Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Feministák! Prostitúció: pro...

Feministák! Prostitúció: pro vagy kontra?

Figyelt kérdés

Nehéz kérdés szerintem ez a témában.

Kíváncsi vagyok gondolatokra.



2017. márc. 13. 21:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Egészségügyi szempontból sem lenne utolsó dolog az ellenőrzött prostitúció. A nemzeti kupleráj nem is hangzik rosszul.


A hölgyek köztisztviselők lennének, életpályamodellel.

2017. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Kontra, nagyon erősen.


Rossz példát mutat a nőknek(különösen a filmekben, ahol pozitív karakterként mutatják be), hatalmas egészségügyi kockázata van családromboló és hamis biztonsági háló érzetét adja a fiataloknak akik szexelni akarnak.

2017. márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

#11 maximum anyukád életpálya modellje legyen ez :)


Amúgy nem túl nehéz kérdés ez szerintem: akármennyire ellenőrzötté is tennénk a prostitúciót valamikor a homályos és bizonytalan jövőben, az nem változtat a tényen, hogy azért fizetsz, hogy emberi testeket használhass. Az intézményesített prostitúció ötlete semmivel sem kevésbé degradáló a nőkre nézve, mint az, ami a Közel-Keleten megy. Ott egy nő nem mehet az utcára kendő nélkül, mert még a végén kísértésbe hozná a férfiakat, egy prostitúciót intézményesítő társadalomban pedig a nőket mindig a rendelkezésére bocsátanák olyan férfiaknak, akinek már unalmas a maszti. Ugyan az a degradáció megy mindkét oldalról, csak más-más megközelítésből.

A szex nem jog, hanem egy kiváltság. Nem vehetsz meg egy nőt bizonyos időre, csak azért, hogy használd a testét.

És igen, tudom, hogy van elvétve néhány férfi prosti is, akik jobb sorsra lennének érdemesek, de össze sem lehet hasonlítani a női és a férfi prostituáltakra való igényt, szóval ez első sorban egy női probléma.

2017. márc. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én feminista vagyok, szerintem undorító dolog. Az ember (most tökmindegy, nőről vagy férfiról van-e szó) sajat magat egy árucikké alacsonyítja le. Ha pedig kényszerítik erre, az még undorítóbb. Én betiltanám az egész prosritúciót, úgy, ahogy van.
2017. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!