Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek Budapesten is...

Szerintetek Budapesten is lesz terrortámadás? Egy kicsit félek

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz szerintem. Amúgy is akik elkövették Párizsban meg Brüsszelben állítólag itt is voltak, és itt semmit nem csináltak. Átmentek az országon. Amúgy is...miért itt tennék ha van "világváros" ahol megtehetik? Nem lenne olyan híre a világban mint mondjuk Berlin, Róma, London.
2016. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
remélem igazad van :D
2016. márc. 27. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Egy nap majd biztos, de nem valószínűsítem, hogy ebben az évtizedben.

Ne félj, 1:1700000-hoz az esélye annak, hogy pont te halsz meg.

2016. márc. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, miért félsz vagy inkább mitől?
2016. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyunk első számú célpont, az biztos. De aki elbagatellizálja azt nem értem. NATO, EU tagok vagyunk, vannak katonáink Afganisztánban, nem lehet kijelenteni, hogy egyáltalán nincs veszély, nem lehet mondani, hogy semmi közünk az egészhez.


Lehet, hogy nem is magyar célpontot ér támadás, hanem magyarországi külföldi érdekeltséget, személyt, célpontot, épületet stb. És ott marad mellette 20 - 30 széttrancsírozott helyi lakos, aki rosszkor volt rossz helyen.


Persze, az esély kisebb mint pl. Londonban, Berlinben, Párizsban vagy máshol. Kicsi az esély, hogy pont téged robbantanak fel.


Csakhogy akit felrobbantanak annak - és a családjának - az már pontosan 100 %.

2016. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

"De aki elbagatellizálja azt nem értem."


Én elbagatellizálom, mert nem hiszem, hogy jobb lenne attól az életem, hogy folyamatosan attól rettegek, hogy mikor halhatok meg. Csak egy mindenkitől elzárt atombunker az egyetlen biztoshely.

HakapesziM nézd meg az elmúlt 20 év halálos kimenetelű eseteket az országba. Volt több mészárlás, lövöldözés, néhány leszámolás. Nem értem, miért lenne másabb egy terrortámadás a többinél. Mindig az ártatlanok szenvedik meg a dolgokat.


Igazából akiknek nem szabad elbagatellizálni a dolgot, azok a rendvédelmi szervek, titkosszolgálat.

2016. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Rettegni nem kell, de látható, hogy több az ilyen támadás most. Brüsszel vagy Párizs nem a világ vége, ma már mindenki utazik, külföldön dolgozik, bárki ott lehetett volna.


És ugyanígy, a terroristák is utaznak, most engedtek be százezer szám ismeretlen embereket Európába, terrorizmus sújtotta helyekről, a fene tudja mi lesz még itt.


Csak addig egy távoli veszély, amíg nem pont téged ér, akkor már nagyon is valóságos.

2016. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is tudom, de akkor se értem, az a baj, hogy a terrorizmus lényege pont a félelem keltés. Én is fogok utazni, április közepén Londonba, június közepén az USA-ba és mégse foglalkozok azzal, hogy most terrortámadás áldozata lehetek, inkább próbálok majd minél több szép emléket szerezni.
2016. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos nagyon remélem, hogy nem lesz erre példa... Ami nagyon nagy gond, hogy az is növeli az esélyét annak, hogy történjen ilyen, hogyha nem foglalkozunk az ilyesmivel, hiszen így az alacsony hatósági nyomás miatt ideális hely lenne egy erődemonstrációra, de sajnos az is növeli az esélyét, ha Bp úgy kerül be az európai köztudatba, mint a legbiztonságosabb város, hisz ez szintén egy felkérés/kihívás, ami növeli egy támadás hírértékét.. Szerintem mindent meg kell tenni, hogy ne történjen ilyen, és reménykedni kell a jó szerencsében.
2016. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legkevésbé veszélyeztettet országok között vagyunk, de Budapest egyre felkapottabb, tele van nyugati turistákkal.


Péntek-szombat esténként óriási vérengzést lehetne tartani a túlzsúfolt bulinegyedben.

2016. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!