Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van értelme tb-t fizetni?...

Van értelme tb-t fizetni? Jobb lenne, ha nem lenne kötelező?

Figyelt kérdés

több vèlemènyt hallottam,miszerint jobb lenne ha mindenki maga gyujtene otthon pènzt erre.szóval a havi 7-8ezret nem levonnàk a fizetesebol,hanem ő otthon fèlre tennè.így kb 100ezer gyűlne össze egy èvre. ha orvoshoz kell menni ebből fizetnè az illető. ès ha tegyük fel komolyabb ellàtàs kène, akkor az előző èvek megmaradt pènzèből fizetnè.de akár lehetne biztositast is kotni,ami baj esetben fizeti a mutet egy rèszèt.



logikusan vègig gondolva nem rossz ötlet. èn pl gyakran evekig nem megyek orvoshoz. ha meg mondjuk elmegyek szemèszhez,hát akkor mennèk magánhoz.ott legalább nem kell honapokat várni idopontra+jobban figyelnek rád, mint az sztkban.

de amikor fizeted havi szinten a tbt,nagyon valasztasod sincs,hogy magànhoz menj-e,hiszen ha már perkàlsz rá, csak kihasznàlod,hogy "ingyen" megvizsgàlnak.

konkret pelda: borgyogyaszatra kèrtem idopontot.2 honappal kèsőbb adtak..a helyszinen igy is 4 órát vártam, hiába volt idopontom... ezután legkozelebb maganra mentem.rogton fogadott.10ezret fizettem,de legalabb hasznos krèmet irt fel,nem valami homeopàtiàs szart,mint az sztk-s orvos


mi a velemenyetek erről ?


2016. jan. 16. 07:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Tegyük fel félre teszel évi száz ezret . 5 Év múlva összejön fél milla addig semmi bajod majd infarktusod lesz és azonnali szívátültetést kell végrehajtani. És akkor nézik hogy fél millád van jó akkor jöjjön vissza úgy 13 év múlva fél négy -kor.
2016. jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Annyit ki felejtettem aki meg a hagyományos rendszerben van havi 8000 ért meg csinálják ugyan ezt.
2016. jan. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Sokszor kitárgyaltuk már itt. Nem az értelméért fizetjük a TB-t, hanem társadalmi kötelességből.


Mert vannak diákok, és nyugdíjasok akik helyett te fizeted.

2016. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. Ez elvben lehet, hoyg müködne, de azért az egy éves 100ezer "megtakarítás" nem sok kezelésre lenne elég, egy egyszerü mandulamütét ennek többszörösége kerülne önkölségi áron.


2. Ahol az emberek/családok egyik napról a másikra élnek, ott nem fogják "félretenni" ezt az összeget, hanem felélik, így ha kellene, akkor nincs semmi.

2016. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha valami bajom van én is magánrendelésre megyek. De tudom, ha valami komoly kezelésre lenne szükségem nem tudnám fizetni hirtelen zsebből, ha nem lenne tb egyszerűen meghalnék. Nagyon kevés ember tudná fizetni a saját gyógykezelését hidd el.
2016. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Én szívesebben fizetnék egy magánbiztosítónak, aki állná a számlát, ha bajom van. Az legalább nem lopná el a pénzemet, mint az állam.
2016. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

"Én szívesebben fizetnék egy magánbiztosítónak, aki állná a számlát, ha bajom van. Az legalább nem lopná el a pénzemet, mint az állam."


mindennaposak pedig amerikában az ilyen botrányok

2016. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmi értelme. Igen, jobb lenne.
2016. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"mindennaposak pedig amerikában az ilyen botrányok"



Mi nem a tolvaj amcsiknak fizetnénk, hanem magyar biztosítóknak és magyar orvosoknak.

2016. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

"Én szívesebben fizetnék egy magánbiztosítónak, aki állná a számlát, ha bajom van."


Akkor nyilvánvalóan nem ismered annak a rendszernek a működését. Nem állná automatikusan a számládat, hanem biztosító erre szakosodott team-je eldöntené az orvosaid helyett!!!, hogy érdemes e téged gyógykezelni meg hasonló nyalánkságok.

2016. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!