Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországiak többsége...

Magyarországiak többsége miért nincs tisztában, hogy a határ másik felén is magyarok élnek?

Figyelt kérdés

És nem pedig elmagyarosodott pl szlovákok.

Volt már olyan eset hogy csodálkoztak ralyta hogy 5 kmre magyarok élnek pedig 90%os magyar tobseg van.



2016. jan. 18. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondható igazából a többségükre, csak egy jó pár marék fogyatékosra aki "románozik" állandóan.
2016. jan. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Én azt furcsállom, hogy megy ezerrel a nagymagyarkodás ilyenkor, bezzeg ha átmegyek Szlovákiába hirtelen egy ott élő sem beszél magyarul, úgy kell fogdosni azokat akik megszólalnak magyarul.

Ugyanezt észrevettem Kárpátalján is...

2016. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. Nem tudom te merre jársz, de itt a legtöbb ember beszél magyarul (felvidéki), meg a szlovákok nagy része is érti vagy akár beszéli.
2016. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Leggyakrabban Losonc-Rimaszombat környékén, Ipolyság környékén és Nagymihályi felé szoktam megfordulni.


Tudom, hogy a legtöbben értik a magyart, de sokszor ha idegen jön magyar rendszámos autóval, akkor hirtelen nagyon sokan elfelejtik a nyelvet.


Többször jártam Kárpátalján, vannak emberek akikkel többször összefutottam és volt hogy beszéltem is velük MAGYARUL. Aztán egy másik alkalommal, ha sok ukrán volt a közelben akkor hirtelen egy kukkot nem tudtak magyarul és nem is értették, amit mondok :D


Nyugodtan le lehet pontozni, nem különösebben érdekel. Saját tapasztalatot írtam, nem a huszonkettedik ismerőstől hallott mendemondát.

Nem általánosítottam, tudom hogy nem mindenki ilyen, de úgy vettem észre elég sokan vannak.

2016. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem nézik túl jó szemel a magyar beszédet mert nem értik.
2016. jan. 19. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha én azt mind nem nézném jó szemmel, amit nem értek... Az emberiség összes tudásából azért egy ember elég csekély hányaddal rendelkezik. Ez tehát nem érv. A szellemi szint igen.

Mindkét oldalon. Nem számon kérni kéne, hanem elfogadni a másikat. Ha nem tisztességtelen.

2016. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!