Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lopni (néha emelett még...

A lopni (néha emelett még ölni is) szándékozó betörőket elijeszti hét-nyolc "félelemkeltő" őrző-védő és juhászkutya? Dobermannok, komondorok és kuvaszok hét-nyolc egyede? Illetve rendőrségre, őrző-védő céghez jelző infrasorompó?

Figyelt kérdés
Nyilván arra mindegyiket meg kell tanítani, hogy földről nem ehetnek fel semmit soha, még a gazda jelenléte nélkül sem, de ez elég arra, hogy a tolvajoknek elvegye a kedvét a próbálkozásoktól?

2016. jún. 3. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy mi található bent. Ha nagy érték van, akkor megéri a nagy kockázatot is.
2016. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy kisebb tanyákra, tanyasi jellegű családi házakba jobban be mernek törni, hiába ezekben van a legkisebb érték, ezzel szemben az igazán tehetős honpolgárok (főleg honatyák) hatalmas kúriáiba valahogy nem kívánnak soha betörni. Magam sem értem, hiszen ott bőven lenne mit kifosztani, mégis hanyagolják ezeket as villákat.
2016. jún. 3. 11:17
 3/11 A kérdező kommentje:

Kettes, inkább nem mondok semmit. :) "Betörők", na! :)


Olyan megyében élek (a környezőkről pedig inkább nem is nyilatkozom!), ahol sok a fosztogatás (és sajnos ahogy írtam a gyilkosság is), ezt kívánnám megelőzni, mert azt beszélik, hogy a "félelmetes" ebek azért még mindig visszatartják őket. (Plusz megfelelő helyre jelző infrasorompó.) Igaz lehet ez?

2016. jún. 3. 11:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Ketteske válasza nagyon eltűnt! :D Azért jöhetnek még hozzászólások, írjatok!
2016. jún. 3. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Szépen eltűnt a kommentem, mától a cigókat úgy hívom, hogy "aki nem nevezünk nevén". Szóval ott tartottunk, hogy:

Úgy érted, akiket nem nevezünk nevükön?

2016. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ketteske - aki mostantól ötöske is - én is pont ezt írtam! :) "Valakiket" nagyon zavart a beírásod. :D


De hogy firkantsak valami ahhoz is, melyet utoljára kérdeztél: arra válaszoltam a második hozzászólásomat (ami jelenleg a hármas). Teccikértenyi? :P

2016. jún. 3. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kutyáknak lehet altatós kolbászt dobni, megeszik egyből. A félelemkeltő biztonsági őrt is ki lehet csinálni sokkolóval vagy egy egyszerű fegyverrel.
2016. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Telepítesz néhány robotágyút. Azokon van kereső. A célpontot befogja és szétkapja.
2016. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állatgyógyszertárban lehet szedálót venni kutyáknak. Ha ezt beleteszi mondjuk egy darab húsba az ebek simán átalusszák amíg kirámolják a házadat.
2017. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pptomi ***** válasza:

Nem minden kutya fogad el mástól kaját, vagy ha nem személyesen a gazditól kapja. Két ilyen kuvasz bőven elég tud lenni. Nem semmiért voltak a kipusztulás határán 1945-ben, amikor bejöttek az alföldre a hős felszabadítók.

De hogy a konkrét kérdésre válaszoljak, nem biztos, hogy elijeszti a rossz akarókat, viszont akkor keserves csalódás lehet a részükről.

2017. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!