Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy pályakezdő diplomás...

Egy pályakezdő diplomás bérigényét, miért akarják "lehúzni"?

Figyelt kérdés

Lassan a kezemben lesz a diploma, már a nyelvvizsga is megvan hozzá.

Mérnöki karra járok.


kezdő fizetésnek nettó 230 ezer forintot szeretnék.

Aztán, pár év tapasztalattal, már elvárható a 300 ezer.Értelemszerűen, még több tapasztalattal, pedig ennél is több.


Sokan viszont lehurrognak, hogy "hol élsz te?Nem fognak ennyit fizetni egy pályakezdőnek?Elvagy szállva."

De, miért is nem?

A legtöbb szaktársamnak is hasonló bérigénye van.


Nemzetközi viszonylatban a 230 ezer forint kezdőbér, egyáltalán nem sok.Sőt, kevés.

Egy osztrák,ilyen végzettséggel, ennyiért a kisujját sem mozdítaná meg.Sőt, képen röhögné a munkáltatót, aki ennyit kínál.



2016. ápr. 9. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a kezdőbérem mérnökként 120 ezer forint volt. 1 év tapasztalattal most 150 ezret keresek. Egy dolog az, hogy ez semmire sem elég, egy másik dolog az, hogy az ember mennyire motivált és mennyi pénzt hoz a gazdájának...


150 ezerért én körülbelül csak bejárok a munkahelyemre időt eltölteni és szarok mindenre.


Ausztriában hasonló pozícióban a bérem olyan 1800-2000 euró körül alakulna, plusz juttatások. Itthon még szaros kajajegyet sem kapok és persze megy a borítékozás. Közben pedig siránkoznak egyre több helyen, hogy nem találnak munkaerőt. Na vajon miért?

2016. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Traktoros, szerényebben.

Egy mérnök tervezte azt a traktort, amelyben te egész nap a valagadat mereszted.

Kérdező, kérd be a nettó 230 kilót, oszt vagy megadják, vagy elhajtanak.

2016. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mernok nelkul nem lenne traktorod...



Amugy ember es helyfuggo.

En kedokent kaptam ennyit siman, de van ahol nem adnak ennyit.

Az meg, hogy lehuznak/leszolnak, hat szokj hozza. Sokan ennyi fizetesrol csak almondhatnak sajnos.

2016. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Akkor ha már ebbe belefolytunk (bár szerintem csak trollkodsz), szerintem egy traktort bárki el tud vezetni, akinek van "B" kategóriás jogosítványa és nem teljesen agyhalott. Ugyanakkor egy traktor megtervezéséhez és legyártásához már egy cseppet több kell.


De bizonyítsd be, hogy nincs igazam és építs fel te saját magad egy traktort. Ha menni fog, akkor szerintem mindannyian meg fogunk tapsolni.

2016. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Itt azért pár dolog kimaradt:


-Milyen mérnök? Mérnök informatikus?


-Ha pld informatikus, akkor azon belül mi? Junior java, .net, php, vagy valamilyen fejlesztő? Esetleg it üzemeltetés? Desktop support, vagy server support? Ha szerver, akkor egy nagy projektet kapnál -e, vagy sok kicsit?


-Melyik városban?


-Van -e korábbi tapasztalatod bármi?


-Melyik cégnél?


-Van jogsid?


És persze az sem mindegy, hogy mennyi a tudásod...

2016. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Azért nem mindegy milyen mérnök, egy kezdő építőmérnök, építészmérnök nettó 120-150-et keres, de egy mérnökinformatikus ennek a dupláját. De a gépészmérnöki kezdő fizetések is rohamosan csökkennek. Állami cégnél pedig a kezdő mérnökök nettó 110-et keresnek. A kezdő logisztikus közlekedésmérnökök pedig 100 körül.

Szóval nagy a szórás, de tényleg el vagy szállva.

2016. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

"Egy pályakezdő diplomás bérigényét, miért akarják "lehúzni"?"


Annyit fizetnek amennyit a piac diktál. Se többet, se kevesebbet.

2016. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Egyébként ez is egy érdekes dolog, mivel a logisztikusok kivételével egyik szakmára sem mondható el, hogy túlkínálat lenne. Sőt, elég nehezen találnak jól használható mérnököket.
2016. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Azért akarnak lehúzni, mert ők soha nem fognak ennyi pénzt keresni.


Én IT-s vagyok, kezdőként nettó 180 a jelenlegi bérigényem, amivel állítólag alá lövök az átlagnak, de engem ez nem izgat. Én kiszámoltam, hogy ennyi pénzre van szükségem egy hónapban a kényelmes élethez minimum. Ezért nem fogom kihajtani a belem, de elvégzem a munkát, amit kell.


Ha valahol nem kapok ennyit, akkor megköszönöm a lehetőséget és lelépek.

Elég nagy a világ, valahol biztos megkapom amit kérek.

2016. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!