Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tőke nélkül kívül tágasabb,...

Tőke nélkül kívül tágasabb, ha nem akar valaki élethosszig csicska maradni? Mit hozhat a jövő itthon egy átlagos, nem túl jólfizető munkát végző 2x éves ember számára?

Figyelt kérdés

Ha alulról jöttél, mik az esélyeid? Van "rendes" munkád, kidolgozod a beled, és 10 év alatt -ha nem jön közbe semmi váratlan- félre is tudnál tenni annyit, amiből elindíthatnád a saját vállalkozásodat. Hitelt nem akarsz felvenni, ettől most tekintsünk el, elvi kérdés, és kész. Milyenek az esélyeid itthon, Magyarországon? 10 év kemény csicskamunka után lehet talán egy saját vállalkozásod, amibe aztán simán bele is bukhatsz, akár csak egy új törvényt miatt. Ha van már egy középfokú nyelvvizsgád, minden hazaszeretet, barátok, nemzeti ideológia ellenére is -nem kéne inkább mégis lelépni ebből az országból?! Csak egyszer élünk.

Milyen érvek szólnak a maradás mellett a felsoroltakon túl?



2016. júl. 3. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Lépj le, nem éri meg ott maradni.. Én 2 éve vagyok németben, azóta autót vettem, és már ott tartok hogy lakás vásárláson gondolkozhatok. Egy lakást itt 15 ezerért már vehetsz, és jobban jössz ki a törlesztéssel mint ha bérelnél..

A magyar politikusok csak ahhoz értenek hogy hogyan húzzák le az utolsó bőrt is a munkásról. Itt legalább hagynak élni és boldogulni, gyarapodni.

2016. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Alulról kezdve csicska melóval külföldön sem jobbak az esélyeid. Sőt! Félretenni akkor tudsz ott is, ha többen laktok egy házban, mindenből az olcsót veszed, stb. Minden a maradás mellett szól. Itt születtél, csak itthon vagy otthon. Pénzt gyűjteni ki lehet menni külföldre, de ma már az is egyre nehezebb, a bérek lefelé, árak felfelé mennek, megélni csak nagy igény szint leadással lehet.
2016. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Tőke nélkül külföldön sem leszel más csak csicska, aki 8-ad magával él egy lakásban ahol egy kisszobában bújik el az idegen lakótársaitól. Gyárban lehúz 10 évet, és lehet félreraksz pénzt de milyen áron..

Kint élek 11 éve tudom milyen árak vannak, és látom, hogy sokan hogy élnek. Én szerencsés vagyok nem kell idegenekkel élnem egy fedél alatt. Mi megtehetjük, hogy lakást bérelünk, de ehhez hosszú út vezetett, tőke, és szakmai tudás is van.

2016. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Az 1. válaszoló megírta a színtiszta igazat, erre lepontozták.
2016. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

"Az 1. válaszoló megírta a színtiszta igazat,"


Nem azt írta. Álmot írt, amit sok ba*om el is hisz, aki még nem élt külföldön. Az hogy tudsz venni egy lelakott X éves autót, meg tudsz egy faluban házat venni hitelből, az még nem jólét! Ez a baj sokakkal, hogy azt hiszik hogy ha valaki megveszi a "zájfónt" meg hazaállít egy 12 éves Audival, az már milyen nagy szint. Elárulom, nem az. Az a ci*ány szint, semmi több.

2016. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tőke hiánya a fő problémád, ennek megszerzésére törekszel, egyértelmű, hogy érdemes külföldön, Nyugaton munkát vállalni a 3-4-szeres fizetések miatt. Ha ott ügyes vagy és spórolsz, szerényen élsz, már 5-10 év alatt is összeszedhetsz egy 50-100 ezer eurós kezdőtőkét.

Ha valaki ugyanezt Magyarországon akarja összeszedni nulláról ennyi idő alatt, csak akkor van esélye, ha valami magas értékű szakterületen kiváló szakember (pl. informatikus, villamosmérnök) vagy egyéb területen rendelkezik kiváló képességekkel és gyorsan halad előre a ranglétrán.

2016. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

# 5 Annyiban igazad van hogy a használt kocsi vagy az ájfón még nem pénztermelő eszköz. De ha megteheti akkor miért látogatna haza vonattal ha kocsit is vehet?

Idehaza (a saját hazájában) nehezebben hozza létre mindazt ami az önállósodáshoz kell.

Az én apám nagy hazafiként itthon maradt annak ellenére is hogy államosították gazdaságát és egy életre beverték csicskának a TSZ-be. Azt a gazdaságát amit több generáció a verítékével hozott létre. Aki nem dolgozott még kemény falusi munkát az ezt a gaztettet nem tudja megérteni. Majd a magyar állam nem kárpótolta mert előbbre való volt az olajszőkítőket és más csalókat tisztességtelen privatizációval gyárakhoz juttatni. Akkor szerinted melyik a ci*ány szint?

Az öccse pénz és nyelvtudás nélkül kiszökött Amerikába, ahol ma több ezer hektáros föld és vezető vállalatok részvényeinek tulajdonosa. Ja és nem utolsó sorban az öccse tönkre sem ment a munkában. A magyar államban még annyi betyár becsület sincs hogy a szocializmus építésében tönkrement egykori dolgozóit ellátásban és gondozásban részesítené. Hanem mindenki tudja hol áll a hazai egészségügy. Nem tudom kihagyni de nem kétséges hogy melyik a ci*ány szint.

2016. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem a középkorban élünk, hogy röghöz lennénk kötve, bárki lehet milliomos is akár.


Ehhez -azon kívül hogy a pénzzel jól bánunk - az alábbiak közül valamelyik kell:

a) piacképes tudás > jó melóhely > sokat keresni > félretenni > befektetni

b) némi tudás + kreativitás > vállalkozás > sokat keresni vele VAGY eladni

c) Gazdag szülők vagy extrém mázli faktor (pl lottónyeremény).


Ha valakinek nincsenek gazdag szülei, tanulni sem akar, arra sem áldoz hogy valamiben nagyon-nagyon jó legyen és vállalkozni sem akar, tehát átlagos akar maradni, akkor viszont marad neki is az átlagos élet.

2016. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Jól látod. Vagy csicska leszel és gürcölsz egy minimális életért 10 évet, mindezt úgy, hogy körülötted mindenki szerint ez a normális, természetes

vagy

elmész külföldre és "nyomorogsz"...

2016. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Haha azt hiszed nyugaton kolbaszbol van a kerites? :D Ott is ugyanugy droid leszel, meg WC pucolo vagy mosogato. Fritz fosott egyet a budin majd mesz es letakaritod a sz*rt ezert megkapod az ottani minimalbert, amibol ha ugyesen sporolsz megtakarithatsz valamennyit. Jo kis kilatasok mi?

Hat nekem is elegem lett ebbol a droid eletbol, pedig nekem meg diplomam is van ami nagyjabol szobadisznek jo csak. Ha nincs protekciod ashatod el magad jo melyre. Gyari munkat lehet csinalni de csak nehany evig mert tonkremesz bele. Aztan ha oriasi szerencsed van kifogsz egy jo munkahelyet ahova ha bemesz nem fordul fel a gyomrod, na en is kifogtam aztan a Fidesz baromsaga miatt be is kellett zarni. Aztan amikor mar nincs valasztas elmesz ejszakai muszakban masfelszer annyiert, a szervezeted ra megy. Nalam alvaszavarok jottek, napi 3-4 orakat aludtam, fel evig birtam aztan otthagytam a francba.

Harom valasztas lehetseges: 1. felkotod magad, 2. hajlektalan leszel es a kukakbol elsz, 3. probalod lebutitani magad es egy vigyorgo droidda valsz.

Es Nyugaton se jobb az elet, ahol kapitalizmus van ott mindig lesznek foldesurak meg rabszolgak, es te csak rabszolga vagy, es az is maradsz. Na en meg nem leszek droid, ki fogok menni Sziberiaba, vagy Kanadaba es onfenntarto eletet fogok elni. Vagy keresek a vilagvegen egy olyan neger torzset akik meg nem lattak feher embert, veszek egy par gyufat, tukrot, fenykepezot vagy valamit hogy a "termeszetfeletti" targyak miatt istennonek gondoljanak, majd egesz nap pihenek es suttetem a hasam az alattvaloim meg kiszolgalnak. Szoval jah.. de szeptembertol tuti lelepek a francba es elmegyek a vilag vegere.

2016. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!