Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonából rendőr?

Szerződéses katonából rendőr?

Figyelt kérdés
Szóval, sokan mondták (rendvédelmi szervnél dolgozók), hogy ha szerződéses katona vagyok, akkor egy minimális átképzéssel lehetek rendőr. 6hónap suli, meg ilyenek. nincs felvételi, egyszerűen átjelentkezni. Viszont, toborzó tisztek azt mondták és alkalmasságin is azt mondta egy orvos tiszt, hogy ilyet ő még nem is hallott, és hogy én honnan szedek ilyeneket. Szívesen elmennék rendőrnek is, nekem ez lenne az életem, Katonaság, rendőrség. Olyan ez nálom, mint másnál az informatika, vagy orvos..akármi. És ugye a szerződéses katonák, nem a hosszú idejükről híresek. 15-20év a szoglálati idő. És utána nem tudom mit csinálnék. Ezért lenne jó ha hivatásos katona lennék, de nincs pénzem tanulni a ZMNE-n mert el kell tartanom a családomat. (aput és anyut) ezért jó a szerződéses mert ott ha nem is sokat de egyből fizetnek. Rendőr sulit meg megintsak nem tudok kijárni, mert 2évig minimális a pénz amit kapsz a suli alatt, nekem az nem elég, hogy segítsek itthon. És ÉN NEM az az ember vagyok aki el akar menni 35évesen nyugdíjba, nem a pénz érdekel elsősorban. Nekem ez ÉLETCÉL. úgyhogy kíméljen meg a sok ledegradáló hozzászóló a rendőrökkel és a katonákkal kapcsolatban. Tanácsokat szeretnék, amiket előre is köszönök szépen!
2010. aug. 9. 20:57
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés! szerződéses katonából, hogyan lehetek hivatásos? van rá mód? tudok mellette pénzt keresni... mármint a szerződeses szolgálatom és a fizetésem megmarad?
2010. aug. 9. 20:58
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 98%-ig ugyanabban a helyzetben vagyok,mint te.... :) (Már jelentkeztem is szerződésesnek.)

Én is érdeklődtem erről a szerződésesből hivatásos dologról,de annyit mondtak,hogy nagyon kevés rá az esély.Rengeteg kitartó seggnyalás és szerencse kell hozzá.

Én is hallottam ilyesmit,hogy átvesznek rendőrnek,de csak őrmester rendfokozattól.Hogy igaz-e azt nem tudom,de engem is érdekel.Ha nem vesznek majd át hivatásosnak akkor átmennék rendőrnek...

2010. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sok sikert ;) minek jelentkeztél? mármint melyik alakulathoz?
2010. aug. 10. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Lövésznek Hódmezővásárhelyre.Már megvan az alkalmassági is,csak a behívót várom.NAGYON!:) Sok sikert neked is!
2010. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerződéses katonát nem vesznek át rendőrnek, csak hivatásost.

Üdv: egy rendőr

2010. aug. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó!
2010. aug. 12. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerződéses katonát simán átvesznek rendőrnek. Nekem három kollégám is átkerült a rendőrséghez. Nálunk szakaszvezetők voltak, leérettségiztek és átmenetek a rendőrséghez, őrmesteri rendfokozattal.


Lehet, hogy most ez már nem megy, de őket (2009-ben) még átvették. Rendőrsulit (szki) kellett végezniük a munka mellett. Ja meg előtte volt egy egészségügyi meg fizikai felmérésük. Azóta is ott szolgálnak, mint volt szerződéses katonák!

2010. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. aug. 17. 17:16
 9/9 nincs92 válasza:
Szaisztok Januárban megyke orvosira már van is helyem úgy néz ki a dolog engem az érdekelne hogy tuti-e hogy átvesznek rendőrnek miután a honvédségnél eltöltöttem 1-2 évet?!?!?!?!?!?!?
2012. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!