Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Láttam háborús videókat ahol...

Láttam háborús videókat ahol azt kiabálják mindig hogy allah akbar. Miért? tudom a jelentését de nem értem miért kiabálják,ha robbantanak, ha lőnek folyamatosan ezt kiabálják.

Figyelt kérdés
2021. dec. 11. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Amiért a keresztesek anno Jézust kiabálva mentek a csatába.
2021. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert Isten hatalmas.
2021. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Deus Vult!!!!
2021. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Iszlamista felfogású muszlim harcosok Allah nevében halnak meg.
2021. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
sok féle szituációban használatos ez a kifejezés. Ez kb ugyan az mint mikor valaki azt mondja "te jó ég", "Jézusom" vagy "atya úr Isten"
2021. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Minden csoport, nemzet, szekta a saját "szlogenjét kiabálja"


Szovjetek: "urááááá"

Arabok: Allah Akbar

Nácik: a fűrerért

Keresztények: Jézus nevében

Fideszesek: Nemzetyi érdek


Minden idiótának van valami jelmondata amivel a béke nevében erőszakosat eltiporhatja és lemészárolhatja az ellenfelét, és persze minden ilyen szekta azt hiszi jót cselekszik.

2021. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Fanatizmusból. Ha videót látsz az azt jelenti propaganda videó a többi fanatikus részére - persze hogy a "jelszavakat" kiabálják. Az iszlám fundamentalisták azt hogy Allah Akbar. A japánok a II. Vh-ban banzaiiii kiáltással rohantak a halálba, meg gondolom a kamikazek is ezt üvöltötték (bár azok utólag ugyebár nem számoltak be róla). Adrenalinfröccs a félelem leküzdésére, illetve győzelmi kiabálásként is szokták rikkantgatni.

Profi katonát nem fogsz látni kiabálni... az hideg fejjel csinálja amit kell.

2021. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Neoprimitív 4.2
2021. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!