Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Kijelenthető,...

Mit gondoltok? Kijelenthető, hogy az USA, Európa javított verziója?

Figyelt kérdés

Egészségügy,közlekedés,oktatás,építészet meg úgy minden tekintetben.


Én csak két alkalommal jártam ott, de mindig lenyűgözött.Ott minden egyszerűbbnek, ésszerűbbnek tűnik.



A fizetős egészségügynek az a pozitív hozománya,hogy a kórházak nagyon modernek, már inkább egy 3 csillagos szállodának felelnek meg.


Az oktatásban nem mennek rá az olyan demagóg dolgokra, mint az alapműveltség, helyette abban nyomnak, amiben tehetséges vagy.Nálunk ez teljesen ellentétes, a tehetség senki nem érdekel, a lényeg, hogy eltudd mondani Arany János életrajzát.

Az USA-ban nagyon azt nyomják amiben tehetséges vagy, ha megy a fizika,de minden máshol hülye vagy nem baj, fizikus még lehetsz.



A közlekedés szintén sokkal jobb, mivel a legtöbben autóval mennek mindenhova.Vagyis az egyén a lényeg, annak kényelme komfortja.

Még magyar szemmel sem drágák az autók, kevesebb pénzért kapsz nagyobb, erősebb autót, mint Európában.Emellett, az üzemanyag is olcsó.

Európában ehhez képest proletáros a mentalitás, az állam meg a cégek is görcsösen ragaszkodnak a tömegközlekedéshez.



Egy átlag amerikai család nagyobb házban lakik, mint egy európai és több autójuk van.



A munkakultúra is jobb.Az USA-ban találták fel az otthonról dolgozást,home office-t ott a legelterjedtebb.



2017. ápr. 17. 11:37
 1/7 A kérdező kommentje:

A fegyvertörvényeket kihagytam.

Az USA-nak joga van megvédeni magát a polgárnak, nálunk nem.


Az egész azért tiltott Európában, mert a kormányok gyávák és félnek,hogy fegyverrel leváltják őket.

2017. ápr. 17. 11:39
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

"A közlekedés szintén sokkal jobb, mivel a legtöbben autóval mennek mindenhova."


Azért én mindenhova tömött buszokkal mentem, a városon belüli közlekedésről már nem is beszélve.


"Egy átlag amerikai család nagyobb házban lakik, mint egy európai és több autójuk van. "

Amiket hitelekből finanszíroznak. Az amerikaiak 3/4 hónapról hónapra él mivel nincsen biztonsági tartalékuk.


"A munkakultúra is jobb.Az USA-ban találták fel az otthonról dolgozást,home office-t ott a legelterjedtebb."

Ahhoz olyan technológia és megbízhatóság kell.

Németeknél meg ihatsz sört a gyárban meló közben.


"Emellett, az üzemanyag is olcsó. "

Mivel hatalmas saját olajmezőik vannak és nem kell máshonnan behozni.


"Az USA-ban nagyon azt nyomják amiben tehetséges vagy, ha megy a fizika,de minden máshol hülye vagy nem baj, fizikus még lehetsz. "

Ezt sokan megkérdőjelezik, hogyha hirtelen kitiltanák a tudósokat, akkor képesek lennének-e a helyiek pótolni és azt a szintet hozni.


"A fizetős egészségügynek az a pozitív hozománya,hogy a kórházak nagyon modernek, már inkább egy 3 csillagos szállodának felelnek meg. "

Ha gazdag vagy. Obama szerintem nem ok nélkül próbált ezen a rendszeren változtatni.

2017. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

"A fegyvertörvényeket kihagytam.

Az USA-nak joga van megvédeni magát a polgárnak, nálunk nem.


Az egész azért tiltott Európában, mert a kormányok gyávák és félnek,hogy fegyverrel leváltják őket."


Ezzel szemben viszont sokkal kevesebb mészárlás történik a lakosságon belül.

2017. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
nem lehet osszehasonlitani egy nemletezo orszaggal.melyik itteni orszaggal akarod? Nemetorszag meg Spanyolorszag kozott pl marha sok kulonbseg van.
2017. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-t nem lehet megismerned 2 látogatás alatt. Évek kellenek, és akkor is csak a felszínig juthatsz. Az USA-ban óriási, EU-ban tapasztalhatónál jóval nagyobbak a társadalmi különbségek. Ha szegény vagy, nincs állami mentőöv, ami fenntart. Vannak ugyan étel utalványok, de ezek maximum arra valók hogy ne halj éhen. Ha legalább középosztályhoz tartozol, akkor viszont fényévekkel jobbak a lehetőségeid.


Munkakultúra persze hogy jobb, lévén az amerikaiak 75-80%-nak van hitele. Azt pedig fizetni kell, ahhoz pedig dolgozni kell, ha nem akarsz bajba kerülni. Autó pedig azért kell nekik, mert európai szemmel nézve óriásiak a távolságok, és néhány nagyobb várost leszámítva eléggé fejletlen a tömegközlekedés. Legtöbb városban van ugyan, de maximum a reptértől a belvárosba.

2017. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Szovjetúnió a legjobb
2017. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!