Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan nézne ki ma a közigazga...

Hogyan nézne ki ma a közigazgatás ha nem lett volna Trianon?

Figyelt kérdés
Még mindig ugyanannyi megyénk lenne vagy megszűntettek volna párat, körülbelül ,hogy festene mostanra a közigazgatási térkép?

2016. máj. 29. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel egykoron a szovjet mintára rendezték át a megyéket ezét megjósolhatatlan.

[link]

2016. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokat változott volna, esetleg a nagyon fura alakú megyéket rendezték volna át (pl. Zemplén, Nyitra). Az 1950-es megyerendezéskor elsősorban azokat a megyéket vonták össze, amelyeknek a nagy részét elcsatolták, ezért nagyon kicsik lettek.
2016. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"1950-es megyerendezéskor elsősorban azokat a megyéket vonták össze, amelyeknek a nagy részét elcsatolták, ezért nagyon kicsik lettek."


Rákosinál sohasem lehetett tudni, mi lett volna ha.

2016. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én azért kíváncsi vagyok mi lett volna Pest-Pilis-Solt-Kiskun és Bács-Bodrog vármegyével pl: Ha Pest önálló lesz hozzácsatolták volna a Kiskunságot vagy csak simán létrejött volna Kiskun vármegye.
2016. máj. 30. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Később lett volna valami Trianonhoz hasonló feldarabolódás. 1900 után már egyértelmű volt, hogy az ország nem marad egyben.
2016. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az biztos ,hogy ha nincs a szarajevói merénylet előbb-utóbb úgyis kitört volna a háború. De addigra lehet ,hogy már Ausztria szétbomlott volna és lett volna lehetőség az elszakadásra a Német Birodalom pedig annektálta volna Ausztriát.
2016. jún. 2. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!