Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan épeszű ember, aki egy zsúfolt nagyvárosban kivágatja azt a néhány fát ami még megmaradt?!

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2016. márc. 12. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen nem épeszű, hanem erősen fogyatékos.
2016. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Az ilyen építkezések hozzájárulnak a gazdaság fejlődéséhez. A sötétzöldek meg vergődjenek csak nyugodtan, úgysem érnek vele semmit.
2016. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem épeszűek, de sajnos léteznek, és még inkább sajnos pont a bársonyszékekben foglalnak helyet. Városrendezés à la Fidesz. Minek nekünk 60-100 éves fa, ha lehet helyette bebetonozott, ketrecbe erőszakolt, haldokló csemete is? Minek nekünk zöldfelület, ha nagyvárosban lakunk? Minek nekünk köztér, ha lehet helyette garázs?
2016. márc. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Az elsőnek igaza van! Talán ezért záratták be az elmegyógyintézetet, hogy ilyesmit művelhessenek. Anno, a Kossuth téri fák kivágásán is nagy volt a felháborodás!
2016. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Kivitelezési tervet nem láttam, így nem tudom pontosan mi épül az adott téren. Viszont a mélygarázs neve számomra azt sugallja, hogy egy mélygarázs lesz ott, ami a föld alatt van, aminek megépítéséhez ki kell onnan termelni pár százezer köbméter földet, azt meg a fák kivágása nélkül kicsit macerás na.

Mivel nem láttam a tervet így azt sem tudom, de azért remélem hogy a kivitelezés befejezése után a mélygarázs felett újra park lesz ahol lesznek fák is és akkor semmi gond - szerintem.


A főváros parkolás egyenesen katasztrófa, sokkal több mélygarázsra lenne szükség, amik megépítése után szép új fákat és parkokat lehet telepíteni.


Nem igazán értem mi ezzel a gond? :D

2016. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
5-ösnek: egyrészt az a gond, hogy semmi szükség ennyi mélygarázsra, mert az autók számát kellene inkább csökkenteni; másrészt egy most telepített csemetecsoportosulás semmilyen szempontból nem helyettesít egy sok évtizedes faállományt; harmadrészt ez már megint egy tökéletesen felesleges intézkedés, ami hasznot nem hoz, pénzt viszont visz.
2016. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy sokkal több mélygarázsra lenne szükség. Az ott lakók között az autók számát csökkenteni nem nagyon tudod, legfeljebb a behajtó autók számát. Az lenne a legideálisabb, ha minden belvárosi épület alatt lenne saját teremgarázs plusz lenne megfelelő szabad mélygarázs kapacitás és akkor a felszíni pakolók jelentős részét akár meg is lehetne szüntetni és annyival is növelni lehetne a parkosítást.


Nyilván egy új csemeteállomány nem olyan, mint egy több évtizedes faállomány, viszont a legutóbbi viharban láttuk, hogy a gondozatlan faállománynak is van némi hozadéka, ami szintén nem a haszon kategóriába tartozik.

Viszont ma már meg van arra a technológia ( nyilván egy bizonyos mérethatárig csak ), hogy fákat ideiglenesen áttelepítsenek majd visszatelepítsék. Biztos, hogy ez a megoldás jobb lett volna, ezt számon is lehet kérni a kivitelezést engedélyezőkön.


Ha pénzügyileg nézzük:

Plusz egy híd hoz pénzt? Nem

Egy parkosítás hoz pénzt? Nem

Rengeteg kerékpárút hoz pénzt? Nem

A tömegközlekedés fejlesztése hoz elegendő pénzt? Nem


Akkor hagyjuk az összeset a 'csába nem, mert nem hoz pénzt, pedig a felsoroltak mind szerves részei egy élhetőbb Budapestnek, nem?


Viszont mondok egy nagyon hülye, de talán érdekes példát. Átlibbensz a szomszédokhoz Ausztriába, ott bizonyos útszakaszokon extra útdíjat szednek ( Karawankentunnel, Tauern, Brenner stb) már évek óta. Ennek az a célja, hogy a későbbi kiadásokat fedezzék. A Brenner-hágónál is tervben van egy új alagút, tavaly ősszel jelentették be, hogy 2017-ben elkezdik a 2 sávos közel 8km hosszú Karawankentunnel mellé a másik szintén kétsávos alagutat fúrni, így végre tényleges autópálya lesz a hegyben. Szóval évekig szednek extra pénzt, majd a bevételből építkeznek.

Nálunk mire tapsolták el az elmúlt 25 évben beszedett parkolási pénzeket? Ha nem Centrum Parkolási Kft-zünk majd annak bukása után nem kismillió kerületi parkolási társaságot csinálunk, hanem első perctől egy fővárosi parkolási társaság van, ami a beszedett pénzből keletkező nyereséget visszaforgatja... ugye? Akkor egy sokkal rendezettebb és élhetőbb Budapestünk lenne. :D

2016. márc. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Újabb borzalom, most a fidesz-egyetem miatt az Orczy-kertben:


[link]

2016. ápr. 13. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!