Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az a szárazföldi torpedó?

Mi az a szárazföldi torpedó?

Figyelt kérdés

Voltam katona és nagyjából ismerem a fegyverrendszereket, de a szárazföldi torpedóról a Ryan közlegény megmentése című filmig nem is hallottam.

Most éppen megnéztem a jelenetet és láthatóan hosszú csöveket dugnak egymásba, ebben valamilyen robbanótöltetet juttatnak előre, de nem igazán értem a hatásmechanizmusát, illetve, hogy Spielberg filmjében hogyan segítette ez az amerikai partraszállókat?

A kereső csak Zubovics nevét dobja ki, egy magyar huszártiszt találta ugyanis ki, de nem ír róla bővebbet, engem pedig érdekelne.

Tud erről valaki bővebbet?



#Spielberg #szárazföldi torpedó #Zubovics
2022. jan. 14. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bangalore torpedó


Angol Wikipédia googleval fordítva:

[link]

2022. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bangalore torpedónak is hívják, ilyen néven már megtalálod. Az I.Vh idején fejlesztették ki, pont úgy használják ahogy a filmben is láttad. Egymásba csavarozható robbanóanyaggal töltött rudak, ahol a robbanás szétdobja a műszaki akadályt (szögesdrótot) és egy nyomsávot nyit az azon történő áthaladásra.
2022. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint az útvonalat biztosították, vagy tették szabaddá a filmben, a drótakadályokon és az aknamezőn vágtak utat vele, magukhoz az ellenséges bunkerekhez nem volt köze, mert először arra gondoltam, hogy oda lőttek be valahogy a földön, vagy a föld alatt.

Nagyjából világos a működése, bár jó lenne egy ilyet látni, akár animálva is, de most már el tudom képzelni.

Kösz a segítséget.

2022. jan. 14. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 a neten találni fogsz videót amin bemutatják hogy működik. S igen, semmi köze a torpedókhoz csak ez a neve (gondolom a formája miatt). Minden utászalakulat használt hasonló eszközt (robbanóanyaggal megtöltött csövet a műszaki akadályok szétnyitásához, taposóaknák elműködtetéséhez egy adott nyomsávban). A németeknek egyben volt egy 2.5-3 méteres hosszú rúd, korabeli felvételeken látni is hogy cipelik az utászok a vállukra vetve mint valami bazi hosszú kapanyelet.
2022. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!