Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Információkat szeretnék a...

Információkat szeretnék a 39-ces szovjet hadseregről, kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Elsősorban ezek érdekelnének:

- Szerkezeti felépítés, rendfokozatok, alakulatok felosztása (annyit tudok, hogy I. és II. osztályú parancsnokok voltak, nem vették át a cári rendszert)

- Milyen fegyverzetet használtak a Mosin Nagant, és a PPSh Spergin géppityun kívül. Érdekelne a tankjaik típusa (ha jól tudom, a T-34 később került bevezetésre), teherautók, és milyen detonációs robbanóanyag, hand grenade, flamethrower volt náluk (ha jól tudom, chaingun az volt nekik, Maxim típusú)

- Használtak-e rádiót, és milyen működési elvűt?

- Milyen fajta utász-felszerelésük, ellemlámpájuk volt?

- Bármi ami idetartozik


Azért volna szükségem az információkra, mert szeretnék egy regényt írni, mely arról szólna, hogy amikor 1939-ben a SZU megtámadta Finnországot, egy gonosz vempájör rászabadulna az egyik hadseregcsoportra, és a szovjet katonáknak nemcsak a brutális hideggel, a nulla ellátással, hanem az egyre több vempájörrel is meg kellene küzdeniük. Tehát a realitást, a valódi történelmet keverném egy kis fantasyvel, ez a téma amúgyis hálás mostanság, a zombik már lejárt lemez, most a vempájör a "menő". Egy igen izgalmas és tanulságos történet lenne, tehát hasznos lenne a segítségetek nagyon!



2019. aug. 17. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg a sztorit ne írjuk meg helyetted?
2019. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt megírom én, ne aggódj. Annyi kérésem volt, hogy némi háttérinformációt írjatok, ha tudtok. A könyvesboltban erről nulla szakkönyv van, tehát azt a kört már lefutottam. Itt viszont sok hasznos választ olvastam más kérdéseknél, és abban bízok, lesznek ilyenek itt is.

Ha nem tudsz, és nem is akarsz hasznos választ írni, akkor NE kommentelj.

2019. aug. 17. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor kezdj anyagot gyűjteni, mert nagyon híányos a tudásod.


Néhány szösszenet:

Nem tudom mita karsz ezzel az I. és II. osztályú parancsnok megnevezéssel, de részben igaz, hogy nem vették át a cári rendfokozatot.


Először beosztásnak megfelelő rendfokozataik voltak, "zsakaszparancsno, századparancsnok, komiszár, stb. Azonban 1936-tól visszahozták a rendfokozatokat.


A gyalogsági fegyverzetük Moszin Nagant (nem mosin-nagant, az orosz nyelv ismeri az önálló "sz" betűt, sőt az önálló "s" betüt is, teháta. PPS, az PPS és nem PPSh, ...csak az angoloknál) Egyébként PPS-41 még nem létezett a finn háborúban.

Harckocsiban sem volt még T34, volt helyette Bt-5 T-19 és T26 harckocsi.

Egyébként igen használtak rádiót...már az 1. vh óta.

2019. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, rossz a billentyűzetem: zsakaszparancsno= szakaszparancsnok


...és természetesen a rádióra vonatkozó állítás is azt jelenti, hogy már a cári hadsereg is használt rádiót...

2019. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos komment volt! Na, ilyenre gondoltam! Adtam is a zöld kezet helyből!!!

Egy ilyen könyvem van a témában, a "Csatárlánc" című, amit egy olyan szovjet katona írt, aki megjárta a finn háborút. Nyilván nem várható el egy átlag szovjettől, hogy úgy beszéljen, mint egy lexikon, vagy hogy ismerje a cirill-angol átírást.

Ő például rendszeresen említi, hogy voltak I. és II. osztályú parancsnokok.

A komisszárok azok nem a poltisztek voltak? Azért kérdezem, mert a művében a komisszárok egytől-egyik NKVD-sek, vagy azok beosztottjai voltak.

PPS-ről nem tesz említést a mű, arról viszont igen, hogy az iszonyatos hidegben a puskák úgy eltörtek, mint az üveg, és nem lehetett lőni velük. Arról is, hogy orvosi ellátás kb. semmi nem volt, a morfin megfagyott az ampullákban, és a legtöbb sebesült orosz ott fagyott halálra, ahol eltalálták.

Azt is tudom, hogy a lovasságot is széles körben használták, akik persze a nyakig érő hóban ugyanúgy nem jutottak semmire. A gépi járművek pedig örökre leálltak, ha csak 15 percig is nem járt a motor.

Sátrakat használtak? Vagy egyszerűen csak raktak egy tábortüzet, és aki nem fért oda, az megfagyott?

2019. aug. 17. 18:31
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A Vörös hadsereg 1936 tól kezdett bele egy nagyarányú modernizálásba, átalakításba.

Már elég korán kialakítottak önálló harckocsi magasabb egységeket, azonban az 1938 -as tisztogatások után, amikor számos tisztet, főtisztet letartóztattak, vagy kivégeztek, módosították a doktrínát, a tankhadosztályokat, mint burzsoá elképzelést feloszlatták és szétosztották a gyalogság támogatására, egyesével, vagy kisebb egységekbe szervezve.

A finn háború idejében már gyártották a BT7 konstrukciót, amely rövidesen a harckocsiállomány gerince lett, mellette természetesen a sok, már elavultnak számító könnyű és nehézpáncélos is jelen volt. A BT7 -nek voltak előnyei, remek löveggel rendelkezett, továbbá a végsebessége elérte az akkor fantasztikusnak számító 80-90 km/h-t, természetesen folyamatos haladása jóval alacsonyabb volt. Ez jelezte a remek motort, de azt is, hogy nem volt nagy súlya, így a páncélzata viszonylag már akkor is gyengének számított. 41 ig gyártották ezt a típust.

A németekkel kialakuló barátság hatására és a német harckocsik sikerei miatt megkezdték megint a nagyobb harckocsizó dandárok felállítását, amit német kiképzőtisztek segítettek, de a finn háború idején ezek még nem voltak teljesen megszervezve, így ott főleg csak gyalogsági támogatásra használtak egyes harckocsikat.

Ekkor már megvoltak a T34/41 és a KV1 prototípusai, aminek a sorozatgyártását szervezték, ami 41 ben cirka ezer T34 -et és négyszáz KV1 et jelentett és ekkor már csak ezeket gyártották és a Barbarossa megindulásakor összesen húszezer páncélozott járművel rendelkeztek, aminek nagyjából fele volt a BT7.

Visszavetítve a finn háború időszakára a darabszám ennek a fele lehetett, 8-10-12000 harckocsi, zömmel elavult példányok és a BT7 es kezdeti sorozatdarabjai.

A háborúról írnék még:

A szovjetek eléggé elkapkodták a szervezését, aminek az oka az, hogy a röviddel korábban megszállt lengyelországi területek igényelték a nagyobb katonai jelenlétet és már ekkor szervezték a baltikumi országok megszállását is, így a térségben úgynevezett katonai vákuum alakult ki, amit ráadásul az is bonyolított, hogy a távol-keleten 39 szeptemberében megtörtént a khalkhin goli incidens és az ország középső részében állásban lévő hadosztályokat zömében oda irányították, a szibériai ezredeket is beleértve, pedig azok jelenléte alapjaiban változtatta volna meg a finn háború menetét.

Nem lévén más lehetőség, főleg délvidékről szervezett egységeket rendeltek a finn határra, köztük pár gépesített egységet, mert bár a szállítás ugyan vasúton történt, de a kiinduló állásokat ezek tudták a leggyorsabban saját lábukon elfoglalni és ennek később mélyreható következményei lettek.

A méteres finn hóban a gépjárművek elkapartak, a délvidékről származók még az igazi orosz telet sem ismerték és a haladásukat, ellátásukat is kapkodva szervezték meg, így a tagadhatatlanul hősies finn szabadcsapatok fel tudták őket tartóztatni és a vaskalapos szovjet bürokrácia sokáig a harctéri parancsnokok és katonáik lagymatagságát okolták a fiaskóért és jókora idő múlva döbbentek rá a kőkemény időjárás drasztikus hatására. Ekkor megkezdték a szibériai ezredek egy részének átdobását, de nem maradt rá idő, a nemzetközi diplomácia fergeteges össztüzének hatására Sztálin kényszerű békét kötött a finnekkel, amivel elérte, hogy egészen szalonképes maradt és bár a lengyel, majd a baltikumi disznóságai miatt fagyos volt a hangulat vele szemben, de mégis elkerülte a szankciókat, mert ugye a németeknek korábban kijárt a hadüzenet a lengyel agresszióért és az oroszok is alig kerülték ezt el.

Azt viszont remekül megtanulták ebből a hadjáratból, hogy a kemény tél miképpen béníthatja meg egy gépesített hadsereg előretörését, illetve a téli felszerelést, ellátást, ruházatot is átszervezték, amely a későbbi sikereikhez jelentősen hozzájárult.

A németek a Vörös Hadsereg gyengeségének tudták be a fiaskót, amely azért nem is nevezhető igazán annak, hiszen Sztálin semmit sem vesztett, sőt, még nyert is területeket, de főképpen azt, hogy szalonképes maradt, hiszen a francia és brit diplomácia fájó sebeire gyógyírként hatott, hogy a nyomásukra meghátrált és ez alapozta meg a későbbi jobb viszonyt, amely szövetségesi jellegűvé vált.

2019. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Néhány jellemző eszköz:

GAZ AAA tehergépkocsi

T-26 kommersz gyalogsági és (akkori szinten) közepes kategóriájú harckocsi

BT-5 gyors könnyűharckocsi, szerény páncélzattal

I-16 csillagmotoros, tömzsi vadászgép

SzB-2 kétmotoros gyors könnyűbombázó

folytassátok légyszíves...

2019. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Azok alapján, amiket olvastam, egyértelmű, hogy egyetlen vempájör is nagyon durván meg tudna fingatni egy szovjet hadsereget. Jó kis könyv lesz ez...már csak meg kéne írni.

2019. aug. 18. 15:29
 10/10 anonim válasza:
Hogy halad a könyv? Nagyon faja lenne elolvasni :D
máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!