Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek el lehetne valahog...

Szerintetek el lehetne valahogy érni, hogy a magyar gazdaság 2-3-4%-os bizbasz százalékok helyett egyszer csak 10-20-30 százalékokat növekedjen pár évig, ezzel felcsatlakozva egy nyugati szintre 4-5 éven belül?

Figyelt kérdés

Van erre valamilyen módszer? Akár illegális is.

Ahogy látom mostanában ez csak Perzsa-öböl-menti országoknak megy, de nekik ott az olaj...


[link]



2016. dec. 30. 19:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha már ebbe a kategórában van, vajon hollandiának mennyi pénz jön be a fűből és a piros lámpás negyedekből?
2016. dec. 30. 19:41
 2/19 anonim válasza:
7%

mi köze van a GDP -nek a felzárkózáshoz? Ezzel a birkákat kábítják csak! Már bocs, de nem megsérteni akarlak, de értei kéne miről is beszélsz.


egyszerű példa:


mostantól a termékekhez felhasznált csomagoló anyagok mennyisége megduplázódik. Ezáltal a GDP -n növeltünk 0,000001 % -ot.


A munkások nem kapnak több pénzt, a nyereséget pedig kiviszik az országból.


NEM látom a FELZÁRKÓZÁST barátom!

2016. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A szexipar szorgos munkásaira gondoltál? xD
2016. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

# 2


Nem értesz te sem hozzá. Nem véletlenül bruttó HAZAI termék a neve

Ez maximum abban az esetben igaz, ha a csomagolópapírt Magyarországon működő gyártól veszed, ezzen növelve az ő profitjukat, így tudnak bővülni. Persze ez nem mindig igaz, mert nyilván sokkal több tényező is van. Csak nagyon-nagyon lesarkítva.

2016. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem reális a tartósan 10% fölötti gazdasági növekedés, a kínaiaknak egy időben úgy ment, hogy a béka hátsója alatt voltak, de idővel így is ellaposodott, csak egy ideig szépen kozmetikázták.


Ha a 95-2006 közötti ütemet devizalufi és eladósodás nélkül tudnánk, akkor is szépen lassan felzárkóznánk, de sajnos erre nem látok sok esélyt.

2016. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

mióta importálsz csomagolóanyagot? istenem, ez már durva!


mellékesen példának szántam a kérdezőnek, hogy lássa a GDP növekedéssel nem lehet leírni az életszínvonal javulását v. romlását.

béke, én kiléptem

2016. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
mi az az olaj az amivel fozok?
2016. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Hidegfúziós erőmű feltalálása, Magyarországi felépítése, vagy az első sikeres WARP hajtómű hazai cég általi kifejlesztése, első mesterséges intelligencia megalkotása, ezek mind olyan dolgok, hogy akkorát rúgnának a Magyar gazdaságon, hogy az simán lenne tizenvalahány százalékos növekedés is. De egyik sem épp reális kategória.


Amúgy előttem már írták a 95-2006 közötti növekedési ütemmel rövid idő kb. két évtized alatt utolérnénk őket.

2016. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

# 6


Attól mert valaki csomagolóanyagot importál, már ért a közgazdaságtanhoz? Hülye vagy, már bocs.

2016. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 EagleHUN ***** válasza:
Lehetni lehet, van is néhány 5letem rá, csakhát az emberek gondolkodásának is változnia kellene.
2016. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!