Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Háziorvosi asszisztensnél a...

Háziorvosi asszisztensnél a rendelési idő teljes munkaidőnek számít?

Figyelt kérdés

A háziorvosok általában 4 órát rendelnek.

Az asszisztensek tehát 4 órát dolgoznak.

Ilyenkor őket részmunkaidősnek számítják?


De láttam már máshol az egészségügyben is,ahol nem 8 órát dolgoztak,pl pszichológus rendelési ideje 6 óra volt.


Ilyenkor a nyugdíjat pl hogyan számolják nekik?


2017. jan. 24. 14:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Láttam ilyen hirdetést pl,hogy "háziorvos mellé keresnek asszisztens teljes munkaidőben"


Akkor ott a 4 óra számít teljes munkaidőnek?

2017. jan. 24. 14:59
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy a háziorvos a rendelési időn túl is kiszokott menni pl mozgásban korlátozott betegekhez,de olyankor gondolom az asszisztens már nem dolgozik.
2017. jan. 24. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:

nálunk az asszisztens az orvos rendelési idején túl is a rendelőben van. tehát ő ott van délelőtt akkor is, ha az orvos csak du rendel.

ilyenkor csak receptkiadás van, vérnyomásmérés, vércukormérés, injekciózás, stb. minden olyasmi, amihez nem kel orvos, de nem (feltétlen) tudja az ember otthon megoldani.

2017. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amikor én voltam bármivel is háziorvosnál,akkor mindig megméri a vérnyomásomat.


A receptet pedig rendelési idő alatt szokta kiadni.


Érdekes,azt hittem,hogy nekik csak addig tart a munkaidő,amíg a rendelési idő tart.

Azt sejtettem,hogy lehet valami külön fogadó idő,de azt nálunk pl vérvételt és vércukormérés is ilyesmiket mások végzik,az analitikus,nem pedig az asszisztens.

2017. jan. 24. 15:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Az injekciózás és hasonlókat pedig nem a védőnő végzi?
2017. jan. 24. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló mondta,az asszisztenseknek tovább tart a munkaideje.

Pl nálunk az asszisztens csinálja a különböző sebek átkötését is,és ezzel nyilván nem rendelési időben húzzák az időt,hanem előtte/utána,de ahogy már mondták a vérnyomás mérést is meg hasonló rutin dolgokat,amik nem igényelnek feltétlenül orvosi felügyeletet/beavatkozást,de az emberek nem tudják otthon megcsinálni(főleg idősek).

De olyan megoldás is van,hogy egy asszisztens több orvosnál dolgozik,és délelőtt az egyik rendelésénél segít délután meg a másik orvos rendelésénél segít.

2017. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5

Attól függ,hogy kinek.

A védőnő csak terhesekkel vagy kicsi babákkal foglalkozik,mással nem,de általában az injekciót a háziorvos szokta beadni a gyereknek és a terhes anyukának is,mert ő tudja a pontos adagokat,és azt,hogy mi árthat és mi nem.

Más rutin dolgokat,(pl vérhígító injekciót ha szükséges vagy inzulint)az asszisztens,de később általában a beteg magának intézi.

2017. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy a védőnő a terhesekkel foglalkozik.

Elvileg az injekciókat a háziorvosnak kell beadnia.

Vérhígítót és az inzulint pedig magának kell adagolnia az embereknek.


Szóval akkor ha jól sejtem a rendelési időn kívül nem sokat csinál,csak bent kell lennie.

2017. jan. 24. 16:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Van ahol délelőttös napokon 8-12ig van rendelés,délután pedig 14-18 ig,akkor gondolom nem 8-18ig van bent az asszisztens.
2017. jan. 24. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azt tudom,hogy a védőnő a terhesekkel foglalkozik.

Elvileg az injekciókat a háziorvosnak kell beadnia.

Vérhígítót és az inzulint pedig magának kell adagolnia az embereknek.


Szóval akkor ha jól sejtem a rendelési időn kívül nem sokat csinál,csak bent kell lennie."


az inj. beadása nem orvosi feladat. pl egy muscos inj mondjuk lumbágóra, vagy egy influenza oltás... miért kellene hozzá orvos?

és miért kellene a vérhigítót magának adagolnia az embernek? nem mindenki képes magát megszúrni. és nem is szükséges.


arról a hatalmas bürokráciáról nem is beszélve, ami rájuk is kötelező: rengeteg adminisztráció, jelentések, statisztikák, papírmunka, stb...

2017. jan. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!