Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol lehet arra valamit találni...

Hol lehet arra valamit találni, hogy külföldön hol, melyik városban hány magyar dolgozik, és hogy mit?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta nekem, hogy az elmúlt években pl. Torontóba 20 ezer magyar ment dolgozni. És, hogy tavaly is egyszerre többezer. Azt mondta valahol olvasta, de nem emlékezett, hogy hol.


De én erről semmit találtam.



2016. dec. 3. 15:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Európai országokra találtam cikket is, adatokat is, összehasonlító statisztikával. Mert európai országokban van lakcímnyilvántartás.
2016. dec. 3. 15:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal ezek csak becslések, pontos számokat nem tudnak főként nem a városokra lebontva.
2016. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Csak becslések vannak. Sok országban nincs is lakcím nyilvántartás, illetve ahhoz hogy külföldön élőnek számoljanak, ki kell jelentkezned Magyarországról. Konkrétan 1 embert ismerek aki biztos hogy ki van jelentkezve, tehát ő külföldön élőnek minősül. Tehát a magyarok száma simán eléri az 1 milliót külföldön
2016. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Tehát a magyarok száma simán eléri az 1 milliót külföldön"


Romániában mindenképpen. ;)


A nyugaton dolgozók száma kb 600 ezer fő, de ezek túlnyomó része hazajáró vendégmunkás, csak a kisebbik részük távozott el azzal a szándékkal, hogy külföldön kezdjen új életet.

[link]

2016. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz.


Igazából én azt szeretném megtalálni, hogy hol olvashatta ezt a 20 ezret. Mert ott lehet, hogy van más adat is, meg, hogy honnan vették.

2016. dec. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!