Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez tényleg igaz Németországra?

Ez tényleg igaz Németországra?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy a németek se vállalnak gyereket, tehát ott is kezd elöregedni a társadalom. Azzal indokolták, hogy velünk ellentétben(ahol nincs rá pénz), náluk van, csak épp nem érdekli őket, mert önmegvalósítanak.

Na most meg két ismerősöm is egymástól függetlenül mondta, hogy ez nem igaz. Inkább arról van szó szerintük, hogy nagyon zsebbenyúlós náluk is egy gyerek, hát még három és inkább lemondanak róla, igaz nehezen.

Mondták, hogy egy 3 szobás lakás vagy ház normális környéken 1300-1500 euró körül van. Ugye a nő ott is elmegy szülni, szal ha a férj még jól is keres, mondjuk 2000 eurót, akkor már a fizetése nagyrésze el is lett verve és akkor hol van a többi, na meg hogy méregdrágák a szolgáltatások.

Szerintetek?


2016. okt. 29. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre az önmegvalósításra nagyon konzervatívok szoktak hivatkozni,mert szúrja a szemüket,hogy az asszony nem a tűzhely mellett áll:D

Szerintem inkább tudatosak lettek az emberek.Tuják,hogy milyen körülmények között szeretnének élni,kár érzelmi akár anyagi szempontból nézzük,míg régen ez nem volt kérdés,egyszerűen szültek és úgy gondolták,hogy majd lesz valami.

Egyébként anyukám 33 évesen szült engem,pedig ő még a szocializmusban élt és nem mondanám nagy önmegvalósítónak,egyszerűen későn találkozott apukámmal.

2016. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*akár
2016. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3-as,azért a világháborúknál sokkal összetettebb problémák voltak.
2016. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"Mondták, hogy egy 3 szobás lakás vagy ház normális környéken 1300-1500 euró körül van."


Annyiért én is vennék. Ez egy havi fizetésem.

2016. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vételről van szó, hanem havi bérleti díjról.
2016. okt. 29. 11:48
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában sem érzik jól magukat az emberek a mára kialakult mókuskerék pörgető életmódban. Az én nagyapám még (vagy inkább már) nem részesült az államosításból hanem otthon volt a munkahelye a saját gazdaságában. Jól emlékszem szavaira, azt mondta hogy ő még szabad volt, nem kellett hajnalban munkahelyre rohanni és idegen helyen kibírni 8-10 órát, ezért úgy látta hogy 7 gyereket is fel tud nevelni mivel nem veszi el erejét és idejét az idegen munkahely. És abban a reményben nevelt fel 7 gyereket hogy majd ők is szabadok lesznek. De sajnos nem így történt mert jöttek az oroszok és több évtizedes rabszolgaság következett. Az én szüleim már csak 2 gyereket vállaltak, pedig anyagilag egész jól éltünk, viszont nem voltak szabadok. Márpedig a sok gyerekhez nem elég az hogy tele van a hűtő meg a pénztárca. Az embernek szabadságra is igénye van.

Egész Európára jellemző hogy úgy látják hogy az nem ideális feltétel a sok gyerekhez hogy egész nap a munkahelyén van mindkét szülő, majd munka után azt mondják a gyereknek hogy hagyja őket békén mert hulla fáradtak és holnap korán kelnek.

Ismerek idehaza jó körülmények közt élő szingliket, van köztük ügyvédi irodát működtető ügyvédnő is. De még ős is ugyanezt mondta amit itt leírtam. Hogy valaki vagy a maga és családja dolgával törődik, vagy munkamániásként a munkájának él. A kettő együtt nem nagyon szokott menni. Például a Walker a texasi kopó sorozatban volt egy elfoglalt milliárdos, akit megkérdezett a kislánya hogy apu játszol velem. Erre az apja, kislányom, tudod hogy nem érek rá. Majd elővett egy bankjegyet, odaadta a pincérnek és megkérte hogy játszon a kislánnyal. Ez gyereknevelés?

2016. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

7:


Figyelmesen végigolvastam a hozzászólásodat és akkor fog a világ előre lépni ha a te gondolkodásmódod megszünik-vagy te magad...ugyanis minden egyes mondatod vérlázító és gyomorforgató.

2016. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Németosztágban élek, ezért van rálátásom:


Egy kétszobás lakás bérlete 1300-1550 Euro PLUSZ rezsi, ami símán 300-500 Euro.


Ehhez jön egy csomó kötelezö biztosítás, ami szintén havi 200-300 Eurora jön. Ha van autó, akkor szintén havi 100-150 Euroval kell számolni.


Havi kajaköltség - elég spórolósan, max heti két húsos nap, a többi húsmentes - fejenként kb 200 Euro.


Egy óvodai hely havi 1500-200 Euro.


Szóval igencsak sokba kerül a megélhetés és egy gyerek rengeteg kiadás. (Most tekintsünk el az érzelmi oldaltól és csak az anyagi részt nézve)


Mellesleg a legtöbb ember nem keres 200 Eurót, ennyi az átlag jövedelem, amiben a sokszoros milliomosok is benn vannak, a legtöbb fizetésböl élö ember max. 1500-1700 Eurót kap bruttóban.

2016. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

# 8: Meglep a véleményed. Akkor szerinted az az ideális család amikor a két szülő nem is látja a gyereket és nem tud foglalkozni velük mert idegen munkahely, adók, kötelező biztosítások és egyéb rabszolgaság elvárásainak kell megfelelniük?

A 9-es válaszoló sorait olvastad? Kiadás kiadás hátán amit felsorolt. Ez nem jólét ám.

Vagy szerinted az említett példa, a Walker a texasi kópó sorozatban látott milliárdos az gazdag ha még a gyerekével sincs ideje játszani?

Ne mond nekem azt hogy az említett milliárdos jól él. Az élete munka és alvás, esetleg plusz még néhány perc a fürdőszobai teendőkkel.

"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)

2016. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azért kicsit túlzásnak érzem, amit írtál, szerintem ennyi pénz azért nem megy el.
2016. okt. 29. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!