Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Anarchia. Rossz, esetleg jó?

Anarchia. Rossz, esetleg jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában olvastam egy könyvet, amiben utaltak az Anarchiára, és utána néztem.


Szerintem nem is lenne rossz. Csak a mai társadalom nem lenne rá képes, hogy ilyen körülmények között éljen. Szerintetek?


2010. márc. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Nem rossz?

Próbáld csak ki te magad, egyedül, a saját szobádban! Ne rakj rendet hetekig, sőt, szándékosan csinálj zűrzavart. Már így nem lennél képes élni, hidd el, pedig ilyenkor még csak a cuccaid közt lenne zűrzavar, és nem a körülötted élő emberekben.

2010. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem működik. Ha sok embernek a mai szabadság is sok, mit kezdenének még többel?

Egy aranyos naív eszme (nem, a robbantások már nem aranyosak, amit elkövetnek figyelemfelhívásként) de kivitelezhetetlen is egyben.

Ennyi erővel a kommunizmus se rossz. A vége az, hogy nincs szükség kormányra, a hatalom a népé, mindenki önként termel és elveszi a közösből ami kell neki, de nem többet, hogy másnak is jusson...

Egy csomó szép eszme van, de mind arra épít, hogy az emberek maguktól dolgoznak, jók, becsületesek. Csak nézz körül. Gondolj bele, hogy mi lenne itt, ha holnap "szabadon engednél" itt mindenkit.

2010. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem lenne jó. Van az a mondás, hogy: Az erősebb kutya b@szik.
2010. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

tegnap 19:15


Mielőtt valamiről kifejted a véleményed, nézd meg, mi az egyáltalán :))) Pl. az anarchia szó jelentését.


Az anarchia nem rendetlenség, hanem szervezett társadalom, de nem hierarchikusan szervezett társadalom. Társadalom, de nem állam.


tegnap 19:24


"Nem működik. Ha sok embernek a mai szabadság is sok, mit kezdenének még többel?"


Igen, 100 éve is nagy viták folytak arról, hogy mi lesz, ha a lakosság 6%-ára kiterjedő választójog helyett akár egy büdös paraszt vagy egy munkás, sőt, kimondani is borzalmas, egy _nő_ is szavazhat? Összeomlanak az államok, új barbárság kora köszönt be, gondolták.


tegnap 19:46


Ami egy hierarchikus viszony. Az anarchizmus alapgondolata viszont a hierarchiaellenesség.

2010. márc. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem nem is lenne rossz."


Attól függ, melyik, mert sokféle anarchiamodell van, köztük hatalmas különbségekkel.


"Csak a mai társadalom nem lenne rá képes, hogy ilyen körülmények között éljen."


Ez egy jó nagy közhely, akár át is ugorhatjuk :))))


Mindig arra "képes" egy társadalom, amit éppen megvalósít. Előre senki sem szokott tudni semmit arról, mire "képes" az ember.


Persze a gyakorlatban nincs esélye az anarchizmusnak. Nem azért, mert lehetetlen, hanem mert nincs rá igény. Nem 1870-ben vagy 1930-ban élünk: a mai ember kényelmes és elégedett, nem akar más társadalomban élni, nem akar kísérletezni, nem forradalmi gondolkodású. Konzervatív korban élünk, és ez nem feltétlenül baj (legalábbis biztonságos).

2010. márc. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Az Anarchia minden esetben KÁOSZT szül, és egyébként elég balos elképzelés.

Én REND párti vagyok, csak ezt tartom elfogadhatónak.

Éppen hogy kevesebb liberalizmus és több konzervativizmusra van most itt szükség.

2010. márc. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Már most anarchia van...
2010. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

09:37


Nemcsak baloldali anarchizmus van.

Az anarchisták a társadalmat rendezettként képzelik el.

2010. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te döntöd el hogy hiszel e benne vagy sem. Szerintem egyébként jó csak nem ez a fajta neoliberális szenny hanem mondjuk a nemzeti anarchizmus.
2019. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Igen, 100 éve is nagy viták folytak arról, hogy mi lesz, ha a lakosság 6%-ára kiterjedő választójog helyett akár egy büdös paraszt vagy egy munkás, sőt, kimondani is borzalmas, egy _nő_ is szavazhat? Összeomlanak az államok, új barbárság kora köszönt be, gondolták."


Be is jött a félelmük, mivel a demokrácia és általános választójog nevében totálisan alkalmatlan, demagóg vezetők kenyerezik le a gazdasághoz, politikához stb. nem értő, tudatlan tömegeket.

2019. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!