Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a "megélhetési" szó?

Mit jelent a "megélhetési" szó?

Figyelt kérdés
Pl.: megélhetési celebek, megélhetési zsidók
2017. jan. 21. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy zsidónál nem tudom mit jelent. Nekem a celeb az aki bármilyen extra produkció nélkül adja el magát és senki nem lenne, ha nem foglalkoznának vele a bulvárlapok.
2017. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Olyan személy, mely nem akar beilleszkedni a nemzeti-keresztyén munkaalapú magyar társadalmunkba, hanem valamely vele született vagy utólag kitalált tulajdonságát kihasználva próbál kibújni a munkavégzés alól.
2017. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki csupán a megélhetés reményében csinál valamit, és ezért gyakran nem is végzi lelkiismeretesen a feladatát. Így pl.:


Megélhetési celeb: olyan, már befutott celeb, aki igazából semmi hasznosat nem csinál már, csak próbál minél többször megjelenni a tévéképernyőn meg eladni magát minden hülyeségre, hogy kisajtolja a lehető legtöbb bevételt a celebstátuszából

Megélhetési zsidó: ez biztos valami idióta sértegetés

Megélhetési politikus (ezt szoktam a leggyakrabban hallani): aki csak beül a parlamentbe, felveszi a fizetését, de nem csinál semmit, elveket nem képvisel, csak néha a pártfőnök utasítására nyomkodja a szavazógombot (ilyenből elég sok van minden pártban)

2017. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Megélhetési zsidó, általában olyan, aki Holokauszt kártérítést követel mert az ükapját elvitték.

Holott a kárigény nem jogos, ugyanis nem őt vitték el.

2017. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint pl. Győzike vagy Berki Krisztián.

Na, ők megélhetésiek.

2017. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a megélhetési zsidót én még nem igazán hallottam, de a többi "megélhetési" akármi vonalán végigvezetve valószínűleg olyan személy, aki a holokauszt emlegetését és az antiszemitizmustól történő rettegést túlzásba viszi és ebből próbál magának előnyt kovácsolni. Ha most mondanom kéne valakit hirtelen akire illik ez a jelző, akkor Dániel Pétert mondanám, bár valószínűleg ő is inkább csak nemzetiségtől és vallástól függetlenül egy üldözési mániás hülye.
2017. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a "pénzért bármit" típusú emberekre használom ezt. A megélhetési politikus például, magasról tesz az országra, elvekre, vagy bármire, a lényeg, hogy hízzon a bankszámlája.
2017. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megélhetési gyermekvállaló: Munka helyett, sok gyereket vállalnak segély támogatásokért.
2017. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!