Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ruhazza fel a katonai...

Mi ruhazza fel a katonai rendeszeket civilekkel szembeni intezkedesre, igazoltatasra?

Figyelt kérdés
Van jogszabaly vagy barmi erre? Vagy rendor mellett jarortarskent segedkezik?
2020. nov. 12. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
kormányrendelet
2020. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

"A jogszabály értelmében a honvédség egyebek mellett elfoghatja és előállíthatja a szándékos bűncselekmény elkövetésén tetten érteket."


[link]

2020. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Szánalom ami otthon van én Londonban élek el nem tudnám képzelni, hogy nem hogy rendőrök, de egyből Katonák engem itt az utcán zaklassanak. Elkerjék a papírjaimat, ellenőrizzék dolgozom-e, ha igen hol, hol lakom, életszerű-e a helyzet, hogy én épp arra járok meg ilyenek. Itt hozzám meg életbe nem szólt rendőr, katonát még nem láttam járőrözni. És ez a normális, vírus ide vagy oda, itt sosem engednék az emberek, hogy ilyen zaklatasoknak ki legyenek téve.

Persze otthon más ott hozzászoktak az emberek, pont olyan mint a kommunizmusban sőt igénylik is. Az akinek nem tetszik nem kell felülről fenyegeti vagy félemlíteni, nem kell kormanyrendelettel szabályozni, a saját polgartarsai szembe ennek vele kirekesztik, lejaratjak őket jobb ha mindenki kussban marad.

2020. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
kell a katona, lehetőleg éles gépfegyverrel... Orbán szerintem sok zombis filmet nézhetett. :D
2020. nov. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Vicces, mert szandekos buncselekmeny tetten erese soran nemcsak a katonat, de az osszes allampolgart felruhaztak mar korabban. Talan a rendorsegi torveny le is irja ezt szepen ugyanigy.


A masik dolog meg az, hogy ok igazoltatnak elmeletileg es ehhez viszont joguk ez alapjan nincs, kiveve ha rendorrel vannak es az o "felugyelete" mellett teezik ezt.


+ Ez, hogy megszegi valaki ezt a kijarasi tilalmat ez nem buncselekmeny, ha igen, akkor btk bovites is szukseges lenne, migransok hataratlepesehez hasonloan.

2020. nov. 12. 10:20
 6/19 A kérdező kommentje:

En nem tartom hulyesegnek h katonak jaroroznek, de ne gepkarabellyal menjenek, nem terrorhelyzet van, civilek megfelemlitesere az egyenruha es a pisztoly eppen eleg lenne, csakugy mint rendorok eseteben.


+ Irjuk le szepen jogszabalyban, hogy veszelyhelyzet eseten a katonai RENDESZ civilekkel szemben is intezkedhet, igazoltathat stb, viszont ne hasznalhasson kenyszerito eszkozt veluk szemben, mert hulyen nez ki, ha egy katona nyom le a foldre egy civilt (haza vedelme a feladata es nem a rend fenntartasa)

2020. nov. 12. 10:25
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

"Londonban élek el nem tudnám képzelni, hogy nem hogy rendőrök, de egyből Katonák engem itt az utcán zaklassanak."


Pedig ott nem ritka az .50-es könnyűgéppuskákkal átvonuló terepjáró, sem a páncélozott harci járművekből álló konvoj. Meg maga a lövöldözés sem. Aztán egész éjjel a mentő vinnyogástól nem lehet aludni.

2020. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

"A masik dolog meg az, hogy ok igazoltatnak elmeletileg es ehhez viszont joguk ez alapjan nincs"


Ez mondjuk így, ebben a formában nem igaz. Rendkívüli vagy hadiállapotban minden változik. Le is tartózthat vagy szükség esetén rád is lőhet. Ha véletlenül kinyúvadnál akkor is fel fogják menteni, szolgálatot teljesített.

2020. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

"haza vedelme a feladata es nem a rend fenntartasa"


Szükségállapotra ez sem igaz. Az a feladata amire kivezénylik. És míg nem te vagy a hadseregtábornok vagy a belügyminiszter hiába fogod itt földhöz verni magad.

2020. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Gyengébbek kedvéért meg annyit, hogy a rendkívüli jogrend pontosan azt jelenti, amit a neve mond. Ha meg úgy érzed hogy sérelem érte a kis páva fejed, majd ennek feloldása után pert indíthatsz, de már jó előre szólok, hogy nem fogod megnyerni.
2020. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!