Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen volt Jugoszláviában, a...

Milyen volt Jugoszláviában, a Vajdaságban a magyarság helyzete az 1980-as években?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen jó, az már gyakorlatilag nyugatnak számított. Le is nézték a csóró anyaországiakat abban az időben.
2017. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem néztük le őket. Azért kommunizmus volt, és az iskolában beszóltak a komcsi tanárok a templomba járóknak, meg voltak felvonulások.

Na jó én 2-10 éves voltam a 80-as években, és nagyon szerettem volna Magyarországon élni, mert féltem a szerbektől, és később a kilencvenes években kiderült, hogy nem indokolatlanul.

2017. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

1-es igazad van.


Nagyon is lenéztek minket a vajdasági magyarok. Mindig érzékeltették hogy ők mennyivel jobban élnek, hogy egy kvázi nyugati ország állampolgárai. Addig míg a jugó útlevéllel szabadon lehetett nyugatra utazni nem is kellett nekik a magyar állampolgárság.

2017. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor jó volt mert lehetett bemenni dolgozás cìmen egèsz nap inni meg cigizni ès mèg rendes fizetèst meg nyugdìjt kapott az ember, most visszaütött a dolog mert most ha a beled kidolgozod, akkor se jutsz semmire. Amúgy meg akkor nem annyira bántották a magyarokat, mert rengeteg nemzetisèg volt az országban,nem lehetett rászálni egy kissebbsègre mert ha osszefogtak akkor már nem igazan voltak kissebbsegben
2017. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%
Nem Jugoszláviában éltem, de most Szerbiában/ Vajdaságban élek. Kicsit meglepődtem, hogy lenézték az anyaországiakat és rosszul esett. Bezzeg most minden csíra szerb igényli a magyar állampolgárságot, mert Magyarország jelenleg 10-szer fejlettebb, mint Szerbia.
2017. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!