Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csak a jobboldali...

Miért csak a jobboldali pártokra szokták ráaggatni a populista jelzőt?

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokták baloldaliakra is. Az MSZP 2002-ben és 2006-ban szociális populizmussal nyerte meg a választásokat, mais azzal kampányol.
2017. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Általában a jobboldal tudja a legtöbb populizmus sugározni.


Haza,család,Isten...

2017. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es: Én arra értettem, hogy mostanában... Mert mostanában főleg az elvileg jobboldali pártokra szokták ezt mondani. És nem feltétlen Magyarországra értettem, mert itthon nem igazán lehet normálisan eldönteni egy pártról, hogy milyen oldali :)
2017. jan. 8. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Szokták a baloldaliakra is, de manapság inkább a jobboldal tör előre, a baloldal, liberálisok visszaszorulóban vannak. És manapság a populizmust inkább negatív értelemben használják, mivel a társadalmi, politikai elit sok országban elutasítja az irányváltást.
2017. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez "oldalfüggetlen". Olyan mint például a radikalizmus.
2017. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A klasszikus populista, osztogatásért szavazókat politika tipikusan baloldali, inkább az a durva, hogy manapság magukat jobboldalinak tekintő pártok nyomják legerősebben. Persze nincs ez mindenütt így, pl. Franciaországban a baloldal a populistább.
2017. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit ma jobbolali populizmusnak hivnak lásd: Trump vagy akár Orbán az nem populizmus hanem demagógia
2017. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!