Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A búr háború idején angol...

A búr háború idején angol koncentrációs táborokban meghalt/megölt búroknak miért nincs emléknapja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Köszönjük a napi zsidózó álkérdést.


Egyébként Dél-Afrikában biztos van emléknapjuk, de ehhez a magyaroknak mi köze lenne?

2010. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne? Szerintem igenis megérdemelnének egy emléknapot. Szörnyű tragédia volt, ami ott történt még ha "csak" 30000-en is haltak meg.
2010. máj. 11. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
én se szeretem a zsidókat, de ennyit azért nem kell b*sztatni őket.
2010. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a zsidók miatt raktam fel a kérdést. Ez annyira hihetetlen?
2010. máj. 11. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, lenne hozzád három kérdésem, kérlek őszintén válaszolj:

1. Ha lenne Magyarországon hivatalos emléknapjuk, megemlékeznél-e?

2. Ha igen, akkor ugyanúgy a zsidó holokausztról is megemlékeznél-e?

3. Ha az előző kérdésre a válaszod esetleg nemleges lenne, akkor minek nevezzelek?

2010. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. Igen.

2. Tudtommal nincs külön zsidóholokauszt, de a Holokauszt elméknapján meg szoktam emlékezni az áldozatokról.

2010. máj. 11. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a választ, akkor ez esetben elnézést kell kérnem, csak ugye ezen a weboldalon már megszokta az ember, hogy minden második kérdés valami burkolt antiszemita vádaskodás.


Úgy vélem, azért nincs az ilyen népirtásoknak magyarországi emléknapja, mert se Magyarországnak nincs köze hozzá, és nem is a magyarok (vagy magyarországi népcsoportok) ellen követték el.

2010. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok Wilbur Smith könyvet olvastál.

Nem vagyunk sem angolok, sem búrok. Azért megkérdezném, hogy a teljesen kiirtott afrikai bennszülött törzseknek van emléknapjuk? Mármint Magyarországon. Mert Afrikában sem a britek, sem a búrok nem voltak őslakosok.

2010. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tipikus. Aki a "jókról" kínos kérdést tesz fel a múltban elkövetett gaztetteik miatt az rögtön antiszemita, náci. Szánalmas egy kicsit. Ilyen kérdést nyugodtan fel lehetne tenni még az amcsiknak is az indián népirtások miatt. Csak hát mivel ugye ők a győztesek és a "jók" erről kínos beszélni. Németországot olyan dolgokért vonták felelősségre olyan államok amik már jóval előttük is megették ugyan ezt, de ugye a győztesek írják a történelmet. Amúgy nem hinném, hogy lenne emléknapjuk. Nem hinném, hogy a britek jó szemmel néznék azt, hogy a gyilkosságaikról megemlékezzenek.
2013. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!