Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik vállalattól kapjuk mi...

Adam1c1 kérdése:

Melyik vállalattól kapjuk mi a gázt közvetve, és melyiktől kapjuk közvetlenül, továbbá milyen tulajdonban van ez utóbbi?

Figyelt kérdés
Régen a MOL-tól kaptuk, ha jól tudom, ami a magyar állam tulajdonában volt/van. Viszont a MOL az oroszoktól szerezte be. Most adott a Gasprom, és az EON. Milyen tulajdonú az egyik, és milyen tulajdonú a másik ? A Gasprom maga a kitermelő, és az EON a viszonteladó ?

2018. febr. 24. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a Totaltól. Francia.
2018. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az már a legutolsó láncszem.
2018. febr. 24. 15:54
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

A világ földgézkészletének közel fele az oroszoknál van, ráadásul ebből a szempontból viszonylag közel vannak, korábbról jól kiépített vezetékrendszer van, így nehéz megkerülni őket az ellátásban.

Maga a gáz, ami a lakásodba jut, teljesen ugyanaz lesz, legyen akármelyik "szolgáltató" is az, akinek fizetsz érte. Azaz fizethetsz te a Totalnak, az E.on-nak, a NKSZ-nek, a Telekomnak, akárkinek érte, attól se jobb, se rosszabb nem lesz a gáz. A különböző szolgáltatók is veszik-adják a gázt, ha te is hajlandó vagy pl lekötni x m3-t, akkor ők is olcsóbban tudják venni egy nagyobb csomagban. Ez egyfajta szerencsejáték, mert pl lekötsz egy évre 1000m3-t, de enyhe a tél, és csak 800-at használsz el, akkor jó eséllyel kifizettetik veled az 1000m3-t. De ha kemény a tél és 1500m3 kell, akkor meg a +500m3-t csak sokkal drágábban kapod meg, és összességében alig vagy egyáltalán nem lesz olcsóbb, mint mástól.

2018. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem-nem, nem erre akartam kilyukadni. nem érdekel az ára, nem érdekel a minősége. Arra volnék kíváncsi, hogy konkrétan honnan indul, és milyen utat jár be a lakásomig. Azt már értem, hogy eredendően az oroszoktól, aztán ezek szerint erre rögtön rácsap egy csomó cég, és itt vége a történetnek ? vagy van több köztes cég is egyugyanazon sorban ? Melyik ponton tud ebbe belenyúlni az állam ?
2018. márc. 11. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!