Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Különleges Dandár kérdés?

Különleges Dandár kérdés?

Figyelt kérdés
Szóval tudom, hogy 2016-ban összevonták a 34. Bercsényi KMZ-t és a 88. Könnyű Vegyes Zászlóaljat egy közös dandárba. A kérdésem az, hogy operatív szinten mennyire valósul meg együttműködés? Mindkét zászlóalj részt vesz különleges műveleti feladatok végrehajtásában? Tudom, hogy a 88-asnak is van ejtőernyős és búvár alakulata, illetve különleges fegyverekkel dolgoznak, de akkor tulajdonképpen katonailag teljesen egy szinten van ez a két zászlóalj már?
2020. nov. 12. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
attól hogy össze van vonva a feladatkörök nem változnak.( Nem fognak tűzszerészeket felderítő feladatokra küldeni vica versa)
2020. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De küldik a két zászlóalj embereit közösen gyakorlatozni pl ?
2020. nov. 12. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Összfegyvernemi gyakorlat alatt eddig sem önállóan "gyakorlatozott" semmilyen alakulat. Ezeknek pont az a lényege hogy az összetartást, a kommunikációt, együttműködést is gyakorolják. A speciális alakulatokat többnyire amúgy sem "tömegszerűen" alkalmazzák, hanem mindig valamilyen más alakulat mellett a feladat függvényében magasabb szinten tervezve a bevetést.
2020. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És akkor mindkét korábbi egységet használjak ún. különleges műveletekben, bevetésekben?
2020. nov. 26. 05:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!