Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ahogy egyre többen hagyják el...

Ahogy egyre többen hagyják el Magyarországot, az otthon maradottakban erősödik az önérzet és a büszkeség hogy ők otthon boldogulnak?

Figyelt kérdés

Ők ugye a kemény mag, akik nem választják a könnyebb nyugati életet, hanem kitartanak.


Harcos oroszlánként tekintenek magukra?


Lenézik a gyengéket, akik inkább leléptek?


2016. szept. 28. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Maradjunk annyiban, hogy elsősorban azok mennek el, akikben ez a bizonyos büszkeség nem olyan erős. Így arányaiban úgy tűnik innen, hogy önérzetesebbek lettünk, valójában csak kevesebben...
2016. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem az marad csak ott, aki nem akar elmenni... inkabb akinek nincs lehetosege elmenni. Masreszt a kulfold egyaltalan nem jelent konnyebb utat!!
2016. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Maradóként mondom, hogy a lelépés a nehezebb út, más kérdés, hogy jó eséllyel megtérül.
2016. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Külföldre menni sokkal nehezebb mint Magyarországon maradni. A könnyebb út a langyos pisi elviselése.


Úgyhogy máris bukott az elméleted.

2016. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha én valaha elmegyek akkor nem pénzért fogok elmenni, hanem azért mert elegem lett a sok idióta kreténből.
2016. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Miért kéne büszkének lennem arra, hogy olyant csinálok (vagy nem csinálok), amit sokan. És még csak meg sem erőltetem magam érte.
2016. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Éppen ma kezd újra egy régi kolléga nálunk aki 3éve ment haza tőlünk.Azt mondja pedig nagyon jó otthon de egyszerűen vegetálás van csak.Semmi előrelépés.ha meg valaki lebetegszik rendesen,vagy baleset éri,kocsin kell valamit csinálni,esetleg a házon akkor meg kész vége a bulinak.

Talán most legalább jobban megfizetik az otthon maradtakat így hogy már nemcsak szakmunkás nincs hanem már betanitott se nagyon.

2016. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3%
A hulladékabbja megy kifelé aki képtelen megélni. Legalább tisztul az ország és nemesedik.
2016. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Gugu Gabor ***** válasza:
70%

Én személy szerint nem szeretnék elmenni mert csak, viszont senkinek sem mondom hogy ha van lehrtősége akkor menjen.

Ettől nem hiszem hogy keményebb jobb vagy nem tudom milyen ember lennèk, inkább szomorú hogy ahhoz hogy kint kell keresni a lehetőséget ha valaki élni akar.

2016. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is kiment sok ismerösöm, rokonom. Néhány azóta már haza is jött. Volt akinél a honvágy játszott, volt akinél az itthon maradt család, meg a barátok. Van olyan ismerősöm is aki jól érzi magát külföldön.

Nem vagyunk egyformák. Valalaki bírja valaki nem...

Viszont aki kimegy annak el kell viselnie a magányt, honvágyat, lenézést kihasználást...

Az osztrák vagy német, angol szemében egy kelet európai jöttment vagy. Soha nem fognak egyenrangú félként kezelni. A fizetés is jóval kevesebb mint egy ott születettnek. Ott sem kolbászból van a kerítés.

Ismerőseim akik kimentek talán tíz százalékának jött be a számítása. A többi ott sem megy semmire. Hazajönnek néha, villognak a pár éves kocsival, aztán mikor elbeszélgetek velük akkor kiderül, hogy azon kívül nincs semmilyük. Van hogy a kocsi is hitelre van, meg albérletben laknak.

Az a baj, hogy a magyar emberek többsége nem tud a pénzzel bánni. Belengetik nekik az 1500 eurós fizetést, aztán azt hiszi, hogy abból aztán megveheti majd az egész világot. Ha ottkint többet keres akkor azt mind el is költi. Nem takarékoskodik, hanem azonnal elszórja telefonra, kocsira, tévére...

Aki itthon nem boldogul, annak nagy része külföldön sem megy semmire. Én itthon maradtam. Hogy miért? Talán kalandvágyból, mint ahogy Hofi mondta egykor. :-) Vagy inkább azért mert nekem még jelent valamit a szózat első versszaka, vagy mert már Hegyeshalomnál honvágyam van.

Valójában nagyon jól megélek itthon is. Két három melót is csinálok, van két autóm, háromszintes ház Siófokon, telek, gyümölcsös. Kamionosként látom, hogy a legtöbb nyugati embernek még ennyije sincs.

2016. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!