Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a hazafiasság?...

Szerintetek mi a hazafiasság? A hollandok hazafiasak?

Figyelt kérdés
A minap olvastam egy kérdésben, hogy sokan nem tartják hazafiasnak a hollandokat. Én eddig hazafiasnak tartottam őket, de igazából felvetül bennem a kérdés: mi a hazafisság? Mi tesz egy embert, egy népet hazafiassá? (nyilván úgy értem, hogy szerintetek mi az)
2017. márc. 9. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ mit értünk alatta.

Hogyha ezt a polkorrekt "patriotizmust", akkor azok.


Ha valódi hazafiasságot,nacionalizmust akkor nem.Sőt, Nyugat-Európában egyik népre sem jellemző.Ha jellemző lenne, akkor nem lennének tele a városaik utcái arabokkal meg négerekkel.

2017. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Attól függ mit értünk alatta"

Ezt kérdeztem. Mit értesz alatta?:D fejtsd ki kicsit jobban, milyen elemekből áll össze. Egyenlő a nacionalizmussal?

2017. márc. 9. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Onnantól számít annak egy nép, amikor már irreális adókat, és szellemi elnyomást akarnak az országra rátelepíteni a férgek.

Ukránok, Oroszok, Spanyolok, Románok, Törökök, Görögök, Mexikóiak egész biztosan annak számítanak.


A hollandoknál nincs szükség erre, mert ott magától is tudja kormány hogy meddig mehetnek el.

2017. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hazafias viselkedés lényege nem az hogy nem engedünk be tőlünk különböző embereket és csak a mieinket ismerjük el jónak. Hazafias viselkedés szerintem az, amikor valaki a hazája javára él, cselekszik. Ez megnyilvánulhat abban, hogy segít a környezetében, ahogyan csak tud. Hogy nem csalja el a kötelezettségeit (pl. adó, amennyiben ezt a kormány is elősegíti megfelelő adórendszerrel). Hogy igyekszik a hazai forrásokból megoldani a boldogulását. Szerintem hazafias viselkedés az is, ha jó hírét viszi az országának, illetve hozzátesz annak, hogy az ország jóhíre elérjen máshova is. EMberségesen bánik mindenkivel akinek arra szüksége van - szerintem ez is csak a hasznára válik mindenkinek.


Sokmindentől lehet valaki hazafi, egy biztos: nem a kokárdájának méretétől, a politikai hovatartozásától vagy akár etnikai hovatartozásától. Az ismerettségi köreimben van színmagyar szélhámos és a legjobb barátaim között van félig kurd srác is, aki kiváló egyetemi eredményei után komoly beosztásban dolgozik állami szervnél és imádja Magyarországot és a magyar hagyományokat is nagyon tiszteli és szereti.

2017. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A hazafiság az hogy büszke vagy a nemzetedre, kultúrádra, történelmedre de nem utálsz más nemzetűeket, más kultúrákat stb. A hazafiság nem egyenlő a sovinizmussal!
2017. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%
A 8-1 után szerintem mi ne nagyon szóljuk meg a fafapucsosokat.
2017. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hm. 4-5. válasz alapján van még mit tanulnunk a hollandoktól..
2017. márc. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!