Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Osztrák-Magyar Monarchiának...

Az Osztrák-Magyar Monarchiának miért volt érdeke az első világháborúban való részvétel?

Figyelt kérdés

Az OMM így is egy agyaglábokon álló óriás volt, rengeteg nemzetiségi területekkel amik el akartak szakadni. Ezt az országot alapból nehéz volt egyben tartani, hova akartak még ezen kívül is terjeszkedni?

A háború inkább Németország érdeke volt aki belerángatta az OMM-et.


Tudom persze, hogy az OMM üzent hadat Szerbiának a szarajevói merénylet miatt, de lehetett tudni előre, hogy ebből világháború lesz



2020. dec. 9. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Fő oka a gyarmatszerzés lett volna, újraosztani a világot, és ebből a tortából nagyobb szeletet akart volna a Monarchia.

Sajnos a nacionalista törekvések a sok kisebb nép miatt, amik a monarchia perifériáját alkották, meghiúsult ez.

2020. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatta mindenki a háborúba lépést. A Balkán ellenőrzésére is törekedett a Monarchia, Szerbia meg a többi kicsi állam csak tüske volt a szemében. Egyébként szerintem a háború nélkül még sokáig fenn maradt volna a Monarchia. Etnikailag széthúzó volt, de gazdaságilag egészen erős. Ha vissza tudták volna fogni minden részről a nacionalizmust, egy stabil éd gazdag ország lehetett volna(szerintem így van, de elfogult vagyok, mert a kedvenc korszakom a magyar történelemből :D).
2020. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

#2: Igen, a túlzott nagyravágyás volt a monarchia veszte, a valós katonai kapacitásukhoz képest túl sokat akartak. Ha kimaradunk a háborúból és visszafogjuk a nacionalista törekvéseket, a stabilitás és biztonság közép-európai színhelye lehettünk volna. Idővel lehetséges lett volna egy Svájc szerű föderáció/szövetségi köztársaság kialakulása, ahol mindenki relative nagy belső önállósággal rendelkezik és kisebb az elszakadási vágy.

Magyarország pedig az I.vh előtti évtizedekben fejlődött a legtöbbet, az egyik legpozitívabb korszak lehetett talán.

2020. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Balkánt az Antant támogatta, győzelem esetén ott is "fennhatóságot" szerez, valamint gyarmatokra vágyott ennyi. Politika ide vagy oda a háborúk 95%-ban kőkemény gazdasági okok miatt törnek ki, amikor már hagyományos gazdasági-politikai eszközökkel valamelyik fél nem tudja az akaratát érvényesíteni és azt gondolja ő az erősebb. Az 5%-ba meg a "kommunikációs" háborúk tartoznak amikor valamilyen belpolitikai feszültséget akarnak így levezetni (ld. "futballháború", Falklandi háború stb.).
2020. dec. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!