Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jóléti állam tényleg fenntar...

A jóléti állam tényleg fenntarthatatlan?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy túl sokat fogyasztunk, meg minden és nem bírja ezt hosszú távon a rendszer? A modern kultúra tényleg össze fog omlani pár évtized múlva? Vagy mennyire reális az ilyesmi dolog?

2016. jún. 26. 21:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
A túl humánus hozzáállással van a baj, a rendszer bírja, az erőforrások - kifogynak.
2016. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A modern kultúra már összeomlott.

A szociális rendszer pedig a jelenlegi formában hamarosan fenntarthatatlan lesz. A jóléti állam meg egészen mást jelent.

2016. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van amiből túl sokat fogyasztunk,meg van amiből kevesebbet mint a kìnálat. Az biztos,hogy ilyen formában nem lehet nagy jövőnk. A termelő nèpessèg csökken vagy stagnál,a szegèny semmi hasznot nem termelő pedig növekszik,pl India,Afrikában sok ország. Lesz egy pont ahol meg fog,meg kell hogy szünjön a segèlyezèsük.(ha feltalálnak valami hiperkütyüket akkor nem,de jelen állás szerint nincs sok remèny)
2016. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog. Ugyan valóban csökken a termelő népesség, de az ő helyüket simán átveszi az automatizálás és később talán a robotok.


Ami nagyobb probléma, az az erőforrások korlátozottsága, de megfelelő újrahasznosítással és kevésbé pazarló termeléssel, szerintem ez is megoldható lenne. Sőt, ha jobban elterjedne a megújuló energiaforrások felhasználása, akkor már sokkal előrébb lennénk.

2016. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Egyáltalán nem.

Nem is értem a kérdést. Úgy tette fel a kérdező, mintha ez már valaki által eldöntött tény lenne.

2016. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
ahogyan mi emberek csinljuk, úgy fenntarthatatlan
2016. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem fenntarthatatlan,csak a feudalista,polgári társadalom az akadályozója,amit ki kellene írtani a közgondolkodásból.

A kapitalizmust a fejlődésre,tudományra,az emberiség életének megkönnyítésére kellene hazsnálni,nem pedig arra,hogy a felső tízezer eltaposva a többit uralkodjon.

2016. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"feudalista"


:DDDDDDDDDDDDDDDDD

2016. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az. Miért lenne fenntarthatatlan? Nem értem...
2016. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenképp, csak például akkor, ha van egy szűk réteg, aki mindent le akar nyúlni, és sajnos képes is rá.


Az offshore-lovagokat nem fogja érdekelni, ha te nem fogsz már nyugdíjat kapni! Szerintem pont miattuk lesz majd feltétel nélküli alapjövedelem úgy, hogy lecsípnek a nyugdíjakból is. Százezrek lesznek az éhezés szélén 20 éven belül, és valamit tenni kell; nem a saját számláikat fogják megcsapolni, az egyszer biztos. Valamit viszont lökniük kell, ha viszonylagos békét akarnak. Éhen nem halhatnak az emberek. Majd kap mindenki 50k Ft-ot, akár dolgozik, akár nem, akár szegény, akár nem, aztán puszcsi, elvégre 47k-ból is meg lehet élni.;)

2016. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!