal voltunk egy felvidéki barátunknál, aki elővette a gitárját, és elkezdte játszani a Ha volna két életem című munkásőrdalt. Megkérdeztük tőle, „ha mi ilyen zenéket hallgattunk volna, akkor szerinted mi milyen zenét játszanánk? Nem lehet a P. Mobil zenéjét a rockzenekari hangszerekkel eljátszott vendéglátó-ipari zenéhez hasonlítani."
2015. márc. 31. 21:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy nem a Piramisra gondol?
2015. márc. 31. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Lóri sosem volt normális, és a korral ez csak romlik (60 éves vagyok és anno élőben hallgattam őket is többek közt)


ezzel csak lehúzta a Piramist, mondván, hogy az a szám is olyan szemét, mint a munkásőr és egyéb hasonló mozgalmi dalok voltak (ami szintén nem igaz)

2015. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Amire gondolsz, az a


"Munkásőrnek egy baja, egy baja,

Mért nincs három élete, élete:

Egyiket a pártnak adja,

másikat a párja kapja,

Harmadikkal egy a fegyvere"


De ez NEM Piramis!!! :-)

2015. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

...a munkásőrnek egy baja, így van ez.

Miért nincs három élete?.......


Ez volt a refrén, egyébként a munkásőr induló volt, talán így megtalálod a neten.

2015. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a munkásőr indulóra gondolt
2015. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!