Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért változtak ennyit a...

Miért változtak ennyit a politikusok?

Figyelt kérdés

Régen a politikus csak nemes lehetett. Ennek megvoltak a hátrányai, miszerint csak a gazdagok érdekei számítottak, a szegényeknek meg volt ami volt.

De az arisztokraták sem lehettek akárhogy politikusok. Évekig tanultak, sokan járták be világot, minimum volt, hogy 2-3 nyelven beszéltek, de a többség 4-5 nyelven is értett, és mint már említettem évekig tanultak, gyakornokoskodtak, stb.

Ezzel szemben ma, bárki lehet politikus. Ennek meg van az az előnye, hogy a szegényből is lehet, aki talán belátja, hogy tenni kell a szegények érdekében is. De mi van ezen felül? Nincs kötelező iskola. Lehet egy mérnök, egy orvos, egy jogász, de akár egy olyan ember is, akinek csak a 8 általánosa van meg. Nincs semmilyen egyéb feltétel.

Továbbá ami régen sem volt kötelező, ámde elvárt volt, mint például a nyelvtudás sem kötelező most*.

De miért? Ma bárki lehet politikus. De milyen áron? Miért ez vált a meghatározóvá?


*Két dolgot jegyeznék meg:

1: a politikusok, tisztség viselők nagy része nem beszél semmilyen idegen nyelvet ( Vida Ildikó: tolmácsot kérek ). Jobb esetben törve beszél vagy fel tudja olvasni az adott szöveget.

2: nekem kötelező legalább egy idegen nyelven beszélnem ( nyelvvizsgát tennem ), ahhoz hogy megkapjam a diplomám, holott a szakmámhoz nem szükséges és valószínűleg nem fogom használni az életemben. De ha még azt vesszük, hogy ez egy jó dolog ( nekem sincs ellene kifogásom ), akkor is, nekik miért nem kötelező legalább egy nyelv?


2016. máj. 31. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mai keletű a dolog, '45 után vette át a politika irányítását az alkalmatlan politikusok sokasága.


Pl. Teleki, Bethlen, természetes volt, hogy több nyelve anyanyelvi szinten beszélnek. Horthy maga pl. öt - hat nyelven tudott. Az iskolákban latint, sőt ógörögöt tanítottak - és megtanították - művelt ember természetes volt, hogy beszélt németül, de angolul tudót sem kellett sokáig keresni a két háború között.


Majd jött a nagy változás, Rákosi még aránylag műveltnek számított, a hadifogságban, a börtönben és a Szovjetunióban töltött évei alatt képezte magát, de Kádár - Csermanek már gazdái nyelvén, oroszul sem tudott, de aki emlékszik rá, magyarul is csak hibásan: pl. a "szocializmus út - ján" mondta mindig, nem "úttyán" ahogy ejtjük, hanem út - ján.

2016. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Baluba ***** válasza:
Alapvetően igazad van, hogy nem elég képzettek a politikusaink. De mi vagyunk, akik megválasztjuk őket, vagy éppen azokat, akik ezeket az embereket kinevezik (pl Vida Ildikót nem mi választottuk, ellenben aki kinevezte, azt igen). Valamiylen szinten ez rendben is van, hiszen pl nem várható el, hogy egy vidéki falut egy olyan ember képviseljen, aki azt sem tudja, melyik végén ülünk a lóra. Viszont alapvetően valóban művelt és okos emberekre lenne szükség, viszont a nép nem vevő az ő politikájukra és fellépésükre.
2016. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismételten idéznem kell G.B.Shaw brit drámaíró örökbecsű mondatát a Sosem lehet tudni c. darabjából: akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak... itt a jogász szó helyettesíthető a politikus szóval is.
2016. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Wekerle Sándorral megdőlt az első mondatod úgyhogy nem jó a további következtetés.
2016. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!