Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nevezték az ókori Görögor...

Hogy nevezték az ókori Görögországban azokat az embereket, akiknek volt szavazati joguk, de nem éltek vele?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Perzsasimizőnek!!!
2016. okt. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Korcsoknak.
2016. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Jól sejtem, hogy az idiótákra gondolsz? :-)
2016. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Az ókori Athénban kötelező volt a szavazás, de egyébként is alig pár ezer lakosa volt, azon belül is csak a férfiak szavazhattak, így előfordult, hogy idiótának nevezték azt, aki nem szavaz, de ez most is így van. Csak akkor még nem volt állami szintű uszítás és elég könnyen agyon lehetett kövezni akárkit, úgyhogy akkor nem is volt jellemző a politikai apátia.
2016. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, nem véletlenül írtam, és nem is sértésnek szántam: Az ‘idióta’ szó görög eredetű, az ókori Athénban az eredeti jelentése az a szabad polgár, aki nem vesz részt a demokratikus városállam politikai életében.
2016. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég sok jelentése van az idiótának, de általában mindenki a sértésre asszociál, ezért mondtam.
2016. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagyok a mai, pejoratív jelentéseivel, viszont a kérdés az ókori Görögországra vonatkozik. :-)
2016. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!